POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

W Osieku, na drodze krajowej, drogowcy planują budowę wyspy dla pieszych

Skrzyżowanie w Osieku. Pas do skrętu w lewo zostanie zlikwidowany. W tym miejscu powstanie wyspa z przejściem dla pieszych fot.: google maps

Już kilka lat trwają starania gminy Kostomłoty o poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu drogi krajowej z powiatową w Osieku. Pierwszym krokiem będzie wyspa dla pieszych.

Ostatnia przebudowa skrzyżowania w Osieku polegała na wykonaniu lewoskrętu dla pojazdów jadących od miejscowości Kostomłoty. To spowodowało, że ruch pojazdów w kierunku Strzegomia odbywa się bezkolizyjnie, jednak bezpieczeństwo pieszych pogorszyło się. Teraz, aby przejść na drugą stronę, muszą oni pokonać aż trzy pasy ruchu, co przy pędzących pojazdach nie jest łatwe.

Mając to na uwadze wójt gminy Janina Gawlik dwukrotnie spotkała się z przedstawicielami GDDKiA Rejon Wałbrzych. Na spotkaniach tych ustalono, że lewoskręt zostanie zlikwidowany, a w jego miejsce powstanie wyspa, która ułatwi pieszemu bezpieczne przejście. Rozwiązanie to wymaga zmiany organizacji ruchu i zostanie zrealizowane w II kwartale bieżącego roku.

Gmina Kostomłoty stara się o kompleksową poprawę bezpieczeństwa w Osieku, zarówno pieszych na przejściu  jaki i kierowców wyjeżdżających z dróg podporządkowanych na drogę krajową. Napisaliśmy już stosowne pisma: do GDDKIA o ujęcie sygnalizacji świetlnej  w zadaniach inwestycyjnych oraz do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Centrum Automatycznego Nadzoru Nad Ruchem Drogowym, o zamontowanie stacjonarnego urządzenia rejestrującego prędkość – informują pracownicy urzędu gminy odpowiedzialni za drogi.

eska

19

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • W Osieku, na drodze krajowej, drogowcy planują budowę wyspy dla pieszych

    2020-02-06 07:22:07

    gość: ~Pieszy

    Wysepka dla Pieszych. W rozporządzeniu taka wysepka nazywa się strefa oczekiwań.A więc już to określenie wskazuje że pieszy po pokonaniu pierwszego przejścia ma obowiązek jeśli zachodzi konieczność bo nadjeżdzają pojazdy zatrzymać się i oczekiwać na możliwość wejścia na drugą stronę przejścia.Tak czy tak i tak będzie miał problem bo stanie na środku bezludnej wyspy i będzie czekał aż szanowny kierowca zauważy że biedak stoi i woła o S.O.S. ja chcę na drugą stronę tylko przejść.

  • 2020-02-06 08:48:00

    gość: ~to ja

    @~Pieszy "strefa oczekiwań", bardzo przyjemna rzecz zwłaszcza gdy obok pędzą w obie strony ciężarówki 80-90 km na godz. Gmina nie może się zgodzić na coś co nie będzie światłami najlepiej z kamerami.

  • 2020-02-06 08:41:16

    gość: ~Kierowca

    Od razu zamontować sygnalizację świetlną a nie do jednego skrzyżowania zabierać się po 10 razy i wydawać kasę na projekty.

  • 2020-02-06 09:19:04

    gość: ~Janek

    Waldka tam postawić ze znakiem stop
    To najlepsze diczego się nadaje

  • 2020-02-06 23:04:36

    gość: ~Janek

    @~Janek
    Proponuję do roboty samemu się wziąć!!!! A nie patrzeć tylko żeby ktoś zrobił

  • 2020-02-06 23:09:33

    gość: ~Janek

    @~Janek
    Droga jest krajowa więc decyzji nie podejmuje pani wójtowa. Jak wiadomo państwo szuka najtańszych rozwiązań i takim jest wysepka. A jest to odpowiedź właśnie lokal ej władzy, która wnioskuję o zwiększenie bezpieczenstwa na tej drodze, ale to dla myślących. Bo niektórzy, to lubią się tylko głupotami zajmować

  • 2020-02-06 09:27:18

    gość: ~Kaziu

    Sprowadzić od razu inżynierów i budowlańców z Chin zrobią to w ciągu 3 dni jak szpital na 1300 osób w 10 dni.

  • 2020-02-06 09:51:52

    gość: ~Józek

    W Jaroszowie jest tak i co to dało dopóki nie zrobią obwodnic które będą przebiegać po za miejscowościami nic to nie zmieni będzie się wydawać pieniądze na próżno.

  • 2020-02-06 12:23:16

    gość: ~Franek

    Pomysł bez sensu podzielić jedno przejście na dwa mniejsze.Teraz strach przejść a co dopiero stać na środku wysepki między pędzącymi tirami,do tego przy wyłączonych lampach ulicznych.No i od razu pieszy czuje się bezpiecznie a przepis na tragedie mamy gotowy.

  • 2020-02-06 13:54:18

    gość: ~Cykcyk

    A lewo skřet gdzie? A co z mieszkańcami co jadą od Kostomłot przez Bogdanów?

  • 2020-02-06 14:43:26

    gość: ~Czytelnik

    Sygnalizacja świetlna ciągnie prąd, a w Naszej Gminie na prądzie się oszczędza! Epoka kamienia łupanego.Niebezpieczenstwo dla dzieci które wracają z zajęć i korepetycji. I gratka dla złodziei. Już po wsiach rozkradają. Pani wójt dała im zielone światło. Yyyyy przepraszam wyłączyła im światło

  • 2020-02-06 15:18:10

    gość: ~Waldek

    @~Czytelnik
    Stasiu wracaj dałem się babie @ omanić(nie wspomne o odciętym palcu).

  • 2020-02-06 15:24:56

    gość: ~Czytelnik

    O NIE !!!!!!!!!!!!!!! Stasiu nie wracaj !!!!!!!!

  • 2020-02-07 16:41:21

    gość: ~Waldek

    @~Czytelnik
    Stasiu wracaj i to zaraz
    Ta baba już gasi światło na wioskach. W Piotrowicach gasi lampy żeby nie widzieli kto kogo odwiedza

  • 2020-02-06 17:40:08

    gość: ~Zosia

    Co za koszmarny pomysł, może sygnalizacja świetlna z czujnikiem prędkości, i normalne przejście dla pieszych

  • 2020-02-06 19:20:40

    gość: ~Bogdan

    Jak prędko zrobią to tak prędko będą to likwidować to się kupy nie trzyma i nie zda egzaminu dopiero będzie misz masz na ty skrzyżowaniu.

  • 2020-02-06 21:18:25

    gość: ~JUAN

    Pani Wójt:"Janina Gawlik dwukrotnie spotkała się z przedstawicielami GDDKiA Rejon Wałbrzych. Na spotkaniach tych ustalono, że lewoskręt zostanie zlikwidowany, a w jego miejsce powstanie wyspa, która ułatwi pieszemu bezpieczne przejście". Co za kretyński pomysł - za jednym zamachem za grubą państwową kasę pogorszyć bezpieczeństwo pieszych i kierowców.Wysepka będzie "wyspą strachu ", a brak lewoskrętu spowoduje podobną sytuację z wypadkami gdy takowego nie było przy Orlenie w Wichrowie.P Wójt - zmienić doradców lub przeprowadzać konsultacje społeczne, poniżej w komentarzach wiele lepszych pomysłów, słuchać ludu on wie co chce!

  • 2020-02-07 10:34:54

    gość: ~Cykck

    Droga krajowa krzyżówka w miejscowości a wy chcecie lewo skręt zlikwidować jak.
    Uruchomić fotoradary

  • 2020-05-20 14:35:57

    gość: ~Osiek

    ostatnio dodany post

    Czysty debilizm w całej okazałości. Zrobic światło zapalone na guzik albo coś takiego żeby zwolnić pojazdy po 50km/H po przez światła działające na prędkość.