POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Przy ulicy Willowej w Miękini powstanie żłobek. Gmina otrzymała dotację

Zdjęcie ilustracyjne fot.: istock.com

W przyszłym roku rozpocznie się budowa obiektu żłobkowo-przedszkolnego w Miękini.

- Miło mi Państwa poinformować, że gmina Miękinia otrzymała dofinansowanie z UE do budowy obiektu o podwyższonych standardach energetycznych. Dofinansowanie w wysokości prawie 5 mln złotych przeznaczone zostanie na budowę obiektu żłobkowo - przedszkolnego w Miękini - poinformował wójt gminy Miękinia, Jan Marian Grzegorczyn.

Do żłobka uczęszczać będzie 75 maluchów, a do przedszkola 25 dzieci. Przetarg na budowę planowany jest na wiosnę 2020 roku. Pierwsze przedszkolaki i dzieci żłobkowe zostaną przyjęte do placówki 1 września 2021 roku

- W kolejnych latach planowane jest rozpoczęcie budowy żłobka w Wilkszynie. Wiele zależy od możliwości pozyskania środków zewnętrznych. Gmina posiada już dokumentację projektową - informuje Justyna Hamkało z urzędu gminy. To nie wszystko. Z otrzymanych informacji wynika, że trwa procedura związana z przejęciem gruntów od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Tym razem mowa o działkach w Lutyni, gdzie również przewidziano budowę placówki dedykowanej najmłodszym mieszkańcom gminy.

emka

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Przy ulicy Willowej w Miękini powstanie żłobek. Gmina otrzymała dotację

  2019-11-20 14:49:09

  gość: ~Patrycja

  Dziękujemy naszej pięknej żelaznej damie Pani sekretarz. Naprawdę widać Pani ciężką pracę na codzień. Wszyscy mieszkańcy życzą dużo zdrówka.

 • 2019-11-22 19:05:11

  gość: ~Patipati

  ostatnio dodany post

  @~Patrycja bez jaj, raczej dziewczynom z promocji jeżeli już komuś dziękujemy, żelazna dama oj ta joj

REKLAMA


REKLAMA