POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Autobus linii 923 znów będzie jeździł do Leśnicy

Zdjęcie ilustracyjne fot.: facebook / Jan Marian Grzegorczyn

Na początku lipca linia 923 łącząca Brzezinę z Wrocławiem - ku niezadowoleniu mieszkańców gminy Miękinia - zmieniła trasę. 

Do tej pory autobus kursował do pętli w Leśnicy przez Wilkszyn i ulicę Jeleniogórską, z której włączał się do ruchu na ulicy Średzkiej. Na skrzyżowaniu tym często jednak stał w korku. Zdecydowano zatem o zmianie trasy, której finał wyznaczono w sąsiedztwie stadionu, z pominięciem Leśnicy. To wywołało falę niezadowolenia wśród mieszkańców, kórzy właśnie tam przesiadali się do tramwajów lub pociągów i kontynuowali swoją podróż do pracy, czy szkoły, korzystali także z usług przychodni, a także kompleksu sklepów wielkopowierzchniowych.

Wraz z pojawieniem się planów wrocławskiego magistratu dotyczącego zmiany trasy kursowania autobusów linii 923 wójt gminy Miękinia - Jan Marian Grzegorczyn - rozpoczął rozmowy w sprawie pozostawienia Leśnicy, jako przystanku docelowego. Trwały one niemalże rok. W międzyczasie Miasto Wrocław prowadziło obserwacje napełnień tej linii na nowym odcinku trasy. Finał rozmów i ostateczną decyzję poznaliśmy ostatecznie 27 września: od grudnia tego roku pierwotna trasa linii 923 zostanie przywrócona. Mieszkańcy znów dojadą do Leśnicy.

Jednocześnie informuję, że do uruchomionego kursu z budżetu gminy będziemy musieli dopłacić ok. 20 tys. zł miesięcznie - uzupełnia wójt.

 

emka

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Autobus linii 923 znów będzie jeździł do Leśnicy

  2019-09-27 11:42:54

  gość: ~średzianin

  A może nasz Pan Burmistrz by się zajął swoimi wyborcami i zorganizował też dojazd ze Środy do Leśnicy wrocławskim MPK? Albo miejską komunikacją? Bo te śmierdzące busy z Lubina jeżdzą jak chcą zabierają albo nie zabierają i pewności nie ma czy się gdziekolwiek dojedzie

 • 2019-09-27 16:06:26

  gość: ~mła

  @~średzianin
  gmina ŚŚ jak będzie jeździć do wrocka to zapewne będzie korzystać z ŚKP.Gdzie koszt transportu dla całej gminy wynosi ok 700 tys zł/rocznie.A nie jak w Miękini za jedną linie 240 tyś zł rocznie.No cóż ale kto bogatemu zabroni?.

 • 2019-10-01 15:11:14

  gość: ~Średzianka

  ostatnio dodany post

  Na podstawie Raportu o stanie gminy który przedstawił burmistrz koszt rekompensaty dla Spółki do ponad 1,1 mln zł. Czyli komunikacja nie kosztuje 700 tyś. tylko ponad 1 mln.

REKLAMA


REKLAMA