POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Trzy miesiące tymczasowego aresztu dla 21-letniego średzianina

Zatrzymane przedmioty fot.: mpr

Mężczyźnie grozi kara 10 lat pozbawienia wolności w związku z posiadaniem znacznych ilości substancji psychotropowych.

Policjanci podczas patrolu gminy Miękinia zauważyli pomiędzy miejscowościami zaparkowany samochód, a obok niego kilku mężczyzn. Na widok patrolu wszyscy wsiedli do samochodu i szybko odjechali. Z uwagi na okoliczności, w tym późną porę, funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Podczas czynności młody kierowca zaczął się nerwowo zachowywać. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił również wygląd mężczyzny. Sprawiał bowiem wrażenie, że może znajdować się pod wpływem substancji odurzających.

21-latek przyznał, że palił marihuanę. Ponadto policjanci znaleźli przy nim ukryty w bieliźnie woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego. W związku z podejrzeniem kierowania pojazdem pod pływem środków działających podobnie do alkoholu oraz posiadaniem marihuany mężczyzna został zatrzymany.

Policjanci zatrzymali również 21-letniego pasażera, przy którym ujawnili z kolei zawiniątko z zawartością różowej tabletki. Mężczyzna tłumaczył, że znalazł ją na terenie Legnicy. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, natomiast pojazd przekazano drugiemu pasażerowi, 20-letniemu mieszkańcowi powiatu średzkiego.

Przeprowadzone testy potwierdziły, że zabezpieczone substancje stanowią środki odurzające. Ponadto podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych jednego z zatrzymanych funkcjonariusze ujawnili w szafce 160 sztuk różnego rodzaju tabletek, które okazały się być substancją psychotropową.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili zatrzymanym zarzuty. Kierujący samochodem odpowie za posiadanie środków odurzających. Musi również liczyć się z odpowiedzialnością karną za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu.

Drugi z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych. Wobec niego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przestępstwo posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

sroda-slaska.policja.gov.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA