POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

W Malczycach powstanie ścieżka edukacyjna wzdłuż Odry i pomost

Malczyce fot.: MUK Malczyce

197 tys. zł dofinansowania otrzymała Gmina Malczyce na zdanie pod nazwą „Rozbudowa bazy turystycznej w Malczycach w Krainie Łęgów Odrzańskich”.

Grantodawcą jest Lokalna Grupa Działania Kraina Łęgów Odrzańskich. Gmina Malczyce wnioskowała o 197.506 zł  i taką kwotę w całości dostała.

W ramach inwestycji zaplanowano remont nieużytkowanych pomieszczeń (nad aulą w Szkole Podstawowej im. Skarbów Dolnego Śląska w Malczycach), które zostaną zaadaptowane na bazę turystyczną z miejscami noclegowymi dla osób odwiedzających gminę Malczyce. Przygotowane zostaną 3 pomieszczenia z ok. 30 miejscami do spania. 2 pomieszczenia dla opiekunów grupy w przypadku wymian młodzieży oraz sanitariaty z natryskami - informują pracownicy gminy.

Oprócz tego wzdłuż malczyckiego odcinka Odry wytyczona zostanie ścieżka spacerowa, przy której pojawią się tablice z informacjami na temat przyrody, regionu, a także Krainy Łęgów Odrzańskich. Ścieżka połączy teren rekreacyjny przy ul. Sienkiewicza z bazą kulturalno-turystyczną przy Gminnym Ośrodku Kultury w Malczycach i utworzoną tam w 2018 r. przystanią kajakową. Przy przystani powstanie pływajacy pomost na Odrze, do którego będzie prowadzić utwardzone dojście.

Zagospodarowanie terenu wzdłuż rzeki Odry zwiększy estetykę naszej miejscowości, pozwoli też  wyeksponować walory tego miejsca. Będzie to kolejne miejsce, w którym mieszkańcy będą mogli aktywnie i ciekawie spędzać wolny czas – mówi wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski.

Razem z gminą Malczyce dofinansowanie na rozbudowę ogólnodostępnej i niekomercyjnej  infrastruktury turystycznej otrzymały gminy: Wińsko, Pęcław i Rudna, przy czym wniosek Malczyc zajął pierwsze miejsce na liście rankingowej.

Efekty realizacji zadnia powinniśmy zobaczyć do końca wakacji. 

eska

12

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • W Malczycach powstanie ścieżka edukacyjna wzdłuż Odry i pomost

    2020-01-19 17:34:30

    gość: ~łoł

    jestem pod wrażeniem. To niesamowite. ale będzie sie działo oj działo... hahahahaha

  • 2020-01-19 20:48:53

    gość: ~Z Malczyc

    A na Sienkiewicza dalej chodnik że można nogi polamac i dziurawa droga. Ale co tam. Najważniejsze że będzie turystyka. I ci turyści tą piękna ulicą Sienkiewicza przyjadą. Wstyd za takiego wójta. Wstyd.

  • 2020-01-19 20:49:48

    gość: ~pióro

    Fajnie, będzie baza noclegowa dla kajakarzy.
    Czy w Malczycach można wypożyczyć kajak? Coś czytałem kiedyś, że miała powstać wypożyczalnia ale nie wiem czy projekt się powiódł.

  • 2020-01-19 21:22:03

    gość: ~ekolog

    I znowu będzie robótka dla zaprzyjaźnionej, rodzinnej firmy naszego malczyckiego GURU. Czy ktoś go wreszcie rozliczy z beznadziejnie wykonanych już prac na terenie gminy?

  • 2020-01-21 21:11:42

    gość: ~Olo

    @~ekolog
    Ten guru to by trochę zadbał o swój wizerunek bo zadając się z takimi ludzmi to nic najlepszego nie robi ciągną go na dno

  • 2020-01-21 10:31:28

    gość: ~gościu

    no i super że cały czas się coś dzieje w tych Malczycach BRAWO

  • 2020-01-21 11:33:47

    gość: ~Grzesiek

    To co się dzieje w Malczycach jest straszne!!! Na nowym odcinku ulicy 1-Maja drzewa powycinane, jak z serialu apokalispy, a samochody nie mogą się czasami zmieścić, gdy są zaparkowane auta. Wójt tak walczył o wysypisko, a teraz cisza...wysypiskjo ogrodzone i jeżdżą tam tylko ciężarówki. Ulicy pocztowa katastrofalny stan, a ile lat temu była robiona 4? No i piękny żłobek, kupe kasy poszło, i niech rodzice powiedzą ile co miesiąc kosztuje żłobek za dziecko - 700-800zł. Zamiast zrobić łącznik i dobudować do przedszkola. KOszty jedzenia, prądu i ogrzewania automatycznie spadają. A tak to 2 osobne budynki i większe koszty utrzymania. Niech mi jeszcze drodzy mieszkańcy moi powiedzą, co z portem, gdzie te ławeczki, modernizacja, te piękne wizualizację...Nie mówiąc o innych gniotach między innymi, że komunalka upada...Można by było pisac i pisać. Gmina sprzedaje kolejne działki chyba z 20. Bo nie ma pięniedzy na nic. My wszystko wysprzedajemy, nie mamy już nic. A gmina Miękinia buduje kolejne fabryki i się rozwija. BEz portu, bez ziemi, bez pieniędzy - biedaaaa

  • 2020-01-21 14:31:44

    gość: ~Henio

    @~Grzesiek
    Komunalna upada....jak wszystkie pracę wykonuje firma przyjaciela wójta.

  • 2020-01-21 15:15:26

    gość: ~citizen

    @~Grzesiek
    Wysypisko śmieci koło gaiku to pikuś, kilkukrotnie wieksze wyrobisko po kopalni piasku w Wilczkowie też jest zasypywane jakimś syfem niewiadomego pochodzenia. Zero informacji publicznej, w zamian za to ogłupianie ludzi infantylnymi PR-owymi laurkami w zaprzyjaźnionej prasie. A ogołocona z drzew i zwężona 1-Maja to porażka. Wystarczyło zrobić wysepki spowalniające i nie wycinać drzew. Ale nie - ktoś przecież musiał zarobić na wycince i przebudowie ulicy. Działania na pokaz i pseudoinwestycje dewastujące infrastrukturę, przyrodę i krajobraz Malczyc. Kiedyś ktoś za to odpowie.

  • 2020-01-21 16:11:53

    gość: ~citizen

    @~citizen
    Jeszcze a'propos 1 Maja. Niech tylko spróbuje ten samozwańczy i zapatrzony w siebie "budowniczy" zrobić taką samą (dodam, że niebezpieczną dla użytkowników)fuszerkę na kolejnym odcinku tej szerokiej, przedwojennej ulicy, to będzie miał media na karku. W końcu trzeba zacząć nagłaśniać poza gminą i powiatem, co się w tym folwarku wyprawia.

  • 2020-01-21 18:44:49

    gość: ~Dron

    @~citizen To ja tylko dodam że na piaskownie koło torów też jakieś gruzy i nie tylko zwozi się. To chyba raczej nie komunalka?

  • 2020-01-31 06:09:50

    gość: ~Maniek

    ostatnio dodany post

    A jak tam sprawa pobicia wójta przez policjantów jakąś cisza wokół tej sprawy, a może go już przeprosili i po sprawie?