POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Średzkie Technikum nr 1 coraz lepsze

PZS nr 1 w Środzie Śląskiej fot.: emka

7 miejscem w województwie i 212 w kraju może pochwalić się Technikum nr  1 w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Środzie Śląskiej. Rankingiem objęto 1728 techników.

Ranking szkół corocznie sporządza Portalu Edukacyjny „Perspektywy”. Już od kilku lat nasze Technikum nr 1 znajduje się w czołówce 10 najlepszych techników na Dolnym Śląsku.

Sukces szkoły jest tym większy, że w tym roku oceniano aż 1728 techników. Tyle spełniło tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2019 zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej. Ponadto w rankingu brane były pod uwagę wyniki egzaminów zawodowych oraz sukcesy szkoły w olimpiadach

Znalezienie się w dziesiątce najlepszych szkół oznacza przyznanie placówce tytułu Srebrnego Technikum. Zdaniem dyrekcji na tak wysoki poziom ma wpływ udział w projektach i programach unijnych, doposażenie pracowni, organizacja dodatkowych zajęć oraz rozwój kompetencji zarówno uczniów, jak też kadry pedagogicznej.

Jesteśmy bardzo dumni z tytułu Srebrnego Technikum, który uzyskaliśmy w 2013 r. i utrzymujemy go aż do dzisiaj. W dużej mierze to zasługa naszych uczniów, którzy świadomie uczestniczą w procesie nauczania oraz nauczycieli, którzy stosują nowoczesne metody nauczania i stale się dokształcają oraz doskonalą. Niewątpliwie ma  to przełożenie na wysokie wyniki, jakie uzyskują nasi uczniowie na egzaminach zewnętrznych, maturalnych i potwierdzających kwalifikacje w zawodzie technik logistyk i technik ekonomista – mówi Małgorzata Hubiak, nauczycielka WOS-u i przedmiotów  zawodowych.

Nasi uczniowie nabywają wiedzę nie tylko podczas zajęć szkolnych, ale także w trakcie wycieczek dydaktycznych, staży i praktyk zawodowych. W tym zakresie możemy pochwalić się wieloletnią współpracą z firmami znajdującymi się w naszej podstrefie LSSE, dzięki której uczniowie i nauczyciele poznają funkcjonowanie nowoczesnych firm logistycznych w zakresie magazynowania i transportu – dodaje nauczycielka.

Korzystając z okazji warto wspomnieć, że PZS nr 1 jest szkołą partnerską Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu, co oznacza współpracę z wykładowcami uczelni, udział w warsztatach, wykładach i konferencjach. Szkoła współpracuje też z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu oraz z innymi instytucjami w zakresie edukacji prawnej i ekonomicznej.

Wracając do rankingu to za najlepsze technikum w województwie uznano Technikum Leśne w Miliczu. Na drugim miejscu uplasowało się Technikum nr 10 z Wrocławia.

eska

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Średzkie Technikum nr 1 coraz lepsze

  2020-01-30 11:50:16

  gość: ~Woland

  A liceum które ma miejsce?

 • 2020-01-30 12:13:46

  gość: ~Marcin

  ostatnio dodany post

  Jeżeli " za najlepsze technikum w województwie uznano Technikum Leśne w Miliczu" to niema co dalej pisać..

REKLAMA


REKLAMA