POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Prezydent Andrzej Duda w Mieście Skarbów. Został Honorowym Obywatelem Środy Śląskiej [foto/film]

Prezydent Andrzej Duda w Środzie Śląskiej fot.: emka

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Prezydent spotkał się w czwartek z mieszkańcami nie tylko powiatu średzkiego, ale i ościennych gmin. Wcześniej średzcy radni nadali mu tytuł honorowego obywatela miasta.

Wniosek o przyznanie urzędującemu prezydentowi tytułu złożył burmistrz Adam Ruciński. Sesja, w trakcie której oficjalnie tytuł nadano, odbyła się kilka godzin przed przyjazdem głowy państwa do Miasta Skarbów. - Pan prezydent Andrzej Duda w trakcie swojej prezydentury bardzo mocno zwraca uwagę na inicjatywy lokalne i regionalne podejmowane na różnych poziomach samorządu terytorialnego, mające wpływ na rozwój cywilizacyjny Polski. (...) Na szczególne uznanie zasługuje pochylanie się nad każdą polską rodziną i ludźmi młodymi, co stało się mottem, celem dla tej prezydentury - mówił w trakcie wręczania tytułu Jerzy Kryciński, przewodniczący rady miejskiej.

- To dla mnie wielkie, wielkie, wielkie wyróżnienie. Dlatego, że staję się członkiem państwa wspólnoty. To dla mnie piękne, że mogę z państwem tutaj być. Ale to także wielkie wyróżnienie ze względu na to jakim miastem jest Środa Śląska. Jak państwo wiecie ja jestem urodzony i wychowany w Krakowie. Środa Śląska jest miastem starszym niż Kraków - rozpoczął swoje przemówienie prezydent Andrzej Duda.  Przytoczył w tym miejscu historię miasta oraz wydarzeń, jakie miały miejsce na przestrzeni wieków na tym obszarze.

W dalszej części przemówienia poruszył kwestie społeczne i gospodarcze. Zwrócił również uwagę na wysoką frekwencję wyborczą w minionych wyborach parlamentarnych.

To pokazuje, że ludzie w naszym kraju czują odpowiedzialność za polskie sprawy. Miałem wielki moment radości, kiedy tę frekwencję ogłoszono. Nie będę ukrywał, że cieszę się, że dotychczasowy mandat Zjednoczonej Prawicy, aby rządzić w Polsce, został tak bardzo umocniony poprzez - kolejny raz - samodzielną większość w polskim Sejmie - podkreślił.

Zaznaczył także, że najważniejsza dla niego jest poprawa sytuacji polskiej rodziny. - Największą nagrodą będzie dla mnie, gdy skończy się moja prezydentura, że usłyszę od polskiej rodziny: żyje nam się lepiej niż wtedy, gdy zaczynał pan swoją prezydencką służbę - mówił, po czym zgromadzeni zareagowali gromkimi brawami i okrzykami "Andrzej! Andrzej!".

Zanim jednak doszło do przemówienia, Andrzej Duda złożył kwiaty pod pomnikiem Pamięci żołnierzy polskich poległych w walkach za Ojczyznę. Po oficjalnej części  podszedł do mieszkańców, z którymi robił zdjęcia, czy rozmawiał na ważne dla nich tematy.

 

Warto podkreślić, że to pierwsza w historii wizyta urzędującego prezydenta w Środzie Śląskiej.

emka

35

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Prezydent Andrzej Duda w Mieście Skarbów. Został Honorowym Obywatelem Środy Śląskiej [foto/film]

    2019-10-18 20:28:54

    gość: ~Średzianin

    Brawo nasz Prezydent. Brawo Andrzej Duda.
    Życzymy drugiej wygranej Prezydentury w 2020r.
    Najważniejsze wydarzenie w historii naszego miasta

  • 2019-10-18 21:15:49

    gość: ~O tak

    @~Średzianin
    Już niedługo Andrzej D. Takich nadużyć się niezapomina...

  • 2019-10-18 23:17:40

    gość: ~Maly

    Nasrane masz w głowie człowieku.

  • 2019-10-20 13:55:16

    gość: ~Polak

    @~Średzianin
    Pobyt Napoleona w Środzie Sl może był ważniejszy( z Polskim Wojskiem)

  • 2019-10-19 11:08:32

    gość: ~Mieszkaniec

    A czy ktoś z mieszkańców powiedział że chce takiego honorowego obatela co honorowo łamie konstytucję. Adaś przesadziłeś z wazeliną.Środa miała piękną historie do teraz.Adaś odwołaj to powiedz że miałeś pomroczność-Adrianowi się to po prostu nie należy.

  • 2019-10-19 14:58:36

    gość: ~Wyborca

    Sam jest zamroczony i zawsze możesz wyprowadzić się z miasta mistrzu

  • 2019-10-19 16:37:55

    gość: ~Jednak

    Jednak ten średzki naród durny jest! Raz głosują na następne kadencje na człowieka który zamknął im szpital, a teraz nadają tytuł honorowego mieszkańca marionetce pisowskiego rządu, który podeptał polską Konstytucję!!!!

  • 2019-10-19 20:06:33

    gość: ~fak

    @~Jednak olaboga, oplaboga, podeptałłł! SSStraszny tyran, masakra... Dao broni!!!

  • 2019-10-21 14:42:11

    gość: ~Ja

    @~Jednak
    To w takim razie czyją marionetką był Komorowski? chyba marionetką Rosji

  • 2019-10-22 02:06:08

    gość: ~Mieszkaniec

    @~Ja
    A kim jest Jarek K. Który od kolegi ze wschodu ściąga 20 mln ton wegla czyli o 100% więcej niż za Po ? No kim ? Tego w TVP piśnie powiedzą ?
    Budzimy się, oszukali ludzi, gdzie jest wrak ?
    Kłamstwo, obłuda i fałsz.

  • 2019-10-22 09:24:45

    gość: ~Mati

    @~Mieszkaniec
    Pozamykali kopalnie, do górników strzelali z gumowych kul, doprowadzili do upadłości wiele zakładów, rozsprzedali majątek narodowy, podpisali długoterminowe umowy na zakup min. węgla ze wschodu, a teraz sieją propagandę , że to pomysł pis-u.

  • 2019-10-22 09:27:02

    gość: ~Mati

    @~Mieszkaniec
    Wrak jest tam gdzie go Tusk z towarzyszami zostawili, i podpisali stosowne umowy, według , których Polska nie może nawet sciągnąć wraku

  • 2019-10-22 10:13:42

    gość: ~Marian

    @~Mati
    Widziałeś te podpisane z ruskimi umowy , czy ktoś ci to powiedział?

  • 2019-10-22 10:25:26

    gość: ~Mati

    @~Marian
    Powiedzieli na tvn-ie , i napisali w gazecie wybiórczzej, hahahahahhah

  • 2019-10-23 11:56:46

    gość: ~Maniek

    @~Mati
    Wam się wszystko da wytłumaczyć, nawet jak by Jarek, jadąc pijany, ( ale nie ma prawojazdy ) potrącił na pasach to i tak była by wina Tuska, do Was nic nie dociera, Śmieci z całego świata zaczęli ściagać to też Wam nie przeszkadza ?
    Rozumiem że u Bansia w hotelu to też innhi podpisywali.

  • 2019-10-19 16:58:36

    gość: ~litości

    A tak Adaś wstydził się PiSu, na początku poprzedniej kadencji, teraz nadaje tytuły prezydentowi, który wywodzi się z tego środowiska. Tytuł ok, bo prezydent Andrzej Duda ma ogromne zasługi dla kraju, ale Adaś jest okropny. Najpierw nie chciał z PiSem współpracować, a teraz jedzie z wazelinką, a Wojewódka chyba zapomniał już jak było, albo taki sam karierowicz. Burmistrzu lepiej się weź do roboty, a nie tylko PR uprawiasz. A co do średzkiego PiSu, to na szczęście idą zmiany i w końcu patrioci zastąpią karierowiczów.

  • 2019-10-20 08:13:20

    gość: ~Maria

    Prezydent Andrzej Duda w Mieście Skarbów. Został Honorowym Obywatelem Środy Śląskiej.Teraz dla tej wspólnoty ,w tym mieście ,szpital powstanie w ciągu 6 miesięcy.Cieszę się i dziękuję Panu Prezydentowi. !

  • 2019-10-20 10:05:30

    gość: ~Janina

    @~litości
    Co Ty wypisujesz!!!

  • 2019-10-20 10:03:49

    gość: ~Emeryt

    Pana mgr Adama Rucińskiego na Burmistrza Środy Śl promował były Prezydent Wrocławia Pan Rafał Dutkiewicz(fotografie), który należał do czołówki Platformy Obywatelskiej.Pamięć mnie nie zawodzi.

  • 2019-10-21 09:42:29

    gość: ~taki komentarz

    @~Emeryt
    Obłuda bez granic. Najpierw lans z Dutkiewiczem, teraz lans z prezydentem Dudą. W międzyczasie całe mnóstwo lansów. Zero konkretów, tylko PR.

  • 2019-10-22 12:28:35

    gość: ~bies

    @~taki komentarz Bo to takie nowe plemię polityków - plastików

  • 2019-10-20 14:54:19

    gość: ~KOWAL

    Ja chce być honorowym obywatelem Malczyc,fajny tam jest wójt,taki rozrywkowy

  • 2019-10-20 15:31:44

    gość: ~master

    @~KOWAL Gratisowo dorzucimy Ci jeszcze honorowy tytuł Kwietna i Rachowa. Wilczkowa nie oddamy bo trzymamy dla radnego seniora Stefana na zakończenie jego 100 - letniej działalności dla dobra tej miejscowości!

  • 2019-10-23 11:59:16

    gość: ~Olo

    ostatnio dodany post

    @~KOWAL
    Wójt Malczyc daje dofinansowanie 85% ludziom do solarów na prąd a w Środzie co ci daje Wasz Adaś?
    Wstyd,

  • 2019-10-21 11:16:43

    gość: ~Hehehe

    S-beki, lewaki, komuchy, lg-btowcy, PO-myjowcy, odezwali sie i pluja jadem....psy szczekaja, a karawana jedzie dalej.... 4 lata macie szczekania i wylewania swojej żółci.... fakt, ze nic wam to da....a za kolejne cztery lata szykujcie sie na nastepna kadencje....jezeli nie pasuje demokracja i wskazanie wyboru narodu to wynocha z kraju.

  • 2019-10-21 16:37:40

    gość: ~Marcin

    @~Hehehe
    A kogo Ty tak hejtujesz i na czyje zlecenie

  • 2019-10-21 19:20:42

    gość: ~Jola

    Posługujecie się frazesami, a tak naprawdę nie potraficie wskazać, który artykuł konstytucji naruszył . Płynięcie z nurtem i przekazem z TVN i z Czerskiej.

  • 2019-10-22 02:08:46

    gość: ~Misiu

    @~Jola
    Czytasz coś poza TVP PiS ?
    Czy aby nie ten Pan prezes Kurski powiedział „ ciemny lud wszystko kupi ?

  • 2019-10-22 11:20:08

    gość: ~Heeehhh

    @~Misiu
    Misiu nie fisiuj, idz wytrzep futro, bo masz mole i smierdzisz naftalina.

  • 2019-10-22 10:17:42

    gość: ~Marian

    @~Jola
    Profesorowie prawa Uniwersytetów Polskich,Komisja Europejska. Komisja Wenecka, Trybunał Europejski,ONZ,a nawet Prof Pawłowicz na ten temat się wypowiedzieli.Zresztą sam możesz przeczytać konstytucję.

  • 2019-10-22 10:22:44

    gość: ~Jola

    @~Marian
    Ale jacy profesorowie? chyba tacy, którzy kończyli uniwersytet marksizmu i leninizmu, a pozatym pytam konkretnie który artykuł konstytucji został naruszony podaj a nie zasłaniasz się frazesami, a tak pozatym chyba żyjesz w rzeczywistości wykreowanej przez czerską i tvn-y

  • 2019-10-22 11:13:20

    gość: ~OLEK

    Oj Marian wez sie do roboty, moze na lopacie lepiej sie znasz, nie uprawiaj propagandy i nie powtarzaj wyswiechtanych frazesow totalnej opozycji, ktora dziala wbrew polskiej racji stanu !!!... Skoro Profesorowie prawa Uniwersytetów Polskich,Komisja Europejska. Komisja Wenecka, Trybunał Europejski,ONZ,a nawet Prof Pawłowicz na ten temat się wypowiedzieli w kwestii łamania konstutucji, to bądźmy precyzyjni kto najpierw ja złamał wiedzac że przegra wybory 4 lata temu, POwcy złamali konstytucje przed odejsciem, pamietasz kwestie sędziow trybunalu konstytucyjnego, nakrecili z ich kadencjami, swoimi sedziami obstawili trybunal etc.

  • 2019-10-22 20:11:15

    gość: ~Marian

    @~OLEK
    Nie pisałem ,że łamane było prawo konstytucyjne tylko,że kto tym problemem się zajmował.Moim zdaniem Pan Prezydent dr Andrzej Duda jest doskonałym prawnikiem i zna się na prawie konstytucyjnym.Zastanawiające jest stanowisko np Prof Uniwersytetu Jagiellońskiego (nie WUMLU) który promował Pana Prezydenta na dra prawa.Poglądy prof Ehrlicha by mnie nie dziwiły.

  • 2019-10-22 21:22:23

    gość: ~Old

    Nie wycierajcie twarzy Środy mordą ciecia Old

  • 2019-10-22 21:27:58

    gość: ~Maria

    To nie jest miejsce do kulturalnych i intelektualnych dyskusji.Przeczytaj anonimowe wypowiedzi.To nie jest poziom.