POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Drogi gminne relacji Białków-Wilkostów-Brzezinka Średzka oficjalnie otwarte

Drogi relacji Białków-Wilkostów–Brzezinka Średzka otwarte fot.: emka

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

27 września oficjalnie otwarto przebudowane drogi gminne relacji: Wilkostów–Brzezinka Średzka oraz Białków–Wilkostów o łącznej długości 3,8 km.

W uroczystości wzięli udział między innymi wojewoda Paweł Hreniak oraz wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn.

Obie drogi, przed przebudową, posiadały nawierzchnię w bardzo złym stanie technicznym, z licznymi śladami lokalnych napraw z wykorzystaniem masy bitumicznej. Ponadto część drogi relacji Białków – Wilkostów wykonana była z mocno popękanych płyt betonowych. Na większości odcinków drogi pokryte były licznymi spękaniami, szczególnie przy krawędziach oraz koleinami.

W wyniku przebudowy na obu odcinkach dróg wykonano podbudowę, położono nawierzchnię z betonu asfaltowego, pobocza utwardzono kruszywem kamiennym. W miejscowości Brzezinka Średzka wykonano chodnik o długości 663 mb i szerokości 2m. Zainstalowano 15 nowych słupów oświetleniowych wraz z oprawyami typu LED.

- Chciałbym pogratulować wójtowi i wszystkim tym, którzy przygotowywali wniosek. Dziś otwieramy niemały odcinek, bo prawie 4 km drogi wyremontowanej za łączną kwotę niemalże 6 mln złotych, z czego połowa pochodzi z budżetu państwa - mówił Paweł Hreniak. 

Koszt wykonanych przy remoncie prac to 5.871.221,47 zł, dofinansowanie z rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych wyniosło 2.935.612,23 zł.

- Chciałbym podziękować radzie gminy, bo znalazła na tę inwestycję pieniądze w budżecie - mówił już po otwarciu wyremontowanych dróg Jan Marian Grzegorczyn. - Panie wojewodo, gdy przejedzie się pan po gminie zauważy, że większość dróg jest zmodernizowana i to dzięki narodowemu programowi remontu dróg. To dobry program i należy go dalej kontynuować. Jestem też otwarty na współpracę z powiatem - jaki wniosek zostanie złożony - ja dołożę do inwestycji powiatowej - dodał. Wójt podziękował także za pochylenie się przez władze województwa nad tematem skrzyżowania w Błoniu.

Już po przecięciu wstęgi trzech pierwszych kierowców, którzy przejechali odnowioną trasą, otrzymało od wójta i wojewody upominki.

opr. emka

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Drogi gminne relacji Białków-Wilkostów-Brzezinka Średzka oficjalnie otwarte

  2019-10-02 16:30:38

  gość: ~No

  Oj teraz to pośmiewisko na cały powiat :-)

 • 2019-10-02 20:47:29

  gość: ~lolo

  @~No
  posmiewiskiem jest osoba która sprzedała szpital a teraz wielki kandydat na posła "zawsze robie wszystko dla was średzianie"

 • 2019-10-02 20:48:24

  gość: ~Hehe

  ostatnio dodany post

  @~No ale 500+ wpadnie na stare lata co miesiąc

REKLAMA


REKLAMA