POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Zaprojektują kolejną ścieżkę rowerową. Coraz bliżej do połączenia Środy Śląskiej z Kostomłotami

Na czerwono projektowany odcinek ścieżki rowerowej. Na niebiesko - istniejąca trasa fot.: emka

W starostwie powiatowym podpisano umowę na wykonanie projektów ścieżek rowerowych przy drodze powiatowej pomiędzy Cesarzowicami-Jenkowicami oraz Jenkowicami-Zabłotem.

Dokumentacja ma powstać do maja 2020 roku. - Mając gotowe projekty Powiat Średzki będzie starał się o pozyskanie środków na ich realizację. W przyszłości podróż rowerem pomiędzy Kostomłotami a Środą Śląską będzie wygodniejsza, a przede wszystkim bezpieczniejsza - informuje Sebastian Burdzy, wicestarosta powiatu.

Powstanie dokumentacji współfinansowane jest przez gminy: Kostomłoty i Środa Śląska. Długość planowanych ścieżek to 3,8 i 1,1 km.

emka

9

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Zaprojektują kolejną ścieżkę rowerową. Coraz bliżej do połączenia Środy Śląskiej z Kostomłotami

    2019-11-21 11:41:19

    gość: ~Kolarz amator

    Tylko jedna prośba, proszę wziąć pod uwagę kolarzy, którzy chętnie będą jeździć po wyznaczonej ścieżce ale nie z „kostki i szutru”.

    Pozdrawiam

  • 2019-11-21 16:47:18

    gość: ~Rowerzysta

    @~Kolarz amator
    Dołączam się do prośby.

  • 2019-11-21 20:06:19

    gość: ~Pasażer

    Zamiast remonty dróg i dojazdy do starostwa robi się ścieżki rowerowe to nimi będziemy się poruszać w najbliższym czasie.

  • 2019-11-21 21:43:14

    gość: ~drogowiec

    @~Pasażer
    Popieram - przykład - droga od granicy miasta Środa Śląska przez Jastrzębce, Chomiąża, Malczyce do: Mazurowic i do granic powiatu na drodze do Kawic (ul. Sienkiewicza w Malczycach) - główny objazd w przypadku zdarzenia na DK 94
    ...priorytety....

  • 2019-11-22 07:40:30

    gość: ~Zigi

    Sciezki sciezkami ale jak przejechac Ciechow Cesarzowice i inne miejscowisci jak nue ma jak ....waso i niebezpiecznie!!!
    Pomyslcie o tym....!,!,!

  • 2019-11-22 09:17:08

    gość: ~Alek

    @~Zigi
    Zgadzam się niech ścieżka będzie również obwodnicą wsi.No i ścieżka Rakoszyce środa śl.

  • 2019-11-22 09:55:35

    gość: ~zbulwersowany

    Nie wspomnę o ścieżce rowerowej, ale chociaż chodnik i kilka lamp doświetlających odcinek łączący Komorniki ze Środą Śl.Mieszkańcy korzystający z rowerów po tak ruchliwej drodze jak DK 94 nie czują się bezpieczni. Poza tym to wstyd, żeby mieszkańcy tej miejscowości nie dość, że są podtruwani przez zakłady, to jeszcze są pomijani w tak ważnych projektach jak ścieżka rowerowa, czy gazyfikacja wsi.

  • 2019-11-22 10:27:24

    gość: ~DoRedakcji

    To ważne!Ostre cięcia w budżetach gmin.Dlaczego o tym nie piszecie?

  • 2019-11-22 11:48:27

    gość: ~wdahfdd

    ostatnio dodany post

    A ja proszę o poprawienie tego nieszczęsnego hopka w Świdnicy Polskiej, bo tylko kierowcy sobie samochody niszczą!! Co za tłuk to wykonał??? W razie odszkodowań, dzie mamy się zgłaszać? Zdaje się,że do gminy!!!? Przecież go należy wyprofilować, a nie tworzyć takie cuda!!!!Czekamy na naprawę!!!