POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Średzka Orkiestra Dęta zauroczyła publiczność. Dwa razy [foto/film]

Koncert Średzkiej Orkiestry Dętej fot.: emka

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W mionioną niedzielę - 26 stycznia - na deskach średzkiego domu kultury wystąpili muzycy pod batutą Kazimierza Puchalskiego. Przed publicznością zagrali dwukrotnie.

W niedzielne popołudnie w Domu Kultury w Środzie Śląskiej po raz ósmy odbył się Koncert Noworoczny w wykonaniu Średzkiej Orkiestry Dętej. Przewodził jej kapelmistrz Kazimierz Puchalski. Preludium stanowił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej. - Ćwiczyliśmy intensywnie przez ostatnie trzy miesiące. Orkiestra działa już dwa lata - mówił pan Kazimierz. Przed publicznością zagrali Szymon, Jula, Filip, Kuba, Natasza, Cyryl, Konrad, Weronika, Michał, natomiast mikrofon w dłoni trzymała Agata.

Prowadzącego wydarzenie nie było. - Głównie ze wzlędów oszczędnościowych. Prowadzącymi są nasi soliści - mówił na wstępie Kazimierz Puchalski. Ster w tym zakresie - z powodzeniem - przejęła Dorota Kołodziej. Nie brakowało ani humoru, ani dobrej muzyki. Usłyszeliśmy znane utwory, w tym Marsz Radetzkiego, czy fragmenty z filmów Piraci z Karaibów oraz Gliniarza z Beverly Hills. 

Zainteresowanie koncertem co roku jest tak duże, że muzycy wychodzą tego samego dnia na scenę dwukrotnie. Za każdym razem wita ich widownia wypełniona po brzegi. Pod koniec koncertu kapelmistrz przekazał informację, że już 24 maja w Środzie Śląskiej odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Orkiestr Dętych. - I tym razem będzie bardzo egzotycznie - mówił.

emka

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Średzka Orkiestra Dęta zauroczyła publiczność. Dwa razy [foto/film]

    2020-01-31 23:00:19

    gość: ~Maria

    ostatnio dodany post

    Na koncercie najważniejsze było ,że Pan Ruciński zaszczycił słuchaczy obecnością i przemówieniem.Koncert też był......,ale

REKLAMA


REKLAMA