POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Czy remiza strażaków-ochotników w Kostomłotach zostanie wyremontowana?

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Z tym pytaniem do wójt gminy Kostomłoty zwrócił się jeden z radnych w trakcie listopadowej sesji rady. 

- W tym roku niestety nie - odpowiedziała Janina Gawlik. - W tym roku skorzystaliśmy trzykrotnie z dotacji na straże pożarne, ściągnęliśmy do gminy sprzęt za około 20 tysięcy złotych. Czekaliśmy na program, ministerstwo zapowiadało, że być może będą dotacje na remonty. Nie było. Zatem nie zabezpieczaliśmy na ten cel środków - dodała.

Poinformowała także, że temat remontu remizy był jednym z wielu omawianych w trakcie konstruowania budżetu na przyszły rok.

- Bierzemy go pod uwagę w roku 2020, przy czym przy omawianiu projektu budżetu będziemy się zastanawiać, czy przystępujemy do remontu trzech świetlic, bądź właśnie remizy. Będziemy omawiać ten problem i pilność tego zadania, czy jest ważniejsze, niż potrzeby innych miejscowości. Jeśli radni zdecydują, że w pierwszej kolejność inwestujemy w straż pożarną, to tak, to zadanie zostanie ujęte. Z pewnością będę śledzić ogłaszane programy, aby otrzymać na ten cel środki zewnętrzne - zapowiedziała wójt.

Sesja budżetowa odbędzie się z dużym prawdopodobieństwem w grudniu. Wówczas poznamy ostateczny kształt budżetu na 2020 roku, a co za tym idzie: planowane inwestycje.

emka

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Czy remiza strażaków-ochotników w Kostomłotach zostanie wyremontowana?

    2019-11-28 15:07:33

    gość: ~Mieszkaniec

    ostatnio dodany post

    Oby tych inwestycji było więcej i były widoczne 1 Rok już mamy władze nowe i patrzymy na ich ręce spracowane.

REKLAMA


REKLAMA