POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Przetarg na budowę skateparku ogłoszony. A co ze starym parkiem?

Usytuowanie skateparku fot.: mpr

Budowa skateparku, to zwycięski projekt z 2018 roku zgłoszony w ramach budżetu obywatelskiego. Koszt wykonania? 99 tysięcy złotych. 

W Środzie Śląskiej istnieje skatepark, jednak jego stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Znajduje się przy akwenie Kajaki, obok boiska. Z drogi go nie widać, bowiem zasłaniają go drzewa i krzaki. Miejsce to już dawno ma za sobą lata świetności. Przeszkody są zniszczone, częściowo nawet rozebrane. Podłoże, które jest zrobione z asfaltu, nie nadaje się do użytku. Nie dziwne więc, że grupa  młodych osób jeżdżących na deskorolkach, rolkach i BMX-ach złożyła w ramach ogłoszonego w 2018 roku przez urząd miejski budżetu obywatelskiego wniosek o wybudowanie nowego skateparku w mieście. W głosowaniu uzyskał on największe poparcie mieszkańców.

Zadanie miało być zrealizowane w ubiegłym roku. Ustalono nawet lokalizację - teren pomiędzy drogą gminną a boiskiem do plażowej piłki siatkowej przy Kajakach. Przez wiele miesięcy niewiele jednak o projekcie mówiono. 

Nie było przestoju w realizacji projektu, cały czas nad nim pracujemy, a przesunięcie czasowe wynika z konieczności uzyskania niezbędnych zezwoleń, projektów i uzgodnień u Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków ws. wybudowania Skate Parku w uzgodnionej lokalizacji - zapewniała nas w październiku Monika Szymanowska z wydziału promocji i rozwoju gminy w średzkim urzędzie miejskim. Poinformowała również, że magistrat posiada wszelkie zgody i pozwolenia, a ogłoszenie związane z budową pojawi się do końca listopada. W ramach prac miała zostać wylana płyta betonowa, ale również przeniesione przeszkody ze starego placu na nowy.

-  Uatrakcyjnieniem skate parku ma być nowa, dobrze rozbudowana mini rampa, po której będą mogli jeździć deskarze, rolkowcy i BMX-owcy - mówiła Monika Szymanowska.

Zapytania ofertowego nie ogłoszono. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w projekcie przewidziano wymagania dotyczące grubości płyty głównej, które mogły znacząco przełożyć się na wzrost kosztów realizacji zadania. Mijały kolejne tygodnie i kolejne uzgodnienia. Ostatecznie - 24 stycznia 2020 - opublikowano zamówienie  na wykonanie skate parku w Środzie Śląskiej. Kilka dni później wprowadzono stosowne zmiany w tym zakresie w budżecie gminy na ten rok. Magistrat przewiduje, że prace budowlane - o ile znajdzie się wykonawca - zakończą się do połowy maja.

A co stanie się z terenem po likwidowanym skateparku? - Na ten moment nie mamy planów dotyczących tej przestrzeni. Teren ten jest w zarządzaniu OSiR - uzupełnia Szymanowska.

emka

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Przetarg na budowę skateparku ogłoszony. A co ze starym parkiem?

  2020-01-31 11:32:11

  gość: ~No

  Szymanowska to już tak dobrze kłamie jak Ruciński. To olbrzymie opóźnienie to efekt nieudacznictwa i braku decyzyjności Pana i władcy, a nie problemów z pozwoleniami itp. To szczyt nieudolności żeby jakiś grajdołek budować ponad 2 lata.....Teraz to jeszcze Ruciński zajął się destrukcją basenu. Powprowadzał bezpodstawne opłaty dla rodziców dzieci chodzących na nauki pływania i co chwila drożeją bilety. Poza tym coraz brudniej na basenie....dobra zmiana....

 • 2020-01-31 12:58:25

  gość: ~Edi

  @~No
  Potwierdzam na basenie brudniej. W saunach te same plamy, zepsute kraniki, wszędzie sól, na górze prysznice i sufity proszą się już o remont. To tak w skrócie

 • 2020-01-31 18:11:37

  gość: ~Marian

  @~Edi
  co chwila drożeją bilety. Poza tym coraz brudniej na basenie....dobra zmiana....
  Kto głosował na Rucińskiego i Krycinskiego? Niech się przyzna.

 • 2020-01-31 19:24:23

  gość: ~Radek

  Nie chce krakać, ale Czekajcie aż jakiś dzieciak wpadnie pod auto. Stare miejsce jest zdecydowanie lepsze.

 • 2020-01-31 20:15:22

  gość: ~obiektywny

  ostatnio dodany post

  Fajne miejsce rekreacyjne na kajakach nam się robi. Każdy(i młody i stary) będzie mógł spędzać wolny czas tak jak lubi.Tylko ta nieszczęsna Biogazownia, która nam się szykuje w bezpośrednim sąsiedztwie kajaków wszystko może zepsuć.Ten temat poruszył jeden z mieszkańców podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. Pan burmistrz oczywiście udaje że nic nie wie. Dziwne to tłumaczenie, bo jak gospodarz gminy może twierdzić że nie wie co się na jego terenie szykuje? Jeśli z tą Biogazownią to prawda to szykuje się niezła heca. Nie tak dawno udało się zastopować śmierdzącą inwestycję na terenie po byłej coca-coli a już szykuje się kolejna śmierdząca niespodzianka? Jestem przekonany, że wie czyja to działka i co na niej powstanie. Czy dowiemy się coś więcej na ten temat? Jaki rodzaj biogazowni (rolnicza, śmieciowa itp) zamierza nam tu zafundować gospodarz gminy?. Starsi mieszkańcy gminy zapewne pamiętają dawny "bakutil" ? Obyśmy sobie nie zafundowali "bakutilu" XXI wieku ? Smrodek będzie na całe miasto i nie tylko.

REKLAMA


REKLAMA