POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Strażacy z Głoski mają nowy wóz. To nie koniec dobrych informacji

Nowy wóz strażacki dla OSP Głoska fot.: akme

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

30 grudnia strażacy-ochotnicy z Głoski świętowali odbiór nowego, lekkiego wozu ratowniczego. Auto zostało im przekazane na podstawie umowy użyczenia.

Lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy ISUZU jest własnością gminy Miękinia. 30 grudnia została podpisana umowa pomiędzy wójtem Janem Marianem Grzegorczynem, a prezesem jednostki Jerzym Haczkiewiczem, na mocy której auto zostało użyczone jednostce z Głoski na czas nieoznaczony. - Od tej chwili tak właśnie będziemy robić. Pojazd będzie własnością gminy, a nie stowarzyszenia. Dzięki temu choćby w przypadku rozwiązania jednej z jednostek - a absolutnie nikomu tego nie życzę - będziemy mogli auto przekazać innej - informuje wójt. 

W trakcie uroczystego przekazania samochodu Jan Marian Grzegorczyn dwukrotnie zapewnił, że w trwającej kadencji każda jednostka otrzyma nowy sprzęt. - To dopiero początek. Następny - również dla Głoski - będzie wóz ratowniczo-gaśniczy średni. A później zdecydujemy czy w jednym roku nowe auta trafią do Miękini i Lutyni, czy rok po roku. Nieważne kto pierwszy, ważne, że jest wola działania. I tu podziękowania dla rady za przychylność - mówił do zebranych.

- Jesteśmy wdzięczni wójtowi i wszystkim radnym za jednomyślność i zakup tego auta. Mam nadzieję, że będzie jeździło jak najmniej. Ale kiedy tylko będzie potrzeba - będziemy na miejscu zdarzenia - zapewniał Jerzy Haczkiewicz.

emka

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA