POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Reprezentanci średzkiego klubu Glory z czterema medalami Mistrzostw Polski

Przedstawiciele ochotniczych straży pożarnych oraz średzkiego klubu Glory z 4 medalami fot.: archiwum prywatne

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Końcem września zawodnicy oraz trener Glory Boks Kick-Boxing Środa Śląska brali udział w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych. Przywieźli łącznie 4 medale.

Zawody rozgrywane w formułach pointfighting oraz kick light odbyły się w Chotowej w województwie podkarpackim. Łącznie do zawodów, w którym startowali funkcjonariusze służb mundurowych, zgłoszonych zostało 200 zawodników i zawodniczek z 71 klubów (organizacji). Średzki klub Glory oraz ochotniczą straż pożarną reprezentowali Bartosz Jaszczuk (w wadze 67kg), Marcel Smoliński (w wadze 58kg) oraz trener klubu Radosław Pupin (w wadze +94kg).

Bartosz Jaszczuk uległ doświadczonym zawodnikom z kadry Polski kick boxingu i niestety nie udało mu się zakwalifikować do kolejnych etapów. – Bartosz to bardzo młody i utalentowany zawodnik, trenujący od 3 lat, z korzeniami w karate, więc przed nim jeszcze wiele sukcesów – komentuje trener Radosław Pupin. Dwa złote medale w obu formułach zdobył Marcel Smoliński. Pomimo, że był dobrze przygotowany, nie doczekał się konfrontacji, gdyż zgłoszeni rywale nie dotarli na zawody. – Legenda szybciej idzie za Marcelem, niż on sam do niej dojdzie – śmieje się z nietypowej sytuacji trener Pupin.

Najwięcej emocji przyniosły walki najbardziej doświadczonego z prezentowanej trójki. 39-letni trener, walczący w najcięższej kategorii wagowej, zdołał zdobyć srebro oraz brąz. Radosław Pupin zaskoczył swoją dynamiką i przygotowaniem młodszych nawet o 10 lat rywali dwukrotnie stając na podium i zdobywając Vice Mistrzostwo Polski.

–Poziom zawodów stał na naprawdę wysokim poziomie. Większość występujących zawodników stanowili reprezentanci kadry. Turniej pod względem organizacyjnym, jak i sportowym bardzo ciekawy – podsumowuje Radosław Pupin.

EMka.news

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA