POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Przywłaszczoną kartą płatniczą płacił za swoje zakupy

Zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik

Średzcy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu średzkiego, który posługiwał się cudzą kartą płatniczą. 

53-letni mężczyzna spożywał alkohol z przypadkowo poznanym mężczyzną. - Kiedy trunek się skończył, pokrzywdzony udostępnił swoją kartę 53-latkowi, by ten zrobił stosowne zakupy. Sprawca nie poprzestał jednak na tym i powierzoną mu kartą płatniczą jeszcze kilka razy wykorzystał robiąc zakupy również następnego dnia - informuje Marta Stefanowska ze średzkiej policji.

Zatrzymany mężczyzna pięciokrotnie posłużył się przywłaszczoną kartą, powodując straty w wysokości ok. 140 złotych. W jednym przypadku nie zrealizował swojego zamiaru, bowiem ekspedientka zorientowała się, że karta opiewa na inną osobę i poprosiła o wprowadzenie nr pin. Wówczas sprawca zrezygnował z zakupów.

Policjanci udowodnili mężczyźnie popełnienie sześciu przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyzna odpowie za przywłaszczenie powierzonej mu karty płatniczej oraz za czterokrotne włamanie się do systemu bankowego i kradzież pieniędzy. Ponadto usłyszał zarzut usiłowania włamania. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa - dodaje Marta Stefanowska.

mpr

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA