POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Zniszczył kwiaty z miejskich kwietników. Pod okiem kamer

Kwietniki miejskie fot.: mpr

Pod koniec października z miejskich kwietników zniknęły chryzantemy i wrzosy. 

Władze Gminy Środa Śląska wraz z pracownikami Urzędu Gminy starają się, żeby miasto wyglądało kolorowo i schludnie. Pracownicy firm pielęgnują i podlewają kwiaty, aby mogły one jak najdłużej zdobić nasze miasto. Niestety, niektórzy mieszkańcy nie potrafią tego uszanować - brzmiał październikowy komunikat urzędu miejskiego. Dotyczył on kradzieży 2 chryzantem i 8 wrzosów z kwietników ustawionych w rynku dolnym w Środzie Śląskiej.

Zapewnimy, że dołożymy wszelkich starań żeby znaleźć i przykładnie ukarać sprawcę tego czynu - informowali wówczas pracownicy urzędu. Dziś otrzymaliśmy komunikat, że złodziej został zatrzymany. - Straż Miejska w Środzie Śląskiej informuje, że dzięki zapisom z monitoringu miejskiego udało się ustalić sprawcę niszczenia kwiatów znajdujących się na Rynku Dolnym. Sprawca wykroczenia zgodnie z art. 144 kw został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

emka

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zniszczył kwiaty z miejskich kwietników. Pod okiem kamer

  2019-10-28 11:45:15

  gość: ~Jacek

  500 zł mandatu? Wydaje mi się że mandat to można komuś dać jak się to złapie na gorącym uczynku. A tutaj lepiej by było takiego gagatka pociągać po sądach i wysłać na jakieś prace interwencyjne. Nauczyłby się szacunku dla publicznej własności i czyjej pracy

 • 2019-10-28 12:12:39

  gość: ~Mattylda

  A kto naprawi "Pomnik pomordowanych więżniów Gross-Rozen" na ul. Malczyckiej ? Wstyd dla miasta !

 • 2019-10-31 22:45:51

  gość: ~Darmocha

  ostatnio dodany post

  Bez względu na to jak niskie jest bezrobocie wciąż nieco tylko połowa dorosłych Polaków pracuje, pozostali to osoby bezrobotne lub bierne zawodowo. Ekonomiści zastanawiają się na ile możliwe są jeszcze spadki bezrobocia i zachęcenie osób niepracujących do aktywności zawodowej.

REKLAMA


REKLAMA