POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Zderzenie dwóch aut na krajowej 94. Jedna osoba nie żyje [foto]

Wypadek śmiertelny na drodze krajowej 94 fot.: Policja Środa Śląska

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

28 października na drodze krajowej nr 94 w okolicach Wilczkowa doszło do zderzenia dwóch pojazdów, w wyniku którego śmierć na miejscu poniósł kierujący seatem.

Przed godziną 8:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na 59,9 km drogi krajowej nr 94 w okolicach miejscowości Wilczków. Przybyli na miejsce funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem marki Seat na prostym odcinku drogi z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka pojazdem marki Honda - informuje Marta Stefanowska, rzeczniczka średzkiej policji.

W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca Seata. - Kierująca drugim pojazdem, 69-letnia mieszkanka powiatu lubińskiego oraz dwoje pasażerów w wieku 66 i 26 lat zostali przetransportowani do szpitali w Legnicy i Wrocławiu - dodaje rzeczniczka.

Na miejscu działania prowadziła policja, straż pożarna, pogotowie oraz prokurator. Badane są wszystkie okoliczności i przyczyny wypadku. 

Średzcy policjanci apelują o zdrowy rozsądek, rozwagę i ostrożność, a także stosowanie się do obowiązujących przepisów, w tym do ograniczeń prędkości. W związku ze zbliżającymi się obchodami Dnia Wszystkich Świętych i wyjazdami do rodzin oraz do oddalonych od miejsca zamieszkania nekropoli, na drogach przewidywany jest wzmożony ruch. Nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących czuwają średzcy policjanci. Ale każdy z nas może zadać o to, aby szczęśliwie dojechać  do celu. Nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii - apelują funkcjonariusze.

mpr

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA