POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Sztab Hufiec ZHP Środa Śląska pobił rekord o 30 tys. zł. [foto/film]

WOŚP w średzkim Muzeum fot.: eska

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Mieszkańcy Malczyc i Środy Śląskiej nie zawiedli. Sztab Hufiec ZHP Środa Śląska zebrał na tym terenie 64.644,90 zł.

Główne imprezy odbyły się w Domy Kultury w Malczycach. Zanim jednak rozpoczęły się koncerty, mieszańcy spotkali się na placu targowiska w Malczycach, aby wziąć udział w akcji „Serduszko do nieba”, czyli wspólnym wypuszczaniu balonów z helem.

W ośrodku kultury najpierw zaprezentowały się przedszkolaki i uczniowie, a po nich zespoły Synestezja i Lift Off. Dzięki ciastom upieczonym przez koło gospodyń z Rachowa oraz mamom zuchów i harcerzy, były to też bardzo smaczne chwile. Całkiem dobrze wypadły licytacje podarowanych przedmiotów, m.in. voucherów do salonu P&B, zestawów kosmetyków, biżuterii i orkiestrowych gadżetów.  – Rekordową kwotę, 650 złotych, udało nam się uzyskać z licytacji książki Grzegorza Zawieruchy z jego podpisem oraz jego kolegi Mariusza Komendy ze Środy Śląskiej – mówi Magdalena Kożuszko, dyrektor Domu Kultury w Malczycach.

Do sztabu harcerzy trafiło też 23.166,76 zebranych przez Unię Przygody 4x4 podczas sobotniego WOŚPowiska. Ta niezwykła impreza już od kilku lat przyciąga do Przedmościa sympatyków samochodów z napędem na cztery koła. – Unia Przygody zwróciła się do nas z tą propozycją i chętnie ją przyjęliśmy. Cieszymy się kiedy Orkiestra może grać na wiele sposobów – mówi Urszula Żerdzińska, szefowa sztabu i komendantka Hufca. – W kwestowanie było zaangażowanych 40 wolontariuszy, w tym 38 harcerzy i zuchów. Dziękuję EMka.cafe i pizzerii Trzy po Trzy za poczęstunek dla nich – dodaje.

Do puszek sztabu trafiły też pieniądze zebrane na sportowych turniejach. W sobotę nauczyciele szkoły podstawowej w Malczycach zorganizowali turniej piłkarski o puchar przechodni wójta Malczyc. Sportowcy zasilili orkiestrę kwotą 1.050 zł. W niedzielę przed południem odbył się turniej koszykarski trójek, którego organizatorem był klub Wataha Malczyce. Zebrano na nim około 300 zł.

Orkiestrę i sztab wsparło również Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej. Przed muzeum odbywała się loteria fantowa. Za datek do puszki harcerzy można było wylosować los, z których każdy wygrywał. Z kolei w muzeum zorganizowano warsztaty bibułkrastwa, wstępem na nie też był datek do puszki. 

Ostatecznie Sztab Hufiec ZHP Środa Śląska uzbierał i przekazał na rzecz Wielkiej Orkiestry 64.644,90 zł. Wynik ten jest o ponad 30 tys. zł wyższy od zeszłorocznego! 

eska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA