POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Okradał biura, płacił skradzioną kartą. Został ujęty

aresztowany fot.: nz

Trzy najbliższe miesiące spędzi w tymczasowym areszcie 45-latek, któremu średzcy policjanci udowodnili popełnienie blisko dwudziestu czynów zabronionych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali 45-letniego mieszkańca powiatu średzkiego w związku z licznymi przestępstwami przeciwko mieniu. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w sierpniu br. ukradł kartę płatniczą obywatelowi Ukrainy, a następnie wielokrotnie posłużył się nią, dokonując na terenie miasta płatności za zakupy. Policjanci udowodnili mu 16 tego rodzaju czynów. Mężczyzna spowodował tym samym straty na łączną kwotę ponad 600 złotych.

W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie kolejne przestępstwa. Jak się bowiem okazało sprawca na początku miesiąca dwukrotnie wszedł do pomieszczeń biurowych i wykorzystując nieuwagę pracowników, zabrał cenne przedmioty. W ten sposób wszedł w posiadanie laptopa, telefonów komórkowych, w tym jednego o wartości 5 tysięcy złotych, dokumentów oraz kart płatniczych. Swoim przestępczym działaniem spowodował straty w łącznej wysokości ponad 7200 złotych.

Śledczy przedstawili mężczyźnie również zarzut kierowania wobec dwóch osób gróźb karalnych.

W związku z popełnionymi przestępstwami 45-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 45-latkowi 19 zarzutów. Mężczyzna odpowie za przestępstwa przeciwko mieniu oraz przeciwko wolności. Decyzją sądu wobec zatrzymanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przypomnijmy: przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

sroda-slaska.policja.gov.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA