POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Bezpiecznie w Internecie – prelekcje dla udanińskiej młodzieży

Zajęcia w szkole w gminie Udanin fot.: mpr

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

5 listopada psycholożki w dwóch szkołach podstawowych Gminy Udanin przeprowadziły Prelekcje Bezpieczny Dolnoślązak.

Panie, które współpracują na co dzień współpracują z Urzędem Marszałkowskim, poruszały tematy związane z bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni. Pytały uczniów, czy korzystają z takich aplikacji jak: Facebook, Instagram, Twitter lub TikTok. Większość potwierdziła, że posiada konta w wyżej wymienionych portalach społecznościowych.

Rozmawiano o prywatności kont i zaletach z tym związanych. Uczniowie również doskonale sobie poradzili odpowiadając na pytania testowe w aplikacji kahoot*, poprawność każdej odpowiedzi została zweryfikowana i omówiona. Młodzież chętnie dyskutowała i wykazała się ogromną wiedzą dotyczącą cyberprzestrzeni oraz bezpieczeństwa w Internecie.

- Wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk zabiegał, by takie zajęcia odbyły się w naszych szkołach, ponieważ należy uświadamiać uczniom jakie niebezpieczeństwo czyha na nich w Internecie. W prelekcjach również uczestniczyła Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa UMWD Agnieszka Sokołowska - informują pracownicy urzędu gminy.

* Kahoot! – strona i aplikacja stworzona przez przedsiębiorstwo Kahoot!, w której użytkownicy mogą tworzyć własne quizy przeznaczone do wykorzystania przez innych użytkowników.

mpr

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA