POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Oficjalne otwarcie żłobka na początku stycznia

Budowa żłobka w Malczycach fot.: akme

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Trwa budowa dwuoddziałowego żłobka w Malczycach. Całkowita wartość projektu przekracza kwotę miliona zł. 

W obiekcie miejsce znajdzie 30 dzieci do trzeciego roku życia, z czego 16 to miejsca nowe, a 14 funkcjonowało wcześniej w ramach Klubu Malucha. - Klubik - w chwili otwarcia żłobka - zostanie zamknięty - informuje Piotr Frankowski, wójt gminy Malczyce.

W nowej placówce znajdą się takie pomieszczenia jak: sala zabaw dla dzieci, sypialnia, szatnia, łazienka dla dzieci, łazienka dla personelu, pokój socjalny, szatnia dla personelu, gabinet personelu, kuchnia, zmywalnia. Ponadto planowane jest również kompletne doposażenie wszystkich pomieszczeń. W ramach inwestycji zaplanowano realizację placu zabaw.

Wcześniej zapowiadano, że żłobek ruszy jeszcze we wrześniu tego roku. Potem przesunięto termin otwarcia na grudzień. Dziś już wiadomo, że przecięcie wstęgi nastąpi na początku stycznia.

- Złobek ruszy drugiego stycznia, natomiast oficjalne otwarcie planujemy kilka dni później. Niestety wykonawca z różnych powodów ma opóźnienia w pracach budowlanych, wpłynęły na to między innymi niejasności w projekcie - dodaje Piotr Frankowski.

 

emka

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Oficjalne otwarcie żłobka na początku stycznia

  2019-11-05 18:38:09

  gość: ~egon

  Jak zwykle nasz ukochany Kim z Malczyc wziął się za coś o czym nie ma zielonego pojęcia!

 • 2019-11-08 08:28:42

  gość: ~jak to

  ostatnio dodany post

  Przecież I grudnia dzieci mieliśmy słyszeć tupot małych stóp. A co tam panie wójcie w kwestii CBA i raportu? Coś nie ma żadnego artykułu.

REKLAMA


REKLAMA