POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Dwa dni, trzy wygrane. Udany weekend średzkich siatkarzy

Akademia Ruch dla Zdrowia LZS Środa Śląska - ZTS Ząbkowice Śląskie 3:0 - fot.: mat. prasowe

Siatkarze Akademia Ruch dla Zdrowia LZS Środa Śląska odnieśli trzecie zwycięstwo w rozgrywkach III ligi. Zakwalifikowali się również do dolnośląskich igrzysk LZS.

W sobotę zespół Średzianina podejmował na własnej hali ZTS Ząbkowice Śląskie, w ramach 3. kolejki II ligi mężczyzn. Podopieczni trenera Krzysztofa Lewkowicza pewnie pokonali rywali, kończąc spotkanie wynikiem 3:0. Średzcy siatkarze wyciągnęli wnioski z poprzedniego spotkania, które wprawdzie wygrali, jednak nie byli do końca zadowoleni ze swojej gry. Sobotnie spotkanie to już gra pod dyktando gospodarzy. Bazując na korzystnym wyniku trener dał szanse gry całej czternastce zawodników. Cieszyć mogła zarówno efektowna gra zawodników, jak i również rosnąca frekwencja na trybunach hali przy ul. Górnej.

Dzień później w Środzie Śląskiej odbył się turniej Ludowych Zespołów Sportowych, w którym udział wzięły trzy drużyny. Zawody były zaliczane w poczet eliminacji do strefowych dolnośląskich igrzysk LZS. W niedzielnym turnieju grano systemem „każdy z każdym”.  Akademia Ruch dla Zdrowia LZS Środa Śląska wygrał oba spotkania przypieczętowując swój udział w wojewódzkim finale. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Marcin Bartula, przyjmujący średzkiego zespołu.

Co po niezwykle intensywnym i udanym weekendzie miał do powiedzenia środkowy Średzianina Paweł Stachowiak? – Cieszą nas kolejne trzy punkty, wywalczone w lidze oraz awans do finałów LZS. Do każdego z meczów potrafiliśmy podejść skoncentrowani, narzucić swój styl gry, nie oddając inicjatywy w ręce rywala – komentuje. Trener dał szansę zagrać dużej ilości zawodników, jak duże znaczenie dla zespołu na szeroki skład, jak wpływa to na atmosferę? – Niestety nie wszyscy są dyspozycyjni w każdym meczu, dlatego na tym poziomie rozgrywek szeroka kadra jest bardzo ważna. Patrząc na ostatni set z Ząbkowicami zawodnicy wchodzący z ławki pokazali, że można na nich liczyć, a każdy z nich wiele wnosi do naszego zespołu. W drużynie panuje dobra atmosfera, która napędzana kolejnymi zwycięstwami staje się coraz lepsza – mówi Stachowiak.

Kolejny mecz zespół Akademi Ruch dla Zdrowia LZS Środa Śląska rozegra 16 listopada, a jej przeciwnikiem będzie zespół WKS Volley Innex Wilczyce. Dzień później, 17 listopada w Żmigrodzie odbędą się natomiast dolnośląskie igrzyska LZS.

Przypominamy o trwającym konkursie dla kibiców. Wszyscy, którzy pojawią się na naszych meczach i wesprą nas swoim dopingiem, mają szanse wygrać atrakcyjne nagrody. Dla najmłodszych przygotowaliśmy darmowy wyjazd na obóz sportowo-rekreacyjny ufundowany przez naszego sponsora, Akademię Ruch Dla Zdrowia, a dla starszych przygotowaliśmy zestaw narzędzi budowlanych ufundowanych przez firmę Dr. Stark – przypomina klub z Miasta Skarbów.

EMka.news

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA