POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Usunęli ponad 24 tony szkodliwego materiału zawierającego azbest

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

Na terenie gminy Udanin zakończono kolejną edycję programu, w ramach którego mieszkańcy - przy wsparciu gminy i WFOŚ - mogli pozbyć się przedmiotów zawierających azbest.

Azbest - poza tym, że ma wiele właściwości unikalnych, jak choćby odporność na bardzo wysokie temperatury, czy na działanie chemikaliów, kwasów, zasad, wody morskiej - jest substancją bardzo szkodliwą. Wyroby azbestowe mogą być przyczyną pojawienia się raka płuc i międzybłonniaka opłucnej. W związku z powyższym wprowadzono Program Oczyszczania Kraju z Azbestu, który zakłada, że do 2032 roku substancja ta i wyroby ją zawierające zostaną wycofane z gospodarki z terytorium kraju. Uruchomiono liczne programy wspierające te działania, w których można pozyskać środki na bezpieczne i łatwe pozbycie się wyrobów zawierających azbest. Wiele gmin włączyło się do akcji, wśród nich gmina Udanin, która pozyskała na ten cel dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w wysokości 14.295,54 zł. Wartość całości zadania wyniosła 14.456,82 zł.

Dzięki pozyskanym środkom możliwe było zebranie 24,182 Mg szkodliwego materiału z 18 posesji. Zadanie wykonywała firma REVOL Sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Łodzi.

emka

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA