POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Miesiąc temu pomagali zwierzętom przed zimą, teraz zbierają okulary dla niedowidzących w Afryce

Zbiórka dla zwierząt fot.: PZS nr 1

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W październiku tego roku Szkolne Koło Wolontariatu w PZS nr 1 z inicjatywy Agnieszki Boguckiej-Pełki po raz trzeci przeprowadziło akcję „Pomóż zwierzętom przetrwać zimę".

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Środzie Śląskiej, wspólnie z dziećmi i opiekunami z niepublicznego przedszkola Entliczek oraz Klubu Cudownego Dziecka oraz prywatnymi darczyńcami zbierali w ubiegłym miesiącu karmę, koce, kołdry i zabawki dla bezdomnych zwierząt.

- Zorganizowano również kiermasz używanych książek, podczas którego zebrano prawie 300 zł. Wszystko przekazano potrzebującym zwierzakom za pośrednictwem lekarza weterynarii Artura Boguckiego i prezes organizacji "Help animals" Anity Glińskiej - informują organizatorzy akcji.

Teraz członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu rozpoczęli zbiórkę starych okularów korekcyjnych, które zostaną przekazane biednym mieszkańcom w krajach Afryki. 

Nie trzeba wiedzieć jakie są szkła w okularach, nie potrzeba pokrowca na nie. Zapytaj dziadków, rodziców i znajomych. Jeżeli macie takie niepotrzebne już nikomu okulary, przynieście je do szkoły - informują.

W akcję włączyli się również księża średzkich parafii oraz właściciele dwóch sklepów w Środzie Śląskiej. Od niedzieli okulary będzie można zostawić w kościele w oznaczonym kartonie po każdej mszy, a także w udostępnionych miejscach w sklepie Merkury oraz w piekarni Grzegorza Stępniaka. Zbiórka potrwa do końca roku.

emka

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Miesiąc temu pomagali zwierzętom przed zimą, teraz zbierają okulary dla niedowidzących w Afryce

    2019-11-26 19:29:38

    gość: ~Anit Glinska

    ostatnio dodany post

    Serdecznie dziekuje w imieniu potrzebujących zwierzaków , karmę rozdaliśmy dla opiekunów bezpańskich kotow na działkach, dla opiekunki bezpańskich psów w domu tymczasowym, i dla innych potzrebujących wsparcia, to już kolejny raz gdy dzięki młodzieży możemy pomóc

REKLAMA


REKLAMA