POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Pierwsza porażka średzkich siatkarzy

Akademia Ruch Dla Zdrowia LZS Środa - IM Faurencia Volley Jelcz-Laskowice 1:3 fot.: archiwum prywatne

W minioną sobotę Akademia Ruch Dla Zdrowia LZS Środa Śląska doznała pierwszej ligowej porażki. W hicie kolejki uległa zespołowi IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice 1:3.

Sobotnie spotkanie nie bez powodu firmowane było na hit kolejki. W hali dotychczasowego lidera, zespołu z Miasta Skarbów, zmierzyły się dwie niepokonane drużyny. Wygrana mogła sprawić, że średzki team odskoczyłby rywalom na trzy punkty. Jak to jednak bywa w sporcie, czasem trzeba pogodzić się z goryczą porażki. Akademia Ruch Dla Zdrowia LZS Środa Śląska ulegli rywalom z Jelcza-Laskowice 1:3.

– Mecz z Jelczem zdecydowanie nam nie wyszedł. Po meczu byliśmy bardzo niezadowoleni, ponieważ mimo, że popełniliśmy masę prostych błędów, to byliśmy w stanie przez długie fragmenty prowadzić wyrównaną gre z przeciwnikiem. To tylko świadczy o tym, jaki potencjał posiada nasza drużyna i potęguje uczucie niezadowolenia, że nie potrafiliśmy tego potencjału przełożyć na dobrą grę – opowiada kapitan średzkiego zespołu Kacper Szymula.

– Na brawa zasługuje postawa kibiców, zarówno naszych, jak i gości z Jelcza, którzy licznie stawili się na hali współtworząc emocjonujące widowisko. Bardzo cieszymy się, że nasze starania boiskowe oraz marketingowe zaczynają przynosić efekty w postaci coraz liczniejszej grupy osób, która wspiera nas podczas meczów – dodaje.

Akademia Ruch Dla Zdrowia LZS Środa - IM Faurencia Volley Jelcz-Laskowice 1:3 (-27, 23, -21, -18)

Akademia Ruch dla Zdrowia: Ostrowski, Krakowiak, Kindel, Stachowiak, Greś, Szymula, Jagielski, Orczyk, Nawrocki Borkowski, Wojcieszek, Dziedzina, Jaroszek oraz Kołacki. Trener: Krzysztof Lewkowicz

Pikosport dolnoślaska III liga nie zwalnia tempa, a kolejnym wyzwaniem średzkiej drużyny będzie daleki wyjazd do Kudowy-Zdrój.

– Zespół z Kudowy nie radzi sobie najlepiej w rozgrywkach ligowych, jednak wiemy, że gra na dość specyficznej hali w Kudowie stanowi niewątpilwy atut naszych następnych przeciwników, dlatego musimy podejść do starcia maksymalnie skoncentrowani i dobrą grą udowodnić, że kiepski styl, który zaprezentowaliśmy w spotkaniu z Jelczem był tylko wypadkiem przy pracy – komentuje Szymula.

EMka.news / Akademia Ruch Dla Zdrowia LZS Środa Śląska

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Pierwsza porażka średzkich siatkarzy

    2019-11-29 16:25:33

    gość: ~Zprasy

    ostatnio dodany post

    Według nieoficjalnych informacji Rybak ma w sądzie w Środzie Śląskiej sprawę cywilną o niezapłacone należności. Sąd zdecydował o doprowadzeniu, gdy mężczyzna się na nią nie stawiał. Sędzia ukarał go też karą porządkową w wysokości 2 tys. zł.

REKLAMA


REKLAMA