POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Złożono wnioski na dodatkowe zajęcia w żłobku, przebudowę świetlicy czy montaż trybuny na boisku

Żłobek w Kostomłotach fot.: mpr

Gmina Kostomłoty złożyła w połowie listopada wnioski o dofinansowanie trzech zadań. 

Aktualnie trwa budowa Żłobka Publicznego Wesołe Skrzaty w Kostomłotach. Miejsce tam znajdą dzieci do trzeciego roku życia. 

- Na najmłodszych czeka 60 miejsc w nowych, barwnych, nowocześnie i atrakcyjnie wyposażonych w sprzęt zabawowo – dydaktyczny salach. Przypomnijmy, ze na wyposażenie i funkcjonowanie żłobka Gmina Kostomłoty pozyskała środki w wysokości 2.989.814,11 zł - informują pracownicy gminy. Dodają przy tym, że w pierwszej połowie listopada został złożony kolejny wniosek, tym razem na zajęcia dodatkowe, które będą odbywały się w powstającym obiekcie. Wartość całkowita zadania wynosi 152.889 tys. złotych. - Mówimy o dofinansowaniu na poziomie 80 proc. kosztów kwalifikowanych. Czekamy na wyniki naboru - dodają urzędnicy.

Samorząd złożył także wniosek na przebudowę wiejskiego Centrum Aktywności Społecznej w Samborzu. - Mówimy o wymianie pokrycia dachowego oraz montażu kominka z dystrybucją gorącego powietrza - informuje Beata Mamcarz z urzędu gminy. Na ocenę czeka również aplikacja o montaż trybuny na boisku sportowym w Osieku. - Oba projekty zostały żłożone w ramach współpracy z LGD Szlakiem Granitu - dodaje.

emka

17

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Złożono wnioski na dodatkowe zajęcia w żłobku, przebudowę świetlicy czy montaż trybuny na boisku

  2019-11-21 12:02:35

  gość: ~kibic

  haha, dotacja na trybunę w Osieku ?? !!
  przeczytajcie o tych wieśniakach :
  https://gazetawroclawska.pl/pseudokibice-z-dolnoslaskiej-a-klasy-zwyzywali-asystentke-zdecydowana-reakcja-dzpn-i-kara-dla-lzs-osiek/ar/c2-14566499
  lub wpiszcie w google "kibice z osieka zwyzywali sędziego"
  zaorać i buraki posadzić, a nie trybunę tym wieśniakom robić, tylko jabole będą na nich pić, a później będą bluzgi
  najlepszy jest radny gminy Waldek S. pojedźcie i go posłuchajcie, uszy więdną
  tylko dzieci nie zabierajcie bo wstyd

 • 2019-11-21 15:10:33

  gość: ~Mieszkaniec Gminy

  @~kibic Oj Wioska traci na wizerunku już a była tak chwalona.

 • 2019-11-21 18:16:34

  gość: ~Kaziu

  @~kibic Nie tylko Gminy ale i własnej miejscowości

 • 2019-11-26 13:22:11

  gość: ~Rogos

  @~kibic wieśniak to Cię zrobił

 • 2019-11-21 12:08:50

  gość: ~zaniepokojona mieszkanka

  Wszystkie składane wnioski i wcześniejsze dotyczą wyłącznie części zachodniej Gminy , a część wschodnia Gminy( Karczyce, Jarząbkowice, Lisowice, Chmielów) - jest zapomniana - nie ma dojazdu ani do Gminy ani do Powiatu - nic się nie robi w tych miejscowościach i mieszkańcy nie mają możliwości korzystania z czegokolwiek -tylko mają płacić podatki.!!!!

 • 2019-11-21 18:28:39

  gość: ~Karolina

  A było zaczynać z kobietą dobrze zrobiła broniła swojego dobrego wizerunku a kto jest najważniejszy na boisku sędzia on zaczyna i mecz kończy jaki by nie był wynik a kibic jest po to aby kibicować swojej drużynie a nie za krzakiem drinkować i obrażać.

 • 2019-11-21 19:51:03

  gość: ~popieram

  @~Karolina
  popieram, w Osieku widać panowie mają kompleksy, przyjeżdża bezbronna kobieta to można ją zwyzywać
  swoją matkę czy siostrę to nie, ale w grupie osamotnioną panią "sędzinę" na boisku przy linii to ile wlezie, a chwilę wcześniej grzecznie z kościółka powychodzili z niedzielnej mszy
  jedźcie tam z kamerą, jest co nakręcać i to co mecz
  a najlepszy jest Waldek S. jest najbardziej wulgarny, już raz go związek zawiesił, no ale nie ma się co dziwić na radnego kostomłot to nie działa i tak za kary nałożone przez dolzpn zapłacą wszyscy mieszkańcy gminy z dotacji do "sportu" o którą Waldek pseudo prezes co roku coraz większą dostaje
  haha

 • 2019-11-22 22:56:58

  gość: ~Ja

  @~popieram
  Nieprawda kary tego typu nie pokrywa fundusz klubowy z gminy.

 • 2019-11-21 20:10:16

  gość: ~Marian

  Rośnie nam w Gminie drugi PGE Narodowy.

 • 2019-11-22 23:08:01

  gość: ~Mieszkaniec

  Podobno na sesji nadzwyczajnej 8.11.19 wójtowa pinformowała że złożyła wniosek do lgd o budowe akwaparku w Osieku ale nie moge znaleść transmisji w necie z tej sesji żeby sprawdzć.Natomiast pewna informacja to że menager waldek zakupił 16 szt.kompieluwek w kropki dla drużyny i 1 szt.w kolorze różowym dla J.G.
  Brawo waldi dalejliż.

 • 2019-11-23 10:25:02

  gość: ~Jola

  @~Mieszkaniec
  Po tej sesji waldek ogłosił że będzie stolice gminy przenosił do osieka, a nastepnie będzie startował na wójta
  Nakręcą tam wtedy nowe odcinki Rancza
  Ps oczywiscie informacja byla po łacinie to może nie wszyscy zrozumieli

 • 2019-11-26 12:02:46

  gość: ~Witek

  Wszyscy tak krytykują tą drużynę a ona jedyna w całej gminie trwa nieprzerwanie od tylu lat i obecnie reprezentuje gminę na najwyższym poziomie. Grają tam chłopaki z własnej miejscowości i nie są przekupywani kasa czy ściągani nie wiadomo z jak daleka aby osiągnąć sukces na jeden sezon jak to się dzieje w wielu drużynach . Grają dla właśnie przyjemności i jak narazie są drużyna reprezentująca gminę na najwyższym szczeblu. Wszyscy potrafią krytykować ale nikt nie zrobi drużyny która by miała taka historie jak Osiek.

 • 2019-11-26 13:04:56

  gość: ~kibic

  @~Witek
  nikt nie krytykuje drużyny, jedynie zachowanie, wulgaryzmy kibiców na czele z prezesem i radnym waldkiem, które jest NAGANNE

 • 2019-11-26 15:39:53

  gość: ~Witek

  @~kibic
  Kibice są kibicami i zawsze będą wyrażali swoje opinie żadna drużyna tego nie zakaże, zobaczcie co się dzieje w wyższych ligach, a komentujcie zachowanie w takiej lidze. Żadna drużyna nie ma wpływu na kibiców wiec nie krytykujcie klubu, który coś chce zrobić dla siebie. Zazdrość zawsze będzie, że ktoś się o coś postarał i ma, a drugi nie robi nic i tylko zazdrości i krytykuje.

 • 2019-11-26 20:38:47

  gość: ~kibic

  @~Witek
  nikt wyżej nie skrytykował i nie krytykuje drużyny,graj sobie najlepiej jak potrafisz chwała Tobie, wypowiedzi są nt wulgarnych kibiców i kierownika osieka i nieważne od wyników drużyny jest to zachowanie NAGANNE
  1 o chamskich kibicach pisze nawet dolnośląska gazeta, jak zwyzywali bezbronną kobietę
  2 waldek za wulgaryzmy był ukarany chwilę temu przez dolzpn
  to wg Ciebie jest normalne ? sportowe ? nie usprawiedliwiaj się "bo gdzie indziej tak jest ", w osieku tak jest co 2 tygodnie
  a waldek nakręca pozostałych, daje chamski przykład, dzieci widzą jak podrosną to nawet panią zwyzywają

 • 2019-11-26 20:57:25

  gość: ~Witek

  @~kibic
  Pojedź kiedyś sobie na mecz wyższych lub to zobaczysz co się tam dzieje. Widać ze jesteś jednostronnie nastawiony na Osiek. Wiele razy tak było ze inne drużyny z tych samych lig wyzywały na cały głos sędziów. Kibic jest kibicem i rządzi się swoimi prawami. Żadna drużyna na tym poziomie nie opanuje kibiców. Waldek zawsze jest głośny na boisku ale nigdy nie było słychać obelg na sędziów. Miał dużo pretensji ale nie wyzywał nikogo na boisku. Wiec jeżeli masz pisać takie głupoty to przyjedź na mecz i zobacz co się dzieje. A po za tym jest to artykuł o dofinansowaniu dla drużyny która o coś się stara a nie o danej osobie. Wiec jeżeli masz takie uwagi to nie pod tym postem. Polak zawsze zazdrości jak drugi coś robi.

 • 2019-11-26 22:56:24

  gość: ~Wojtek

  ostatnio dodany post

  Drużyny z ekstraklasy nie potrafią sobie poradzić z kibicami(pseldokibicami) którzy wykrzykują różnego rodzaju obelgi na sędziego, kibiców, zawodników. Jak tak mały klub ma zapanować nad ich zachowaniem?? Może "nową trybunę" zrobimy trybuną widmo?? Kup przestrodze innym klubą.

REKLAMA


REKLAMA