POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Pociąg towarowy wykoleił się w Malczycach. Sieć trakcyjna zerwana, ruch wstrzymany [Aktualizacja]

Pociąg towarowy wypadł z torów fot.: Grzegorz Grabowski

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Tuż za stacją kolejową w miejscowości Malczyce, na trasie Wrocław – Legnica z torów wypadła lokomotywa z wagonami towarowymi. Ruch pociągów został wstrzymany.

[Aktualizacja 06:25]
Ruch pociągów na linii D1 pomiędzy Legnicą a Wrocławiem po wykolejeniu składu towarowego został przywrócony, jednak prowadzony jest z niewielkimi utrudnieniami. Przepraszamy za niedogodności w podróży.

Więcej szczegółów odnośnie czasu obowiązywania utrudnień:
https://www.kolejedolnoslaskie.pl/stan-linii/

[Aktualizacja 20:30]
- Dziś w nocy wagony stojące na torach zostały zabrane z miejsca zdarzenia. Po zabezpieczeniu sieci trakcyjnej o godz. 4.20 wznowiono ruch pociągów. Obecnie usuwany jest ładunek z wagonów wykolejonych. Następnie przesunięty lub zabrany będzie zniszczony tabor, tak aby przywrócić ruch po drugim torze. Ze względu na układ wykolejonej lokomotywy i wagonów prace związane z ich usunięciem mogą zająć kilka dni. Na miejscu pracują dwie lokomotywy spalinowe, pociąg sieciowy, pociąg ratownictwa technicznego. - pisze w oficjalnym komunikacie datowanym na godzinę 14.30 dnia 18 września Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Wczoraj tj. 17 września 2019 r. na stacji Malczyce ok godz. 19.00 wykoleiła się lokomotywa i siedem wagonów pociągu towarowego firmy POZ BRUK relacji Jawor - Konin. Nikt nie został poszkodowany. Nie ma zagrożenia dla środowiska. Wstępnie ocenia się, że przyczyną zdarzenia było pominięcie sygnału stój przez pociąg towarowy. Szczegóły i okoliczności ustali komisja. - dodaje.

------------------------------------------------------------ 

Do zdarzenia doszło około godziny 19.00. Strażacy otrzymali wezwanie, że w Malczycach pomiędzy przejazdem na wysokości ulicy 1-go Maja, a dworcem kolejowym doszło do wykolejenia składu towarowego. Uszkodzona została sieć trakcyjna, a ruch pociągów na tracie Wrocław-Legnica został wstrzymany. Na miejscu pracuje pięć zastępów straży pożarnej oraz policja.

Organizujemy autobusową komunikację zastępczą. Naszych pasażerów przepraszamy za utrudnienia w podróży i prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Sytuacja jest bardzo poważna i będzie miała wpływ na kursowanie wielu naszych pociągów - piszą w oficjalnym komunikacie Koleje Dolnośląskie S.A.

Prawdopodobną przyczyną zdarzenia mogła być awaria hamulców lokomotywy, która doprowadziła do wykolejenia składu. Więcej informacji wkrótce.

EMka.news

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Pociąg towarowy wykoleił się w Malczycach. Sieć trakcyjna zerwana, ruch wstrzymany [foto]

  2019-09-17 22:05:22

  gość: ~Łojek

  Baaaa... tory były złe

 • 2019-09-17 22:55:27

  gość: ~Bubu

  Najprawdopodobniej szyny były źle a podwozie a podwozie yyy też było źle hahah

 • 2019-09-18 14:08:12

  gość: ~Janek

  Ty Bubu debilu bez mózgu tak Cię to śmieszy?

 • 2019-09-22 15:46:07

  gość: ~JM

  Pociąg się wykoleił i są utrudnienia i opóźnienia - to zrozumiała konsekwencją zdarzenia. Ale!!! Dlaczego Pociąg KD,który powinien dojeżdżać ze stacji Miękinia o 6.59 codziennie spóźnia się o około 15'??? Dokąd zaczął się rok szkolny trwa jakiś koszmar! Składy przepelnione, ciągle spóźnienia! W miekini już jest problem z miejscami ( stojącym) ,a do dworca jeszcze daleko....

 • 2019-09-22 20:40:25

  gość: ~Fck

  ostatnio dodany post

  @~JM KD mają za mało taboru, a tutaj nie da się doczepić jednego, dwóch wagonów dodatkowo. Musi być skład cały. Zero rezerw i wszystko na styk...

REKLAMA


REKLAMA