POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Droga powiatowa w Udaninie oficjalnie oddana do użytku

Uroczyste przecięcie wstęgi fot.: emka

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Zakończono remont drogi powiatowej 2091D w Udaninie. Oficjalne oddanie jej do użytku nastąpiło 22 listopada. 

Przypominamy, że przebudowa drogi w Udaninie była II etapem projektu, zgłoszonego przez Powiat do Funduszu Dróg Samorządowych. Całe zadanie, razem z etapem I obejmującym modernizacje drogi Udanin-Piekary wraz z chodnikami i ścieżką bitumiczną, kosztowało ponad 4 mln złotych. Po 25 proc. tej kwoty zostanie sfinansowane z budżetów Powiatu i gminy Udanin - informują urzędnicy.

W otwarciu drogi udział wzięli między innymi poseł RP Paweł Hreniak, starosta powiatu Krzysztof Szałankiewicz oraz wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk. Obecni byli także radni powiatowi, gminni oraz przedstawiciele wykonawcy - spółki Com-D. Przed przecięciem wstęgi inwestycję poświęcił proboszcz tutejszej parafii.

em

72

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Droga powiatowa w Udaninie oficjalnie oddana do użytku

    2019-11-25 17:14:16

    gość: ~Mariam

    Tylko 8 oficjeli wiejskich? A proboszcza nie było.Ha..ha..hah..

  • 2019-11-25 18:33:41

    gość: ~Kaśka

    @~Mariam A słuszna uwaga gdzie jest proboszcz!

  • 2019-11-26 11:09:59

    gość: ~Fakt

    @~Kaśka
    Proboszcz był i poświęcił drogę, ale nie załapał się na zdjęcie :(.

  • 2019-11-25 18:40:13

    gość: ~Kierowca

    A gdzie jest pas oddzielający drugi pas przez środek farby zabrakło i przydało by się oświetlenie między Piekarami a początkiem Udanina ścieżka rowerowa a ciemno jak nie powiem już gdzie!

  • 2019-11-25 21:24:48

    gość: ~Adam

    @~Kierowca
    Spytaj projektującego. Gdyby nie powiat i nowe władze w Udaninie to nawet ścieżki byś nie miał , a na środku chodnika przy PSZOKu stalyby słupy elektryczne.

  • 2019-11-26 07:04:25

    gość: ~Michał

    @~Adam ja nic do ścieżki nie mam rowerowej ale jak się robi coś to z głową!

  • 2019-11-26 11:09:05

    gość: ~Fakt

    @~Michał
    Projekt był wykonany w roku 2016! Niestety były w nim braki formalne i było też wiele zmian, które kosztowały ponad 230 tyś zł. Można było wykonać inwestycję w tym zakresie, albo zrezygnować z dofinansowania... Więc chyba lepiej, że jest nowa droga razem z chodnikami niż, żeby było jak było...

  • 2019-11-26 20:53:53

    gość: ~BARABASZ

    @~Michał
    Tak jak i progi zrobił z głową ale pod pachą. Ten za szkołą to chyba dla nauczycieli i kierowców autobusów, zawsze z prawej wolne . . .

  • 2019-11-26 23:58:04

    gość: ~kto

    @~BARABASZ
    Piszesz o odpowiedzialnym za drogi powiatowe etatowym członku zarządu w powiecie, który odpowiada za drogi powiatowe.

  • 2019-11-27 06:54:27

    gość: ~Adam

    @~BARABASZ
    No własnie tak miało być. Autobusy z DZIEĆMI sa bezpieczniejsze. Co do nauczycieli- nie da sie zwijać progu, kiedy oni wyjeżdżają , błaźnie.

  • 2019-11-26 19:42:08

    gość: ~BARABASZ

    Jeszcze raz wielkie dzięki Pani Wójt, Panu Sekretarzowi i Pani Skarbnik!!!
    WojcieCHU A Ja dowiem się ile kosztowały nas DELEGACJE w 2019r?
    Ile pozyskał z UE gdzie wkład własny jest taki sam ale pieniądze 3x większe.
    Ile tego kredytu?
    A wiatraki to tylko dowód twojej chciwości i pazerność. 4lata temu działałes na szkodę swojej małej ojczyzny krzycząc STOP WIATRAKOM. Zastanawiające jest to, że wiatraki to duże pieniądze do gminnej kasy.A ty i tak bierzesz kredyt. Aż tak źle już jest?

  • 2019-11-27 00:04:33

    gość: ~kto

    @~BARABASZ
    Oj głupiutki jesteś i to bardziej niż myślałem... A nawet pusty jak bęben... Tak starali się, że nawet nie wpisali drogi do projektu budżetu... realizacja zadań na poziomie 8 mln. Wystarczy przeczytać sprawozdanie głupiutki barabaszu.

  • 2019-11-27 07:51:33

    gość: ~BARABASZ

    @~kto
    Pajacu jak projekt miał być wpisany do budżetu bez potwierdzenia że został przyjęty i dofinansowany.

  • 2019-11-27 19:36:44

    gość: ~wybrany

    @~kto- jak to gościu -kto- policzyles te 8 baniek? Tak jak chyba przeczytales to niby sprawozdanie. Jak czytales tak i policzyles, ale bylo chyba mocno do gory w szkole. Policz i jeszce raz poczytaj

  • 2019-11-27 19:57:52

    gość: ~kto

    @~wybrany
    Ta droga by nie powstała bez dotacji od wojewody i bez wsparcia Gminy!!!
    Kwota od wojewody prawie 2 mln
    kwota z Gminy Udanin 1 200 000 zł
    kwota z powiatu 1 200 000 zł
    razem prawie 4 400 000 zł gdyby nie Gmina Udanin to by ta droga nie powstała!!! Byłby zwrot dotacji tak jak to było w wielu gminach i powiatach!!!

  • 2019-11-27 19:39:00

    gość: ~wybrany

    @~kto- wlasnie tylko wystarczy poczytac i potem sobie policzyc. A jak miales do gory w szkole to czytasz pewnie tak jak liczysz

  • 2019-11-27 06:51:01

    gość: ~Adam

    @~BARABASZ
    Jak siedzi się w gabinecie 12 lat i rusza sie tylko na pikniki i imprezy to fakt, delegacji nie ma za dużo. Inaczej obecny wókt, jeździ i załatwia, gmina korzysta, a w wielu miejscowościach coś soię robi. Nawet ten faworyzowany Ujazd to Wójt Płażiuk musiał dokończyć i na cmentarz nawet koło domów nieplanowany asfalt wylał. LGD nie wspomnę i cyrk jaki sie tam okazał. Działali, że hej. Daj spokój, wyluyzuj i żyj i daj żyć innym.

  • 2019-11-27 07:54:36

    gość: ~BARABASZ

    @~Adam
    Kredyt na DELEGACJE haha.

  • 2019-11-27 07:57:55

    gość: ~BARABASZ

    @~Adam
    Tak jeździ , po Panią skarbnik chyba.

  • 2019-12-02 23:39:14

    gość: ~Ocena

    @~BARABASZ
    Jesteś idiotą i masz kompleks małych jaj...

  • 2019-12-03 00:24:43

    gość: ~BARABASZ

    @~Ocena
    Ty za to masz bycze jaja i kurzy mózg.
    Ocena jest hehe

  • 2019-12-03 10:48:59

    gość: ~Psychiatra

    @~Ocena
    Niewarto wchodzić z tym człowiekiem w dyskusję.. Bo uciekł nam z oddziału i go poszukujemy jakby ktoś miał informacje ukrywania się tej osoby prosimy o kontak z oddziałem psychiatrycznym

  • 2019-12-03 11:25:36

    gość: ~BARABASZ

    @~Psychiatra
    Panie doktorze pacjent ma takie same prawo wiedzieć co się dzieje w jego gminie jak każdy inny mieszkaniec. Tyle się wydarzyło w naszej małej ojczyźnie A szanowny pan wójt nie informuje to dałem noge z oddziału. Już wracam ze wszystkimi info . Bądź cierpliwy

  • 2019-12-03 17:14:12

    gość: ~Psychiatra

    @~BARABASZ
    Człowieku można dodać jeden dwa nieraz trzy komentarze pod jednym postem ale ty popafles w jakąś paranoja siania hejtu... Pogodz się, z faktem że Płaziuk działa aktywnie szuka wszędzie sponsorów czego niepotrafila zrobić jego poprzedniczka która siedziała w fotelu i popija kawę przez 12lat

  • 2019-12-03 18:14:11

    gość: ~BARABASZ

    @~Psychiatra
    Z tym że pan Płaziuk jest Moim wójtem już dawno się pogodziłem. Jedyne czego mi brakuje to tej przedwyborczej szczerość, uczciwość, wiarygodność, sympatj i pomysłu na gmine(kredyt) jaką miał pan wójt gdy był kandydatem.

  • 2019-12-03 20:16:11

    gość: ~Psychiatra

    @~BARABASZ powiedz mi która gmina w Polsce niema kredyty żeby realizować jakiś plan... Poprzedniczka Płaziuk też brała i jakoś tak glosno nieudzielales się... A tu ciągle jakiś hejt siejesz człowieku daj już spokoj nic ci to nieda a tylko wszystkim pokazujesz że jesteś psychiczny i masz hemoroidy bo ciągle du... Pa cię swedzi
    I prubujesz zwrócić na siebie uwage

  • 2019-12-03 22:02:45

    gość: ~BARABASZ

    @~Psychiatra
    -kredyt to nie pomysł na gminę
    -gmina nie miała strony na fb
    -kredyt na projekty dofinansowane z UE różnicy w dofinansowaniu nie muszę tłumaczyć.

  • 2019-12-04 05:41:46

    gość: ~Psychiatra

    @~BARABASZ
    Widzę że ty dalej swoje... Ciekawi mnie czemu nie byłeś tski aktywny w komentarzach jak wójtem była pani Olkiewicz... Nieprzeszkadzalo co to że też brała kredyty wiele wniosków na poprawę wizerunku i bezpieczeństwa w gminie przepadł bo niemiala zespołu który by poprawnie go napisał... A ty się uczepiles tego Płaziuk od czasu wyborów i jakby niebylo to i tak zle.... Źle że niema inwestycji źle że są.... Czego ty byś tak naprawdę chciał.? Żyć dalej w PRL czy w nowoczesnej polsce

  • 2019-12-04 08:13:19

    gość: ~BARABASZ

    @~Psychiatra
    Poprzedników to musicie wymazać z pamięci. Ja nie krzyczę żeby pani wójt wróciła na stołek.
    Ty wiedząc nawet że piszę prawdę będziesz na Mnie warczał. Jeśli ci pasuje że twój wójt nie jest szczery,kłamie to twoja sprawa

  • 2019-12-04 10:16:02

    gość: ~Psychiatra

    @~BARABASZ
    Tak pasuje i w pełni zasłużył na mój głos podczas wyborów... Ja na ciebie niewarcze bo niejestem psem ani żadnym zwierzęciem... To ty ciągle piszesz ze ci wszystko przeszkadza.. Daj już, spokój... Dzieje się wkoncu coś w naszej gminie są pozyskiwane dotacje...tak samo mogę i ja powiedzieć o tobie że kłamiesz... Zanim kogoś nazwiesz kłamca to udowadnij kłamstwo każdy jest cwany będąc anonimowym...

  • 2019-12-04 11:24:21

    gość: ~BARABASZ

    @~Psychiatra
    Skoro ci to nie przeszkadza to znaczy że jesteś jego żołnierzykiem. Co do kłamstw
    Gdzie ta nadwyżka w budżecie 29.11 przyszła opinia z izby obrachunkowej że to fikcja.
    Gdzie info że przez jego głupotę gmina popłynie po25tys.chciała pokazać jaki jest wielki to pokazał jakie ma braki. Bezsensowna apelacja to dodatkowe koszty dla gminy. Gdyby to była promesa to tydzień przed odbiorem w trakcie i jeszcze tydzień po odbiorze były by zdjęcia i samozachwycenie. Jak mają tak informować mieszkańców to lepiej niech wystawiają tylko alerty pogodowe.
    Rzetelnie albo wcale.

  • 2019-12-04 14:51:32

    gość: ~Psychiatra

    @~BARABASZ
    Niejestem niczyim zolnierzykiem...dlamnie liczy się to co jest robione w gminie w ktorej mieszkam... Są straty i są zyski niemoze być że są same zyski... A jak już jesteś taki dociekliwy to odp. Mi na pytanie gdzie się podział 1 miljon z szlakiem granitu.. Poszedł wielki przekręt i te 25tys.ktore ty piszesz to mały pikuś do tej banki

  • 2019-12-04 15:29:51

    gość: ~BARABASZ

    @~Psychiatra
    Lgd nie utrzymuje się z naszych podatków dlatego nie bardzo mnie to interesuje. Nie zagłębiem się w tematy które mnie nie dotyczą. Na pewno nikt banki nie gwizdnoł bo było by głośno.
    A te 25 tyś pójdzie z naszej kieszeni. Dlaczego? Hrabia niech sprzeda byka i ureguluje swoją głupotę.

  • 2019-12-04 15:57:11

    gość: ~Pazerność

    @~BARABASZ
    Pazerność poprzedników to jest właśnie to. Nie umieli odejść z honorem to się ciągają po sądach!!! Każdy ma prawo do wybrania swojego zespołu i w wielu gminach doszło do zmiany na stanowisku sekretarza. A tu 12 lat było z mało więc jeszcze podali gminę do sądu... Wstyd!!! Zwróć się człowieku do gminy o upublicznienie tematów, o których piszesz to wyjdzie prawda o pazerności jaśnie nam byłych włodarzy...

  • 2019-12-04 16:00:15

    gość: ~Pazerność

    @~BARABASZ
    Od razu zapytaj o poprzednie wyroki od 2006 roku do 2018 i jakie z tego tytułu gmina poniosła straty. Chyba w 2016 roku 600 tyś złotych musieli pilnie oddawać, więc 25 tyś to jest nic tym bardziej, że to na poczet odprawy dla pewnego pana co to taki był oddany gminie, że po 12 latach jeszcze było mu mało.

  • 2019-12-04 16:45:26

    gość: ~Psychiatra

    @~Pazerność
    I tak będzie że gmina teraz ponosi większe straty że kredyt itd... Każdy poprzedni wójt musiał zaciągać kredyt ale temu Panu to nieprzeszkadzalo... A teraz robi wielka aferę a z drugiej strony ciekawi mnie skąd on bierze takie informacje na temat gminy

  • 2019-12-04 18:16:52

    gość: ~BARABASZ

    @~Psychiatra
    A informacje w necie jest dużo pytam rozmawiam pan wójt Mnie zablokowała jego nie pytam.

  • 2019-12-04 18:08:37

    gość: ~BARABASZ

    @~Pazerność
    Chyba,ktoś, gdzieś, coś, może ,kogo?
    Odemnie domagacie się faktów A sami pojęcia nie macie o poprzedniej władzy. Powtarzacie piloty albo tworzycie własne. No ale macie do tego prawo i Ja mam prawo do wytykania błędów i kłamstw.
    Co by nie było w historii gminy się zapisał. Pierwszy raz od 47 lat RIO nie przyjęło budżetu. Fakt!!!

  • 2019-12-04 20:44:27

    gość: ~fakt

    @~BARABASZ
    Chyba projektu długoletniej prognozy finansowej! A to jest właśnie efekt ostatnich lat rządzenia... Taka sytuacja właśnie a jak piszesz pieniaczu to pisz prawdę a nie zakłamujesz rzeczywistość.

  • 2019-12-04 21:22:22

    gość: ~fakt

    @~BARABASZ
    A od ilu lat działa RIO? Kolejne kłamstwo i przekłamanie. Ta instytucja została powołana 9 grudnia 1992 roku, więc nie pisz, że od 47 lat, a zmiany w projekcie budżetu i WPF można wnosić w każdej chwili a czas na przyjęcie budżetu jest do końca roku a nawet do 31 stycznia. Fakt!!!

  • 2019-12-05 07:56:05

    gość: ~BARABASZ

    @~fakt
    Napisałem w historii gminy się zapisał.
    A Jeżeli chodzi o opinię to mam wujka Rio de Janeiro haha. Po 14 miesiącach wojtowania piszesz że to wina poprzedników. Słabe to trochę. Ciekawe czy w powiecie jesteśmy jedyną gminą HaHaHa

  • 2019-12-05 08:22:46

    gość: ~fakt

    @~BARABASZ
    Co brakuje argumentów!!! Widzę, że dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu tak jak ktoś napisał wcześniej lecz się człowieku chory z zawiści i zazdrości! Pozdrawiam i życzę spokojnych radosnych świat Bożego Narodzenia (jeżeli obchodzisz).

  • 2019-12-05 08:25:47

    gość: ~fakt

    @~BARABASZ
    I z liczeniem do 15 jest problem. Końcem listopada objęcie urzędu a teraz jest grudzień więc nie ma jeszcze pełnych 13 miesięcy. Znowu brak umiejętności lub kłamstwo!!!

  • 2019-12-05 16:17:38

    gość: ~BARABASZ

    Tak jak wójt budżet wyliczył. To już wyższa szkoła jazdy.

  • 2019-12-05 22:38:40

    gość: ~I co

    @~BARABASZ
    Po roku macie problem. Budżet jest wyliczony dobrze w ty Piszesz o czym... Nic nie zostało uwalone...

  • 2019-12-04 21:47:54

    gość: ~fakt

    @~BARABASZ
    Jakich kłamstw i błędów? Piszesz internet źródło informacji. Sprawdziłem na stronie RIO i nic nie ma na temat projektu budżetu! Jest na temat Wieloletniej prognozy finansowej. W opinii RIO jest odniesienie do lat 2016, 2017, 2018 i 2019 . RIO przyczepiło się, że planowane oszczędności na przyszłe lata mogą być nie realne. Spokojnie przyjedzie czas na weryfikację budżetu. Więc kolejne celowe albo ze względu na brak wiedzy wprowadzanie w błąd... Fakt!

  • 2019-11-27 16:13:30

    gość: ~BARABASZ

    A za wodę niedługo co tydzień będą chodzić. Zbiera już nasze złotówki. Gdyby państwo nie dało naszych pieniędzy na drogi gdyby nie ulewa ?
    Dożynki i lampy Hhhhahaha tyle narobił.
    DELEGACJE Z 2019R ?! Mamy prawo wiedzieć. To nasze pieniądze!

  • 2019-11-27 19:32:01

    gość: ~Adam

    @~BARABASZ
    No bo teraz własnie jest takie państwo co na to daje i wójt, co o nie umie wystepować, a poprzednicy nie umieli nawet wiedzieć, że takie pieniądze są. Nie mówiąc już o wystapieniu. List od wojewody przez miesiac przeżywali, żeby nie przeczytać, bo z PISu wojewoda , żenada. Jeszcze jedna kadncja i szlabany by na granicy gminy postawili, żeby spokojnie siedzieć. I tyle.

  • 2019-11-27 22:08:14

    gość: ~BARABASZ

    @~Adam
    Co wy z tymi poprzednikami? Jak pis o po
    Przez ostatnie 8 lat...... . Tu i teraz ! Się liczy!
    Oni już byli. A Oni to nie po.
    A dam kiedy budżetu Matrix

  • 2019-12-04 20:51:57

    gość: ~fakt

    @~BARABASZ
    A może zapytamy o delegacje z ostatnich trzech lat i porównamy kto ile wydał i jakie z tych wyjazdów były korzyści dla Gminy, ile w danym roku zostało podpisane umów, ile zostało złożonych wniosków i ile zostało zrobione. Czy z programów rządowych czy z innych to już nie ma znaczenia. Proponuję złożyć wniosek do urzędu gminy o upublicznienie tych informacji. Jak składasz czy dalej będziesz zaśmiecał swoimi tajnymi komentarzach. Może jeszcze złożysz wniosek o upublicznienie kar z tytułu kontroli, które były nakładane na gminę w poprzednich latach? Może jeszcze złożysz wniosek o brak informacji na temat raportu NIK o gminie Udanin z lat 2011 -2015??? Kto o nim słyszał? Jak idziemy to idźmy na całość! Pamiętaj, że kij ma dwa końce i może się okazać, że trzeba będzie zawiadomić prokuraturę...

  • 2019-12-05 06:07:06

    gość: ~BARABASZ

    @~fakt
    Nie pajacuj.

  • 2019-12-04 21:51:07

    gość: ~fakt

    @~BARABASZ
    Delegacje z lat 2016, 2017, 2018 i 2019 proponuję złożyć wniosek o upublicznienie i porównanie! Wtedy się okaże kto, gdzie jeździł i ile z tego tytułu było korzyści dla gminy, ile podpisanych umów, ile złożonych wniosków i ile wykonanych zadań. Składaj wniosek i to pilnie!!!

  • 2019-11-27 23:21:50

    gość: ~Wiatrak

    @~BARABASZ
    Wiatraków jeszcze nie ma i nie ma wpływu do budżetu. Taki wszystko wiedzący a nie zna podstaw podatku. Podatek będzie wpywal do budżetu po zakończeniu budowy. Oj cieniutki jesteś pieniaczu.

  • 2019-11-28 06:39:54

    gość: ~BARABASZ

    @~Wiatrak
    A gdzie jest napisane że wpływają???
    Cieniutko .

  • 2019-11-26 21:06:14

    gość: ~Mieszkaniec

    Oj pamiętam zebrania na których wojna była że kury się nie będą niosły,zdrowie będzie szwankować w uchu będzie świstać i proszę wszystko ucichło dostali kasę i siedzą cicho jak w kościele jak to mówił Kargul do Pawlaka.

  • 2019-11-26 22:10:28

    gość: ~BARABASZ

    @~Mieszkaniec
    Po czterech lat wie więcej, do uczył się. A jakie zdanie ma Pani z wsi Wilków koleżanka ze stowarzyszenia STOP WIATRAKOM do uczyła się czy nie?

  • 2019-11-27 20:11:09

    gość: ~fakt z

    STYCZEŃ 2019

    VII Przegląd Kolęd i Pastorałek.
    Zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Renault G230/Camiva typ GBA - 26.000 zł.



    LUTY 2019

    Podpisanie Umowy partnerskiej w sprawie realizacji i współfinansowania zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa i modernizacja drogi powiatowej 2091D od Udanina do Konar wraz z chodnikami i ścieżką bitumiczną Udanin-Piekary (etap I od km 0+000 do km 1+945) oraz w miejscowości Udanin (Etap 2 od km 0+000 do 0+554)”.
    Od 21.02. do 02.03. – cykl zebrań wiejskich, podczas których wybrano nowych sołtysów.



    MARZEC 2019

    Odebranie promesy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych z rąk Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka.
    Oficjalne przekazanie na ręce Dyrektor Pani Bożeny Basa urządzeń o łącznej wartości 62.949,92 zł. W związku z realizacją projektu pn. „Wszechstronna edukacja – klucz do sukcesu w Gminie Udanin” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
    Podpisanie umowy z PKS Kamienna Góra na obsługę komunikacji gminnej.
    Rozpoczęto realizację programu „Umiem Pływać”.



    KWIECIEŃ 2019

    Rada Gminy Udanin na wniosek Wójta nadała tytuł „Zasłużony dla Gminy Udanin” Wiceprzewodniczącemu Rady Panu Bolesławowi Stachurskiemu. Tytuł ten został nadany po raz pierwszy w Gminie Udanin.
    Otwarcie wyremontowanego biura GOPSu na parterze.
    Renowacja boiska w Różanej – wkład gminy 2.500 zł.
    Odbiór prac związanych z przebudową świetlicy wiejskiej w miejscowości Lusina. Wartość zadania wyniosła 222.892,69 zł brutto.



    MAJ 2019

    Podpisanie umowy w Ministerstwie Sprawiedliwości o przyznanie pomocy na doposażenie 3 jednostek z terenu Gminy Udanin w sprzęt i urządzenia niezbędne do udzielania pomocy poszkodowanym na miejscu popełnienia przestępstwa. Wartość całkowita na podstawie złożonego wniosku wyniosła 142 000,00 zł., w tym kwota dotacji 140 580,00 zł. Wkład własny gminy to 1 420,00 zł.
    Uroczyste otwarcie garażu OSP Jarosław. Wartość inwestycji 209.135,25 zł.
    Podpisanie umowy na przebudowę dróg gminnych w miejscowościach Lusina i Ujazd Górny.
    Wójt uczestniczył w Dolnośląskim Sejmiku Odpadowym w Wołowie, którego celem było podjęcie współpracy samorządowców z Dolnego Śląska.
    Odbył się Pierwszy Gminny Dzień Dziecka oraz kolejna edycja Akcji „Polska Biega”.
    Druga połowa roku była bardzo intensywna. Poniżej przedstawiamy działania wójta w zakresie inwestycji, szkolnictwa, transportu, bezpieczeństwa, kultury i sportu.



    CZERWIEC 2019

    Gminny festiwal piosenki patriotyczno - religijnej w Udaninie.
    Ukazanie się listy rankingowej dotyczącej dofinansowania dla Gminy Udanin w kwocie 80 tys. zł na przebudowę stołówki w szkole podstawowej w Udaninie z Rządowego Programu "POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU".
    Przyznanie dofinansowania z Rządowego Programu "Aktywna Tablica" do zrealizowania w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym. Wkład własny Gminy Udanin w kwocie 3.500,00 zł, pozyskana dotacja wyniosła 14.000,00 zł.
    Jednogłośne udzielenie dla Wójta Gminy Udanin wotum zaufania i absolutorium.
    Powołanie sztabu kryzysowego. Spotkanie władz gminy, pracowników urzędu, wojewody, starostwa i jednostek straży, które włączyły się w pomoc podczas czerwcowej ulewy.
    XII Koncert Piosenki Religijnej oraz zbiórka datków na rzecz poszkodowanych w trakcie ulewy.
    Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 – przekazanie nagród dla najzdolniejszych uczniów z najwyższą średnią.
    Podpisanie umowy na przebudowę 350 m. chodnika w pasie drogowym drogi powiatowej nr 2942D w miejscowości Gościsław (1 etap). Wartość inwestycji w wysokości 159 285,00 zł po 50% kosztów ze środków budżetu Gminy Udanin oraz Powiatu Średzkiego.



    LIPIEC 2019

    Podpisanie umowy na budowę dwóch placów zabaw w miejscowościach Jarosław i Lasek. Wartość zadania - 46.508,19 zł brutto. Na ww. zadanie Gmina Udanin otrzymała dofinansowanie z budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” w 2019 roku w kwocie 29.069,00 zł.
    Turniej w piłkę nożną o Puchar Wójta na boisku w Różanej.
    Podpisanie w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, porozumienia o wsparciu działań na terenie Gminy Udanin w realizacji Programu Czyste Powietrze.
    Remont świetlicy wiejskiej w Jarostowie. Inwestycja została sfinansowana częściowo z budżetu Gminy, a pozostała kwota, tj. 5 000,00 zł ze środków w ramach funduszu sołeckiego przypadającego na sołectwo Jarostów.
    Przekazanie sprzętu dla Ochotniczych Straży Pożarnych zakupionego w ramach środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Sprzęt otrzymały jednostki OSP: Lusina, Ujazd Dolny oraz Pichorowice.
    Akcja krwiodawstwa - zebrano łącznie ok. 8 litrów krwi.
    Podpisanie umowy na usuwanie wyrobów zawierających azbest w 2019 roku w Gminie Udanin.
    Otwarte Strefy Aktywności w miejscowości Jarosław i Pichorowice. Powstały one w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności (OSA) EDYCJA 2019. Łączna wartość inwestycji wyniosła 77.034,90 zł z czego wartość dofinansowania to 49.600,00 zł.
    Na liście rankingowej znalazły się 2 złożone przez Gminę Udanin projekty, doposażenie dla OSP Ujazd Górny i OSP Pichorowice.
    Remont pomieszczenia garażowego remizy OSP w Pichorowicach. Wartość zadania -9.279,23 zł brutto.



    SIERPIEŃ 2019

    Uroczyste wręczenie promes w ramach Odnowy Dolnośląskiej Wsi. Gmina Udanin otrzymała dotację w wysokości 29 069 zł na dofinansowanie zadania „Budowa placów zabaw w miejscowościach Lasek i Jarosław – Gmina Udanin”.
    Podpisanie umowy na remont kuchni i stołówki w SP Udanin oraz rozpoczęcie prac remontowych.
    Rozbudowa małej architektury na terenie Gminy Udanin. Wybudowano sześć altan w miejscowościach: Drogomiłowice, Jarosław, Łagiewniki Średzkie, Pichorowice, Sokolniki, Ujazd Górny. Altany zostały wykonane ze środków budżetu gminy zaplanowanych przez poszczególne sołectwa w ramach Funduszu Sołeckiego na rok 2019.
    Dożynki Gminne 2019.



    WRZESIEŃ 2019

    Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.
    Promesa dla Gminy Udanin na realizację inwestycji drogowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Promesa dotyczy dofinansowania na przebudowę drogi gminnej nr 107340D w miejscowości Konary. Wartość zadania: 1 276 144,00 zł. z czego 60% to dofinansowane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.
    Udział w Potato Days Poland.
    I rodzinny rajd rowerowy połączony z piknikiem w Dębkach oraz losowanie zwycięzcy, który wygrał bon o wartości 1.000 zł na zakup nowego roweru ufundowanego przez Fundację Santander. Przypominamy - zwycięzcą został Alan Plizga.
    Uroczyste poświęcenie oraz otwarcie drogi gminnej nr 107347D w Lusinie.
    Odbiór wykonanego zadania pn. "Przebudowa i modernizacja drogi powiatowej 2091D w miejscowości Udanin - Etap 2 od km 0+000 do 0+554". Koszt wykonania II Etapu: 1 090 371,88 zł. Zadanie zostało dofinansowane w ramach „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019”.
    Nowa kuchnia i stołówka w Szkole Podstawowej w Udaninie - odbiór prac.
    Koncert Piosenek Anny German „Śpiewająca Eurydyka” w wykonaniu Katarzyny Zawady.
    Wręczanie czeków dla jednostek OSP z trzech powiatów w ramach programu „Mały Strażak”.
    Odbiór promesy przyznanej w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych na dofinansowanie w 2019 r. zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 107349D, dz. Nr 357, 358, 368, 369, 378 w miejscowości Różana [intensywne opady deszczu, maj 2019 r.]”.
    PAŹDZIERNIK 2019

    100 lat Pani Marii Konik i Złote Jubileusze małżeństw.
    Spotkanie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą.
    Koncert Kresowy "Polsko Moja!"
    Podpisanie umowy na budowę drogi gminnej w Konarach.
    Zakończenie montażu lamp hybrydowych na osiedlu domków jednorodzinnych w Ujeździe Górnym.



    LISTOPAD 2019

    Prelekcje Bezpieczny Dolnoślązak - bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni.
    Cykl uroczystości niepodległościowych.
    Odbiór drogi Udanin – Piekary.
    Podpisanie umowy na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Różana.

    Rozwój przewozów autobusowych na terenie gminy Udanin. Podpisanie umowy z PKS Kamienna Góra. Na realizację nowych linii komunikacyjnych pozyskano dofinansowanie z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej od Wojewody Dolnośląskiego do końca 2019 r. w kwocie 9 390,00 zł.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------
    Miniony rok upłynął pod znakiem realizacji zamierzeń, która odbyła się dzięki dobrej współpracy wójta Gminy Udanin z Radą Gminy Udanin na czele z przewodniczącym Rady Gminy Udanin Januszem Strzeleckim, Starostwem Powiatowym, instytucjami i firmami oraz pracownikami gminy.

    Po zamknięciu roku budżetowego przedstawimy, jak ukształtował się budżet roku 2019.

    Gmina Udanin

  • 2019-11-27 21:32:36

    gość: ~BARABASZ

    @~fakt z
    Tam musi być niezły burdel!!!
    To co wiemy, to kropla w morzu. To nie ten typ człowieka. Rzetelność i uczciwość nie idą w parze z pazernością i chciwością.
    Chciałbym powiedzieć nadzieja w 15 wspaniałych. Ale jak się daje podwyżkę po miesiącu, to i FIKCYJNY BUDŻET przyklepią.

  • 2019-11-27 23:15:32

    gość: ~Spostrzegawcza

    @~BARABASZ
    Burd... masz w głowie i to niezly. W każdej miejscowości jest robione. I do tego fundusz solecki dla mieszkańców którego miało nie być. Oapmietaj się bydl... bo zdechniesz z zawiści... Post o otwarciu drogi jest a ty piszesz bzdury. Ale to dobrze bo dajesz popularność. Tak by przeszedł bez echa. Im więcej komentarzy tym lepiej. Hmm

  • 2019-11-28 08:29:32

    gość: ~BARABASZ

    @~Spostrzegawcza
    A Ty pracujesz w burdel. Burdel mama ?
    Na komentarz Mój możesz liczyć zawsze puki nie zdechne.
    A teraz oddaje.
    Żebyś zdechła zaraz po mnie. I na koniec osrała się w trumnie. Pozdrawiam.

  • 2019-11-28 17:56:37

    gość: ~wybrany

    @~fakt z i jak sie doliczyles tych 8 baniek z tego zestawienia? mozesz pokazac to wyliczanie?

  • 2019-11-28 20:15:35

    gość: ~BARABASZ

    No panowie DH i AM radni.
    Konary i Damianowi gratuluje wyboru młodych, rozumnych, mających własne zdanie i inteligentnych radnych. Dzięki za głosowanie.

  • 2019-11-29 08:18:05

    gość: ~Hahahaha

    @~BARABASZ
    Oj pieniaczu jeden. Zachowanie tych dwóch to jest skrajna niedopowidzialnosc i brak wiedzy... Głosują za uchwałą budżetową gdzie jest przewidziany kredyt na realizację inwestycji drogowych, a jak trzeba płacić to głosują... A już DH niby chce zabrylować a nie zna podstaw budżetu. Braki straszne ma chłopak a niby pracuje gdzieś tam przy dokumentacji...

  • 2019-11-29 09:34:07

    gość: ~mieszkaniec Konary

    @~Hahahaha

    Radny DH bryluje
    nawet ojcu pracę załatwił po cichu w szkole, bo sam radnym i pracownikiem Starostwa. Bez konkursu, po cichu.
    Mama w tej samej szkole księgową bez wykształcenia ....Mozna, mozna !!!A Dyrekcja przymyka oko, a rodzinny interes kwitnie

  • 2019-12-01 20:54:59

    gość: ~BARABASZ

    @~mieszkaniec Konary
    Jak dla Mnie normalnie zachowanie dziecka. Nie czerpiąc z tego korzyści pomaga rodzicom bo jak to w Polsce. Ludzie mają wypracowane lata,ale wiek im nie pozwala odpocząć, dla państwa Są młodzi i muszę dalej zapierdal...ć na ten kraj!
    Ty byś tego nie zrobił dla rodziców bo niemiła byś z tego korzystać.

  • 2019-12-03 08:13:05

    gość: ~Gosc

    @~BARABASZ
    Nepotyzm nepotyzm nepotyzm
    Matka główna księgowa w szkole, ojciec konserwator, bez konkursu A syn radnym hehehe to umieją się ustawić

  • 2019-12-03 09:57:34

    gość: ~Pracownik

    No tak bezpośrednio podlegały żonie. Pod kościołem mówia że dzisiaj panele w szkole zakładają A pozostałe na górce w Konarach

  • 2019-12-03 12:10:08

    gość: ~BARABASZ

    @~Pracownik
    Jaką Qrwą trzeba być żeby nie mając argumentów do upokorzenia radnego czepiać się jego rodziny.

  • 2019-11-29 08:27:31

    gość: ~BARABASZ

    https://youtu.be/poXlF2tOGvQ

    OBEJRZAŁEM, SZOK!!!
    Od 24 min. Powód i cele zaciągnięcia kredytu długoterminowego. Pani skarbnik chyba sama nie wie o czym mówi.
    12 radnych (statystów) którzy byli ZA powinni zostać żyrantami tego kredytu.
    Jeśli ktoś z tej 12 chciałby wytłumaczyć powód i cele kredytu będę wdzięczny.

  • 2019-12-03 10:00:35

    gość: ~Edek

    Kucharka biznes prowadziła to księgowa meza nie może zatrudnić.
    Kucharka komunię, stypy sprawiała A kasa do fartuch.
    Dobry biznes za nasze pieniądze
    To księgowa nie wytrzymała i mąż pracuje
    A co na to dyrekcja ?
    Małgosia na Dyrektora. Posprzataj ten bałagan. Już czas

  • 2019-12-04 15:37:20

    gość: ~Rodzic

    A dziecko zamiast mięsa zajada panierke.

  • 2019-12-06 13:04:15

    gość: ~Paweł

    ostatnio dodany post

    @~Rodzic
    i jeszcze bigos