POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Siatkarze Średzianina pewnie ogrywają rywali i udanie inaugurują sezon

Udana inauguracja sezonu zespołu LZS Średzianin Środa Śląska fot.: LZS Średzianin

Od bardzo przekonującego zwycięstwa 3:0 swoją przygodę w nowym sezonie Pikosport Dolnośląskiej III Ligi Mężczyzn rozpoczął LZS Średzianin Środa Śląska.

W średzkim zespole doszło przed sezonem do kilku znaczących zmian. Stanowisko trenera objął Krzysztof Lewkowicz, a w składzie doszło do kilku roszad. Jeszcze przed rozpoczęciem inaugurującego nowy sezon spotkania można było wyczuć w zespole głód zwyciężania, który miało zweryfikować boisko. I tak też się stało. Zespół ze Środy Śląskiej pewnie ograł rywali z MKS Pogoń Góra 3:0, wykazując się jednocześnie dużą ilością siatkarskiego potencjału. Zarówno zawodnicy, jak i kibice liczą, że zwycięstwo uskrzydli zespół w kolejnych spotkaniach. A jak samo spotkanie ocenia trener gospodarzy?

Bardzo cieszymy się z odniesionego zwycięstwa. Zespół pokazał dużą determinację, ambicje i wole zwycięstwa, co w połączeniu z indywidualnymi umiejętnościami zawodników zaowocowało bardzo fajnym widowiskiem na boisku. Jestem również zadowolony, że mogłem dać szansę większej ilości zawodników na pokazanie swoich umiejętności na boisku. W naszej grze widać jeszcze mankamenty wynikające z braku zgrania, ale będziemy konsekwentnie pracować, aby z każdym meczem było ich coraz mniej – wyjaśnia trener Krzysztof Lewkowicz.

Krótkiej wypowiedzi po spotkaniu udzielił również kapitan Średzianina Kacper Szymula. – Mecz ułożył się po naszej myśli. Nowy sezon traktujemy jako nowe otwarcie, doszło do nas sporo nowych graczy, co  zwiększyło sportową rywalizację na treningach i znacząco poprawiło poziom sportowy i atmosferę w drużynie. Po poprzednich sezonach jesteśmy głodni zwycięstw, dlatego tym bardziej doceniamy tak pomyślne otwarcie sezonu. Liczymy, że dobrą grą będziemy w stanie przyciągać coraz większe ilości kibiców na nasze mecze, a to przełoży się na większe zainteresowanie sponsorów oraz dalszy rozwój klubu – komentuje.

Teraz przed zawodnikami tydzień przerwy, a już 19 października w meczu drugiej kolejki Średzianin podejmie na wyjeździe AKS Strzegom. Na kolejny mecz w hali przy ul. Górnej w Środzie Śląskiej kibice muszą poczekać do 26 października. Wtedy LZS zmierzy się z ZTS-em Ząbkowice Śląskie.

W dzisiejszych czasach drużyny sportowe niezależnie od poziomu rozgrywkowego, muszą liczyć na wsparcie partnerów biznesowych, a wydźwięk, jaki niesie za sobą sponsoring sportowy, jest obecnie nie do przecenienia. – Zainteresowanych wsparciem drużyny zapraszamy do kontaktu przez klubowego Facebooka – zachęcają siatkarze ze Środy Śląskiej, jednocześnie licząc na wsparcie.

LZS Średzianin Środa Śląska – MKS Pogoń Góra 3:0 (25:19, 25:20, 25:15)

Skład gospodarzy: Borkowski, Dziedzina, Greś, Nawrocki, Kindel, Stachowiak, Orczyk (L), Szymula, Bartula, Rzeszuto, Krakowiak, Jagielski (L), Jaroszek, Kołacki.

EMka.news

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA