POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

W listopadzie rusza rekrutacja do żłobka w Kostomłotach

Trwa budowa żłobka fot.: mpr

Trwa budowa żłobka w Kostomłotach. Zakończenie prac budowlancyh przewidziano pod koniec tego roku. Rekrutacja ma ruszyć w ciągu najbliższych tygodni.

W Żłobku Publicznym Wesołe Skrzaty w Kostomłotach znajdzie miejsce 60 dzieci do trzeciego roku życia. W listopadzie gmina rozpocznie rekrutację.

- Na najmłodszych czeka 60 miejsc w nowych, barwnych, nowocześnie i atrakcyjnie wyposażonych w sprzęt zabawowo – dydaktyczny salach. Przypomnijmy, ze na wyposażenie i funkcjonowanie żłobka Gmina Kostomłoty pozyskała środki w wysokości 2.989.814, 11 zł - informują pracownicy gminy.

Żłobek podzielony został na III oddziały, w skład których wchodzą sala zabawowa, sypialniana i łazienka do dyspozycji najmłodszych oddany zostanie również plac zabaw. W żłobku znajdą się ponadto: kuchnia, kotłownia oraz pomieszczenia administracyjne. Żłobek zlokalizowany jest na terenie kompleksu szkolnego w Kostomłotach przy ul. Wrocławskiej, wyposażonego w infrastrukturę zapewniającą łatwy dostęp pieszym i zmotoryzowanym.

Pobyt dziecka w żłobku wiązał się będzie z odpłatnością, która ze względu na otrzymane dofinansowanie przez okres dwóch pierwszych lat oscylować będzie na poziomie 200 zł. Od lutego 2022 obowiązywać zaczną ceny regularne.

Dokumenty rekrutacyjne dostępne będą w listopadzie w Urzędzie Gminy Kostomłoty oraz na stronach internetowych gminy www.kostomloty.plwww.bip.kostomloty.pl o czym będziemy informować.
Nabór trwać będzie do momentu zrekrutowania niezbędnej liczby dzieci, która zgodnie z założeniami projektu wynosi 60.

mpr

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA