POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Wiemy, który wieniec będzie reprezentował powiat średzki na dożynkach wojewódzkich

Wieniec sołectwa Chomiąża fot.: malczyce.wroc.pl

Trzeci rok z rzędu wieniec Chomiąży będzie reprezentował powiat na dożynkach wojewódzkich. Tegoroczne święto plonów województwa odbędzie się 8 września w Niemczy.

24 sierpnia podczas dożynek gminnych w Wilczkowie wieniec sołectwa Chomiąża został uznany za najpiękniejszy zajmując I miejsce w konkursie na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy. Dzieło mieszkańców zostało zgłoszone przez gminę Malczyce do konkursu powiatu średzkiego. Powołana komisja konkursowa oceniała wieńce 4 września w Środzie Śląskiej w czterech kategoriach: zgodność z tradycją w zakresie kompozycji, różnorodność wykorzystanych materiałów, wykonanie oraz ogólny wyraz artystyczny. Wieniec Chomiąży zajął I miejsce zdobywając 93 pkt na 100 możliwych. Bez dwóch zdań to prawdziwe arcydzieło wykonane z wielką starannością i precyzją.

- Udział w dożynkach wojewódzkich jest zwieńczeniem długotrwałej i ciężkiej pracy mieszkańców Chomiąży przy wieńcu. Cieszę się, że możemy poszczycić się tak zaangażowanymi w życie wsi mieszkańcami. Jest to ogromne wyróżnienie dla sołectwa Chomiąża jak i dla Gminy Malczyce –  informuje wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski.

gmina Malczyce

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wiemy jaki wieniec będzie reprezentował powiat średzki na dożynkach wojewódzkich

  2019-09-04 18:07:33

  gość: ~Rr

  Chyba to 2wieniec bo jeden sprzedali zyczycy

 • 2019-09-05 23:58:56

  gość: ~kupta sobie

  pogrzebowy ten będzie miał najwieksze szanse... :)))

 • 2019-09-06 07:21:54

  gość: ~Romek

  Ale dożynki Gminne jeszcze w niektórych Gminach się odbywają jak Gmina Kostomłoty 8 września a już wojewódzkie powinny się zakończyć wszędzie dopiero!!!!

 • 2019-09-07 18:35:31

  gość: ~celebryta

  ostatnio dodany post

  A dożynki parafialne w Malczycach to w tym roku odbędą się w kościele prawosławnym u szlagi?

REKLAMA