POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Finał Szlachetnej Paczki już w weekend za tydzień. Na pomoc czeka jeszcze 5 rodzin z naszego powiatu

Szlachetna Paczka - finał 7 i 8 grudnia fot.: em

Na 7-8 grudnia zaplanowano wielki finał Szlachetnej Paczki. Jednak na pomoc czeka jeszcze wiele rodzin, w tym pięć z naszego powiatu. Jeśli możesz – pomóż!

Szlachetna Paczka to jedna z największych akcji społecznych w Polsce organizowana przez stowarzyszenie Wiosna z Krakowa. Dzięki niej co roku przed Bożym Narodzeniem kilka tysięcy ubogich rodzin otrzymuje najpotrzebniejsze rzeczy, tj. odzież, artykuły gospodarstwa domowego, środki czystości, żywność. Paczki przygotowują rodziny, uczniowie w szkołach, grupy przyjaciół, a także pracownicy firm i urzędów.

Żeby zostać darczyńcą Szlachetnej Paczki wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wybrać jedną z rodzin w potrzebie i przygotować dla niej pomoc. 

W tej chwili w bazie jest jeszcze 2,5 tys. rodzin, w tym pięć z naszego powiatu z 30 zgłoszonych. Nasi wolontariusze po pracowitym miesiącu mają teraz chwilę "luzu", ale już za tydzień czeka nas pracowity i piękny weekend - Weekend Cudów. Wówczas dary, paczki, upominki trafią do rodzin. Zachęcam do wsparcia tej inicjatywy. Radość z pomagania jest naprawdę wielka - mówi Agnieszka Kogutek, lider Rejonu Powiat Średzki.

Paczki można przygotowywać do 6 grudnia. Gotowe należy dostarczyć do średzkiego magazynu, który będzie mieścił się na orliku za Biedronką, skąd 7 i 8 grudnia pojadą do potrzebujących rodzin.

emka

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Finał Szlachetnej Paczki już w weekend za tydzień. Na pomoc czeka jeszcze 5 rodzin z naszego powiatu

    2019-11-29 16:49:20

    gość: ~Inga

    ostatnio dodany post

    Ku..wa przecież jest 500+.Bez przesady!!!!darmowe prezenty na Mikołaja,karty dużej rodziny!ludzie już nie przesadzajcie!

REKLAMA


REKLAMA