POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Adaś ma 11 miesięcy. Choruje. Możesz pomóc!

Adaś fot.: mpr

Adaś Podolski z Ciechowa to mały 11-sto miesięczny chłopiec, który już wiele przeszedł w swoim życiu.

Chłopczyk choruje na rzadkie schorzenie neurologiczne Zespół Phelan-McDermid. Jest to choroba charakteryzująca się brakiem chromosomu 22. Adaś ma 11 miesięcy, a jego rozwój zatrzymał sie na etapie 3 miesięcznego dziecka. Chłopczyk ma tez wielotorbielowatość nerek. Jego lewa nerka nie wykazuje żadnej funkcji, a prawa została zaatakowana przez torbiele.

– Rehabilitujemy się intensywnie pięć razy w tygodniu. Do tego dochodzi mnóstwo ćwiczeń w domu, które musimy wykonywać. Nasz każdy dzień to ciągła walka, która wymaga od nas dużo siły i wytrwałości. Niemniej cieszy nas każdy nowy najmniejszy ruch Adasia. Nasze dziecko wymaga opieki wielu specjalistów nefrologa, urologa, genetyka, neurologa, neurologopedy i wielu wielu innych – można przeczytać na Facebooku na stronie mamy Adasia - Malwiny.

Aby zebrać pieniądze na leczenie chłopca 8 grudnia w kościołach w Bukówku, Wrocisławicach i Dębicach odbędą się akcje charytatywne. Na specjalnie przygotowanych stoiskach będzie można kupić po mszy pyszne ciasta oraz ręcznie wykonane ozdoby świąteczne m.in. adasiowie bombki. - Plan jest bardzo ambitny, bo będą to „wędrujące” stoiska, czyli po jednej mszy jedziemy na drugą, ale pomaga nam tak wiele ludzi, że musi się to udać. Jestem zaskoczona i wzruszona wolą pomagania. Jest z nami tylu wspaniałych ludzi – informuje pani Irena, ciocia Adasia, która wymyśliła i koordynuje zbiórkę. Przypominamy godziny mszy i gorąco zachęcamy do wsparcia akcji:

 • Bukówek – godz. 9.00
 • Dębice – godz. 10.15
 • Wrocisławice - 11.30.

Stragany pojawią się też w rodzinnych stronach mamy Adasia, tj. Kosiskach oraz Kępach w gminie Wądroże Wielkie. 

Jak w wielu takich sytuacjach tu również liczy się każda, nawet najdrobniejsza kwota. Dlatego chłopczyka można też wesprzeć dokonując wpłat na konto:

Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia
Bank PKO S.A I Odział Wrocław.
45 1240 1994 1111 0000 2495 6839
z dopiskiem darowizna na cele ochrony zdrowia - PODOLSKI. 

Na rzecz Adasia można również przekazać 1% swojego podatku wpisując w deklaracji:

KRS 0000050135
cel szczegółowy: PODOLSKI

lub wziąć udział w jednej z wielu aukcji prowadzonych na stronie: https://www.facebook.com/groups/484856739050779/

Wesprzyjmy chłopca w jego walce o normalne życie!

eska

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Adaś ma 11 miesięcy. Choruje. Możesz pomóc!

  2019-12-06 13:26:32

  gość: ~Klox

  ...szkoda bardzo dzieciaczka,pomagałam kiedyś, ale odkąd dowiedziałam się że rodzice jednego z dziecka(które było bardzo chore i na leki,rehabilitacje itd.i jak mówili każde 1 zl się liczy)zaczęli się budować(przy dziecku chorym każde 100 zl ważne) i zaś prosić o 1%...powiedziałam dość! Znam rodzinę która ratowala dziecko sprzedając swój wybudowany dom..

 • 2019-12-09 14:09:23

  gość: ~Nnn

  Nie chcesz to nie pomagaj tylko oszczędź tego typu komentarzy. Tego co przeżywają rodzice nie jesteś w stanie pojąć.ich każdy dzień jest walką.pozdrawiam

 • 2019-12-09 19:59:47

  gość: ~Knox

  ostatnio dodany post

  @~Nnn
  Bardzo współczuję. Życzę dużo zdrówka. Mam prawo wyrazić swoje zdanie.Mnóstwo dzieci niestety jest chorych.Ludzi starszych też (chciałabym podkreślić)z kiepskiej rencinki żyją;albo ZUS zabiera-bo nagłe"uzdrowienie"..i nie mają jak leków wykupić. Ludzie starsi dostają ochlapy raz na rok..dzieci co miesiąc..

REKLAMA


REKLAMA