POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Wieczór pełen magii w Osieku [foto/filmy]

Koncert w Osieku fot.: eska

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Po raz drugi Ania Wyszkoni odwiedziła nasz powiat z koncertem kolęd i pastorałek. Tym razem gościła w Osieku.

 „Kolędowania z Gwiazdami” w Osieku to już pewnego rodzaju tradycja. W murach kościoła Wniebowzięcia NMP wystąpiła śp. Izabela Skrybant-Dziewiątkowska z Tercetem Egzotycznym, grupa Pectus, Eleni, a w ostatnią niedzielę grudnia Anna Wyszkoni. Wokalistka z zespołem wykonała najpiękniejsze polskie kolędy tj. Lulajże Jezuniu, Dzisiaj w Betlejem, Bóg się rodzi, ale też własne utwory: Biegnij przed siebie, Mój aniołek czy Kolęda dla Ojca Świętego. Nie zabrakło też wzruszającej Wiem, że jesteś tam, którą artystka zaśpiewała na samym końcu. 

Dlaczego Osiek? Janina Gawik, wójt gminy Kostomłoty i współorganizator koncertu, nie ma problemów z odpowiedzią. – Osiek to miejscowość, która ma bardzo dobrą lokalizację, piękny gotycki kościół filialny, w którym logistycznie można pomieścić ponad 600 osób, a do tego to aktywna i współpracująca ze sobą społeczność – wylicza zalety wioski wójt.

Dzięki zaangażowaniu księdza proboszcza Jacka Stali, mieszkańców Osieka i sponsorów organizacja koncertów z udziałem gwiazd polskiej muzyki  ma charakter cykliczny. Pamiętajmy również, że cały trud przedsięwzięcia spoczywa właśnie na księdzu i mieszkańcach, za co jestem im, w imieniu własnym i mieszkańców Gminy, ogromnie wdzięczna – dodaje Janina Gawlik.

Koncert w Osieku był wyjątkowy nie tylko ze względu na klimat. Bilety na koncert były jednocześnie cegiełkami na renowację organów w kościele, które nie działaj od wielu lat. Wymagają one oczyszczenia, renowacji elementów drewnianych, a także zamówienia nowych metalowych piszczałek, ponieważ stare w czasie wojny przetopiono. Trzeba kupić też nowy silnik i miechy.

– Renowacja organów to bardzo kosztowne przedsięwzięcie. Koszty renowacji naszych to około 450 tys. złotych. Do tej pory, w różny sposób, udało nam się zebrać 10 procent tej kwoty. Niedzielny koncert był bardzo udany jeśli chodzi o wspaniały nastrój, frekwencje, a także życzliwość i hojność jego uczestników. Dziękuję wszystkim, którzy wspierają nasze starania – mówi proboszcz parafii ks. Jacek Stal.

eska

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wieczór pełen magii w Osieku

  2020-01-02 18:10:46

  gość: ~gmina

  szkoda tylko że jak wyjdą z kościoła to nie potrafią się zachować
  przeczytajcie artykuł jak się kibicuje w osieku
  https://gazetawroclawska.pl/pseudokibice-z-dolnoslaskiej-a-klasy-zwyzywali-asystentke-zdecydowana-reakcja-dzpn-i-kara-dla-lzs-osiek/ar/c2-14566499
  lub wpiszcie w google
  kibice z osieka zwyzywali sędziego

 • 2020-01-02 20:22:44

  gość: ~Piotr

  Aty znowu tu jak hiena cmentarna nie da ci spokoju ten artykuł.

 • 2020-01-02 22:06:30

  gość: ~z gminy

  @~Piotr
  no ale o co ci chodzi ?
  jesteście wulgarni i co ? zamieść pod dywan ?
  wychodzisz z kościoła a potem na boisku bluzgi

 • 2020-01-03 00:10:51

  gość: ~Roman

  @~gmina
  Było być na meczu jopki i tyle w temacie

 • 2020-01-03 07:42:09

  gość: ~Marek

  @~Roman
  Daj sobie spokój już jak było to było dostali kare dostali liga się zacznie znowu i znowu będą się wyzywać nie tylko na murawie a ty to taki pamiętliwy że ci to nie zbrzydło pisanie w koło chciałbym cie poznać gmino jaki to ty przystojniaki tyle w temacie miłego spokojnego wekendu ci życzę spotkajmy się na marszu 3 króli.

 • 2020-01-06 21:16:08

  gość: ~Normalny kobic

  @~gmina
  Dokładnie. Buraki bałwany etc. Z dziećmi się przyjść na mecz nie da. W każdym meczu obrażają sędziów. Nie ważne czy dobrze czy źle sędziuja. Duża miejscowość mogą mieć fajne miejsce do kibicowania ale przez tych idiotow co piją i wzywają się nie da. Ukarać na cały rok że zakaz kibiców. Może wtedy zmadrzeja. A jak nie zrzucić do najniższej ligi czyli do c klasy. Buraki trzeba kosic

 • 2020-07-25 23:46:53

  gość: ~Sąsiad

  ostatnio dodany post

  Janina to chyba GawLik .

REKLAMA


REKLAMA