POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Kup cegiełkę - weź ubranie

Punkt PCK. Na zdjęciach Mariola Szczepan fot.: emka

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W Środzie Śląskiej ruszył punkt sprzedaży cegiełek prowadzony przez średzki oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. W zamian otrzymasz "ciuszek".

Gdzie trafiają twoje ubrania?

Ile razy zdarzyło się, że robiliście porządki w szafach, a uzbierane, niepotrzebne ubrania wrzucaliście do najbliższego kontenera na odzież używaną z myślą, że pomagacie biednym? Niestety część z nich należy do firm prywatnych, a składowane tam ubrania najczęściej trafiają do sortowni, następnie do sklepów z odzieżą używaną.

- Tylko jeden kontener, który znajduje się na terenie miasta, należy do PCK - ten przy ratuszu. I tylko z niego trafiają do nas ubrania. Pozostałe trafiają do firm prywatnych - informuje Mariola Szczepan, szefowa średzkiego oddziału. - W związku z powyższym Zarząd Oddziału Rejonowego w Środzie Śląskiej podjął decyzję o przejęciu zbiórki odzieży na terenie Gminy Środa Śląska we własnym zakresie. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców i pracowników gminy Środa Śląska (szczególnie pań zatrudnionych w świetlicach wiejskich) udaje nam się pozyskiwać w ten sposób dużo odzieży, która często jest w bardzo dobrym stanie i może być jeszcze z powodzeniem wykorzystana - dodaje.

Kup cegiełkę - wybierz ciuszek

Część uzbieranej odzieży przekazywana jest potrzebującym. Jednak sporo rzeczy dostępnych jest po wykupieniu tzw. cegiełki.

- Działalność naszego Oddziału w całości jest finansowana ze środków pozyskanych z dotacji lub od sponsorów. Z tego też powodu Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Środzie Śląskiej podjął decyzję o sprzedaży cegiełek, która jest prowadzona od 5 lutego roku w lokalu PCK przy ul. Plac Wolności 57. W zamian za kupno cegiełek każda osoba wspierająca naszą organizacje będzie upoważniona do wyboru odzieży pochodzącej ze zbiórek - informuje Mariola Szczepan.

Warto dodać, że już pierwszego dnia udało się sprzedać przeszło 40 cegiełek. Środki trafiają do puszki PCK. W punkcie można także wypożyczyć stroje karnawałowe dla dzieci. Koszt: dwie cegiełki. Wartość jednej: raptem 5 zł. Punkt jest czynny w godzinach od 10 do 16.

emka

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA