POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Będą połączenia z siedzibą Powiatu

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

W  minionym tygodniu złożono wniosek o dofinansowanie przewozów autobusowych z rządowego Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Dokument powstał w partnerstwie z czterema gminami powiatu i połączy miejscowości z tych gmin z siedzibą powiatu tj. Środą Śląską. Realizacja projektu będzie kosztować Powiat ponad 130 tys. zł, a Gminy odpowiednio:  Miękinia - 21 tys. zł,  Udanin - 24 tys. zł, Malczyce - 23 tys. zł  i Kostomłoty - 10 tys. zł. Jeśli wniosek przejdzie pozytywną ocenę, Wojewoda  Dolnośląski wesprze go kwotą 345 tys. zł.

Wyniki naborów powinny pojawić się jeszcze w grudniu. Wtedy podpiszmy umowę z wojewodą, a zaraz po niej  z lokalnymi przewoźnikami. Liczymy, że już na początku styczniu pojawią się nowe linie i nowe rozkłady jazdy – informuje Grzegorz Pierzchalski, członek zarządu powiatu .

Połączenia komunikacyjne objęte wnioskiem:

- linia P1 Środa Śląska - Miękinia - Środa Śląska (długość linii tam i z powrotem - 44 km, liczba przystanków – 26)
- linia P2 Damianowo - Ujazd Górny - Środa Śląska (67 i 26)
- linia P3 Lusina - Łagiewniki Średzkie - Środa Śląska (82 i 28)
- linia P4 Chełm - Malczyce – Środa Ślaska (38,6 i 20)
- linia P4 Wichrów - Kostomłoty - Środa Śląska (56,8 i 38)

Realizacja projektu pozwoli skomunikować ponad 90% miejscowości z czterech gmin powiatu ze Środą Śląską.

mpr

11

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Będą połączenia z siedzibą Powiatu

    2019-12-03 13:37:54

    gość: ~Wiesniak

    A jakieś rozkłady? Te autobusy jak często będą?

  • 2019-12-03 14:12:04

    gość: ~Ciekawy

    A będą nowe busy? Czy wojewoda dopuszcza te stare trupy niedostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych?

  • 2019-12-03 14:18:45

    gość: ~Ciekawy

    Ile będzie kosztował bilet z Malczyc do Środy Śl, a ile z Kostomłot do Środy Śl? Czy będzie jeden wspólny cennik? Czy będę mógł skorzystać z komunikacji powiatowej na jednym bilecie miesięcznym? Czy będę mógł kupić bilet w Starostwie?

  • 2019-12-03 14:26:10

    gość: ~Wiesniak

    @~Ciekawy
    Bardzo dobre pytania! Cennik musi być taki sam bo to podlega pod ustawę o transporcie zbiorowym więc powinien być jeden zintegrowany system taryfowy

  • 2019-12-03 14:26:13

    gość: ~Mieszkanka

    Dlaczego nie ma żadnych połączeń z Powiatem z miejscowości Gminy Kostomłoty tj. Karczyce, Lisowice ,Lisowice osiedle,Jarząbkowice,Chmielów- nie złożono wniosku ani na jedno połączenie- a aktualnie nie żadnego połączenia ze środą Sląską z tymi miejscowościami !!!!!! To jest dopiero wykluczenie komunikacyjne!!!!!!

  • 2019-12-03 14:27:27

    gość: ~ania

    Ile będzie kosztował bilet z Wichrowa do Środy? obecnie 6,5 zł ( 19 km) nowa trasa 56 km czyli co 19,5 zł?

  • 2019-12-03 14:33:08

    gość: ~Mazurowice

    @~ania
    Ja za 10km place 11zl z Mazurowic do Środy więc macie tanio!

  • 2019-12-03 14:32:22

    gość: ~Mazurowice

    A jakieś połączenie z mazurowic? Tarnawski za te 10km bierze 11zł coś jest nie tak! Starosto czy my distaniemy jakiś autobus?

  • 2019-12-03 14:52:17

    gość: ~Obserwator

    Czegoś nie rozumiem Malczyce dopłaca 23tys do 39km. Miekinia 21 tys do 44km. A Udanin tylko 24tys do 149km. Kostomloty 10tys za 56km.To czy wójt Udanina i wójtów Kostomloty są takimi dobrymi biznesmenami czy wójt malczyc jest niedorajda jeśli chodzi o dopłatę? I nie umie podpisać dobrych warunków? Bo miekinia jest liczona inaczej bo najbogatsza.

  • 2019-12-04 07:28:17

    gość: ~Pasażer

    Będziemy jeżdzić rowerami bo ścieżek rowerowych planują więcej niż remontów dróg,chodników.

  • 2019-12-04 09:08:40

    gość: ~hmmm

    ostatnio dodany post

    Może ktoś mi odpowie na pytanie...Czy zostają na trasach ,, starzy ,, przewoźnicy czy będą jeździły zielone? Nieee..zielone raczej nie??