POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Magiczny koncert kolęd w wykonaniu artystów z Białorusi [foto/film]

Koncert "Kresowiaków" w Malczycach fot.: eska

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W niedzielę 5 stycznia w Domu Kultury w Malczycach wystąpił polski zespół "Kresowiacy" z Białorusi. Piosenkarze oczarowali publiczność.

Był to już trzeci koncert "Kresowiaków" w Malczycach. Wcześniej muzycy zaprezentowali polskie pieśni patriotyczne, a rok temu pieśni ludowe. Teraz przyszła pora na kolędy i pastorałki. – Najpiękniejsze kolędy to polskie kolędy, dlatego warto je śpiewać i chętnie to robimy. Zapraszam Państwa do śpiewania, bo wspólne śpiewanie ma wielką moc – zachęcała solistka i współzałożycielka zespołu Anna Komicz.

Koncert rozpoczęła kolęda Wśród nocnej ciszy, której wykonanie potwierdziło, że mamy do czynienia ze wspaniałymi artystami. Pięknie i wzruszająco wypadły pozostałe utwory. Nam szczególnie w pamięci utkwiły: Dzisiaj w Betlejem, Jezus malusieńki, Lulajże Jezuniu, Z narodzenia Pana, Bóg się rodzi czy W żłobie leży.

Malczycka publiczność stanęła na wysokości zadania i wiele kolęd zaśpiewano wspólnie. Koncert wprawił wszystkich w wspaniały nastrój, a zespół otrzymał gromkie i w pełni zasłużone brawa.

Bardzo się cieszę, że w Malczycach podtrzymuje się tradycje kolędowania, i że element Kresów w występuje w waszym programie kulturalnym. Panie wójcie proszę przyjąć moje gratuluje – mówił po koncercie Tadeusz Samborski, były poseł, prezes stowarzyszenia „Krajobrazy”, wielki sympatyk kultury kresowej.

Zespół "Kresowiacy" działa przy Towarzystwie Kultury Polskiej Ziemi Lidzkiej. 6 stycznia obchodził 30-lecie działaności.

eska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA