POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Kapela Radośni wygrała konkurs i z radością nagrała płytę [foto/film]

Kapela Radośni fot.: eska

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Po raz drugi zespół ludowy Radośni z Wróblowic zajął pierwsze miejsce na Liście Przebojów Ludowych Radia Wrocław i z tej okazji nagrał drugą płytę.

Pierwsze zwycięstwo zespół odniósł w zimie 2014 roku i wtedy nagrał swoją pierwszą płytę. Po raz drugi do konkursu przystąpił w marcu 2019 r. O życzliwość słuchaczy Radia Wrocław i ich głosy walczyło pięć kapel: Agawa z Kudowy Zdroju, Koniczynki z Miłoradzic, Radośni z Wróblowic, Szymanowianie z Szymanowa oraz Uciechowianki z Uciechowa. Głosować można było telefonicznie, dzwoniąc do studia podczas programu, lub wysyłając SMS-y. Nasza kapela zdobyła ich blisko 2200, pokonując zdecydowanie konkurentów.

Tak duża liczba głosów, to częściowo zasługa członków kapeli, którzy co niedziela spotykali się i przez kilka godzin programu próbowali dodzwonić się do radia. Do tego doszły głosy mieszkańców sołectwa, zaprzyjaźnionych kapel i naszych sympatyków, bo działamy już 10 lat, występujemy na wielu imprezach, w wielu miejscach i dużo osób nas po prostu zna – mówi kierownik kapeli Andrzej Karcz.

Zgodnie z regulaminem nagrodą za zwycięstwo było nagranie płyty w profesjonalnym studio. Pod koniec listopada zespół spotkał się na sesji nagraniowej w Radiu Wrocław, a od tygodnia może się cieszyć nowym krążkiem. – To było kilka godzin naprawdę dużego wysiłku. Zaśpiewaliśmy 21 piosenek, a każda z nich, zanim została zaakceptowana, była śpiewana przynajmniej trzykrotnie. Nasze gardła były naprawdę zmęczone, ale satysfakcja i radość wynagrodziły nam to. Wygrywając listę po raz drugi, weszliśmy do elity ludowych zespołów, bo na razie tylko trzem kapelom na Dolnym Śląsku to się udało – dodaje Andrzej Karcz.

Na płycie oprócz 21 piosenek Radosnych znalazły się 4 utworów zaprzyjaźnionych zespołów. Nakład płyty to 200 sztuk. Oprócz członków zespołu i ich bliskich trafi ona do przedstawicieli lokalnych władz, zaprzyjaźnionych kapel oraz mediów. Płytę można też kupić u członków zespołu. Jej cena to 20 zł. 

Kapela spotyka się na próbach w każdy piątek w świetlicy wiejskiej we Wróblowicach. Zespół nie jest liczny. Składa się z kilku śpiewaków i trzech instrumentalistów (akordeon, trąbka i bęben), chętnie więc przyjmie każdego zainteresowanego wspólnym muzykowaniem.

Ten rok będzie dla Radosnych szczególny, nie tylko z powodu płyty. W wakacje będą świętować jubileusz 10-lecia. 

eska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA