POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Wypełnij ankietę. Wskaż kierunek rozwoju gminy

Gmina Malczyce fot.: mpr

Wójt Piotr Frankowski zachęca do aktywnego udziału w wyznaczaniu kierunków rozwoju gminy Malczyce

W związku z przystąpieniem Gminy Malczyce do projektu grantowego pn. Wspólna Przestrzeń – partycypacyjne planowanie przestrzenne w gminach, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zapraszamy do wypełnienia geoankiety, która znajduje się poniżej:

https://www.geoankieta.sendzimir.org.pl/questionnaire/malczyce/

Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania, nad którym pracujemy wyznaczać będzie kierunki zagospodarowania terenu całej gminy w dziedzinach takich jak: środowisko przyrodnicze, komunikacja, czy zabudowa mieszkaniowa.

Wypełniając ankietę, mogą Państwo wypowiedzieć się na temat ważnych kierunków rozwoju Gminy i przedstawić swoje pomysły służące poprawie jakości życia w sąsiedztwie Państwa miejsca zamieszkania.
Kwestionariusz konsultacyjny zawiera mapę, na której możecie Państwo nanosić informacje dotyczące różnych miejsc na terenie gminy. Takie rozwiązanie pozwoli projektantom Studium na poznanie Państwa preferencji i postrzegania przestrzeni naszej gminy. W geoankiecie zapytamy Państwa o takie kwestie jak — energetyka odnawialna, rozwój zabudowy, czy też estetyka przestrzeni.

Wypełnienie ankiety zajmie ok. 20 minut. Raport z wynikami geoankiety oraz informacje na temat konsultacji społecznych dostępne będą na stronie www.malczyce.wroc.pl

Wypełnienie geoankiety nie jest równoznaczne ze złożeniem formalnego wniosku do Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. W razie pytań i problemów z wypełnieniem geoankiety prosimy o kontakt: p.harom@malczyce.wroc.pl

Zapraszam do udziału w konsultacjach,
Piotr Frankowski
Wójt Gminy Malczyce

mpr

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wypełnij ankietę. Wskaż kierunek rozwoju gminy

  2019-12-02 12:38:08

  gość: ~mieszkaniec

  Przecież ten gospodarz z Malczyc nie ma żadnego pomysłu na tą gminę i próbuje zrzucić wszystko na mieszkańców. Już było tyle ankiet, zapytań, i Bóg wie czego wymyślanych od 5 lat i nic z jego działań. Najlepiej jak zgodnie z załączoną mapą gminy i niebieskim punktem na Środzie Sląskiej przenieść cała gminę Malczyce do tego miasta!!! Wstyd p. Frankowski!!!

 • 2019-12-02 15:51:34

  gość: ~BobiF

  @~mieszkaniec
  Wstyd ? Raczej nie !
  Przynajmniej szuka tego pomysłu.
  Nie pamiętam, aby ktoś z urzędujących wcześniej miał jakikolwiek pomysł?
  Nawet nie szukał !

 • 2019-12-02 15:57:49

  gość: ~fuk

  Pomysł jest jeden, ściągnąć na poprzemysłowe tereny po cukrowni i papierni w końcu poważnego inwestora/inwestorów. który wybuduje fabryke albo dwie. Doprowadzić gaz, najpierw do tych miejsc. Cała filozofia. Pomysły na zrobienie z Malczyc sypialni lub kurortu śmieszne są i szkodliwe, przy takim potencjale i położeniu komunikacyjnym

 • 2019-12-02 17:02:22

  gość: ~ten

  @~fuk
  I tu zaczyna się problem, bo teren nie jest własnością Gminy Malczyce, a ponadto bez woli obecnego właściciela/zarządcy nic nie można tam zrobić. Po drugie już widzę oczami wyobraźni protesty mieszkańców ulicy Sienkiewicza przeciwko jakiejkolwiek wizji działalności.

 • 2019-12-02 17:16:08

  gość: ~fuk

  @~ten Pewnie właściciel obecny chętnie by sprzedał grunt komuś konkretnemu,więc jakas współpraca, wspólny plan z nim. Mieszkańcy z Sienkiewicza już zapomnieli, że pracowali w cukrowni co tam była?

 • 2019-12-02 19:53:25

  gość: ~fuk

  @~fuk Malczyce to miejscowość przemysłowa od zawsze, a ci co protestują to nie osiedlali się w zdrojach i uzdrowiskach, tylko pośród zakładów, więc czas skończyć z tym, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Koniec cackania się. Niestety, decydenci mussieliby zaryzykować, ze ich nie wybiorą w następnych wyborach lokalnych i tu koło sie zamyka. Taka przywara demokracji...

 • 2019-12-02 23:08:47

  gość: ~wiem

  Przecież ten własciciel od lat nie płaci podatku gmina, a nasza gmina nie robi nic, aby ten podatek ściągnąć, więc tak naprawdę nie ma co tam kupować tylko przejąć za długi i sprzedać.

 • 2019-12-03 11:35:26

  gość: ~Michalisko

  ostatnio dodany post

  A po co konsultacje mieszkańców?! Szkoda naszego czasu i inwencji twórczej. Przecież nikt ich nie bierze pod uwagę patrz: zagospodarowanie parkingu ul.Pocztowa, czy też zagospodarowanie placyku na głównym skrzyżowaniu ulic Malczyc.

REKLAMA


REKLAMA