POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Zwycięska passa Akademii Ruch Dla Zdrowia LZS Środa Śląska trwa! Piąta wygrana z rzędu

Akademia Ruch Dla Zdrowia LZS Środa Śląska - WKS Volley Innex Wilczyce 3:1 fot.: Akademia Ruch Dla Zdrowia LZS Środa Śląska

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W miniony weekend siatkarze Akademia Ruch Dla Zdrowia LZS Środa Śląska stoczyli pojedynek z drużyną WKS Volley Innex Wilczyce. Mecz zakończył się wygraną Średzianina 3:1.

Mecze z beniaminkami nigdy nie należą do najłatwiejszych. Mimo, że Wilczyce stawiają pierwsze kroki w III lidze, to nie zamierzali poddawać się bez walki. Średzcy siatkarze dobrze rozpoczęli spotkanie, popełniali mało błędów, co pozwoliło trzymać bezpieczną przewagę nad rywalem i spokojnie wygrać 25:18. Drugi set wyglądał podobnie, gospodarze nie pozwolili rozegrać się przeciwnikowi i zakończyli go zwycięstwem do 21 punktów.

Jak to czasami bywa w siatkówce, po dwóch łatwo wygranych setach, przyszedł moment dekoncentracji. Średzcy siatkarze zaczeli popełniać niewymuszone błędy, które bezlitośnie wykorzystali rywale, wygrywając 25:20. Na szczęście dla miejscowych w czwartym secie średzcy sportowcy znów weszli na swój normalny tryb grania i pokazując świetną siatkówkę rozgromili przeciwników do 12 i zakończyli całe spotkanie.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z sobotniego zwycięstwa, cieszy nas dobra dyspozycja wszystich graczy. Musimy tylko popracować nad koncentracją przez cały czas trwania spotkania. Trener Krzysztof Lewkowicz dał dzisiaj nam wszystkim szansę, by zaprezentować się na parkiecie. Rywalizacja o pozycje zawodników w drużynie jest odczuwalna, ponieważ każdy chce wnieść coś od siebie dla drużyny– komentuje jeden z przyjmujących średzkiego zespołu, Bartek Polański.

Średzkich siatkarzy nie zawiedli również kibice, którzy licznie przybyli na halę przy ulicy ul. Górnej, by dopingować miejscową drużynę. Wygrane mecze i pozycja lidera III ligii przyciągają uwagę mieszkańców, dzięki temu z meczu na mecz coraz liczniejsza grupa kibiców zjawia się na meczach.

Czy spodziewaliście się tak licznej grupy kibiców na trybunach? – Kibice zdecydowanie pozytywnie zaskoczyli naszą drużynę. Przy tak licznej publiczności gra się o wiele lepiej. Czujemy się docenieni przez kibiców za ciężką pracę, jaką wkładamy, by godnie reprezentować klub z Miasta Skarbów. Mamy nadzieję, że publiczność nie zawiedzie nas w nadchodzącym meczu z IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice, ponieważ zapowiada się ciężki pojedynek o fotel lidera – dodaje Polański

Kontynując weekend z siatkówką, zawodnicy klubu ze Środy Śląskiej w niedzielę 17 listopada wzięli udział w Finałach Dolnośląskich Igrzysk LZS w Piłce Siatkowej, z których wrócili ze srebrnymi medalami. Średzcy zawodnicy zostali rozlosowani do grupy z drużynami ze Świdnicy, Żmigrodu oraz Marcinkowic. Zwyciężyli we wszystkich meczach grupowych i awansowali bezpośrednio do finału, ulegając w nim zespołowi z Lubina, po bardzo zaciętym i emocjonującym pojedynku. Wszystkie cztery mecze dostarczyły wielu analiz dla trenera, który mógł przetestować nowe ustawienia i zagrania, by jak najlepiej przygtować się na sobotni pojedynek z drużyną IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice.

Serdecznie zapraszamy w imieniu drużyny do kibicowania i brania udziału w konkursach przygotowanych specjalnie dla publiczności. Najbliższy mecz już w sobotę 23 listopada, jak zwykle o godzinie 17.00. – Serdecznie zapraszamy na pojedynek lidera z wiceliderem. Zapowiada się pokaz naprawdę świetnej siatkówki – zachęca Akademia Ruch Dla Zdrowia LZS Środa Śląska.

Warto pamiętać również o konkursie "Wakacjowanie za kibicowanie", o którym więcej pisaliśmy TUTAJ.

EMka.news / Akademia Ruch Dla Zdrowia LZS Środa Śląska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA