POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Okradł pracodawcę. Odzyskano jedynie część pieniędzy

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

Policjanci zatrzymali 24-latka w związku z kradzieżą 6 tysięcy złotych. Sprawca zabrał pieniądze z szafki znajdującej się w mieszkaniu mężczyzny, u którego pracował. 

Na początku września sprawca, wykorzystując nieobecność swojego pracodawcy, wszedł do pomieszczeń biurowych, skąd z szafki zabrał banknoty o nominałach 100 i 20 złotych. Jego łupem padła kwota ok. 6 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze ustalili, że jeden z zatrudnianych przez pokrzywdzonego pracowników może mieć coś wspólnego z przestępstwem. W trakcie czynności policjanci zgromadzili dowody, które jednoznacznie wskazały na 24-latka. Mężczyzna był zupełnie zaskoczony „wizytą” funkcjonariuszy. Początkowo zaprzeczał, że ma coś wspólnego z kradzieżą. Jadnak po chwili wskazał miejsce przechowywania kilkudziesięciu banknotów o nominale 20 złotych.

24-latek został zatrzymany. Policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży, do której przyznał się. Wyjaśnił, że potrzebował pieniędzy m.in. na jedzenie oraz spłatę zobowiązań. Odzyskaną część mienia policjanci zwrócili właścicielowi.

Marta Stefanowska / oficer prasowy średzkiej policji

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Okradł pracodawcę. Odzyskano jedynie część pieniędzy

    2019-09-13 15:54:37

    gość: ~mirko81

    ostatnio dodany post

    "Sprawca zabrał pieniądze z szafki znajdującej się w mieszkaniu mężczyzny, u którego pracował". Gotówkę o znacznej wartości należy i wskazane jest przechowywać w sejfie zabezpieczonym kodem PIN, który jest znany właścicielowi i zaufanym osobom, np. księgowemu /-ej etc. W niezabezpieczonym miejscy można przechowywać przedmioty o znikomej wartości.

REKLAMA


REKLAMA