POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Świetny wynik malczyckiej rehabilitacji

SPZOZ Malczyce fot.: UM Malczyce

Bardzo dobrą opinią i rosnącą z roku na rok liczbą zabiegów może pochwalić się oddział rehabilitacji funkcjonujący w ramach SPZOZ Malczyce.

Praca na oddziale rehabilitacji w SPZOZ Malczyce skupia się przede wszystkim na przeprowadzaniu kompleksowego badania potrzeb pacjenta, formułowaniu diagnozy, prognozy i planowania terapii, ewaluacji wyników badania pacjenta prowadzącej do podjęcia odpowiedniej decyzji klinicznej, udzielaniu konsultacji w ramach swoich kompetencji oraz określania, kiedy pacjent powinien zostać skierowany do innego specjalisty, wdrażaniu fizjoterapeutycznego programu leczenia – wylicza fizjoterapeuta Maciej Litka, pracujący na co dzień z mieszkańcami gminy Malczyce. Do tych zadań dochodzi jeszcze ustalanie wyników planowanych terapii, formułowanie zaleceń,  tworzenie strategii ochrony zdrowia, zakupy sprzętu ortotyczno-ortopedycznego.

Statystyki z ostatnich lat potwierdzają potencjał malczyckiej rehabilitacji. W 2015 roku średnio w miesicu przyjmowano około 70 osób, a w 2016 już 90. Porównując konkretne miesiące to: w październiku 2017 roku przyjęto 336 pacjentów i wykonano 1100 zabiegów, rok później 345 osób i wykonano 1380 zabiegów. W październiku 2019 roku pojedynczych zabiegów było już 3200.  

Rehabilitacja malczycka pod kierunkiem Macieja Litki przez cały miniony rok pracowała bardzo intensywnie. Pacjentów przyjmowano od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-17.00.  Średni czas oczekiwania na rehabilitacje wynosi w Malczycach 30 dni, co zestawiając ze średnią  krajową - 90 dni, jest bardzo dobrym wynikiem. Warto też dodać, że malczycka przychodnia notuje również największą od lat liczbę zdeklarowanych pacjentów. W roku 2017 roku było ich 3854, natomiast w styczniu 2020 już 4014.

Zdaję sobie sprawę, że zawsze znajdą się głosy niezadowolenia i stwierdzenia, że może być lepie. Jestem pacjentem przychodni w Malczycach i uważam, że mamy wspaniałych lekarzy POZ. Zaryzykowałbym nawet tezę, że w chwili obecnej mamy najlepszy personel przychodni SPZOZ w całym powiecie, o czym świadczą pacjenci zadeklarowani w naszej przychodni pochodzący z tak dalekich miejsc jak Wrocławpodsumowuje wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski.

Rehabilitacja na wysokim poziomie i średni czas oczekiwania na bezpłatną rehabilitację wynoszący 30 dni to wynik dużo lepszy od średniej krajowej, co dobitnie pokazuje, że często nie doceniamy tego, co mamydodaje wójt.

 

eska

30

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Świetny wynik malczyckiej rehabilitacji

    2020-02-12 16:42:35

    gość: ~Z Malczyc

    A pozostała działalność ośrodka zdrowia? Czemu nie chwali się kierownik? A gdzie obiecaną budowa nowego ośrodka zdrowia?

  • 2020-02-12 17:33:49

    gość: ~Michalisko

    Ilość nie świadczy o jakości

  • 2020-02-12 21:55:07

    gość: ~Aga

    Oj, nie doceniamy tego, co mamy...

  • 2020-02-12 22:00:38

    gość: ~Iga

    @~Aga
    Biedna dalej pośmiewisko z Siebie robisz.

  • 2020-02-13 11:24:21

    gość: ~Agnieszka Frankowska

    @~Iga

    Do osoby, która podszywa się pod pseudonimem Iga.

    Wypraszam sobie pisanie czegokolwiek i sugerowanie, że to ja i ostrzegam, że każdy nastepny taki wpis nie zostawię bez echa. Nie raz i nie dwa byłam obrażana tutaj. Za każdym razem było mi tylko żal takich nieszczęśliwych ludzi plujacych jadem wokół siebie i tylko myślałam, że skoro masz się człowieku przez to lepiej poczuć, to sobie pisz. Ale dość! Koniec! Dłużej nie pozwolę na takie zachowania! Takie komentarze mogą pisać tylko osoby, z którymi mój mąż się zadaje, albo może i on sam, bo skoro po incydencie z 31 marca 2019 roku dalej trzyma z tym toksycznym srodowiskiem, to co można sobie myśleć. Dzięki tej znajomości ma, co ma. Woli ich? Proszę bardzo. Ja z tego bagna wychodzę. A co do pośmiewiska, to się jeszcze okaże, kto z siebie zrobi czy już robi. Pozdrawiam

  • 2020-02-13 13:56:36

    gość: ~Marta

    @~Agnieszka Frankowska
    Po co to oburzenie??Taka prawda??Sama pani na to pozwala aby do wszyscy śmiali. Ja to bym takiego męża minuty nie trzymała!!Jeśli by pozwolił aby mnie jego znajomi tsk traktowali.Wiec jest twoja akceptacja.A rzeczą ludzką jest komentarz.

  • 2020-02-15 19:12:46

    gość: ~Kasia

    @~Agnieszka Frankowska
    Proszę swoje prywatne brudy i żale prać gdzie indziej, bo sprawa z artykułu ich nie dotyczy. Wszyscy jesteśmy już zmęczeni pani robieniem zadymy gdziekolwiek się tylko cokolwiek pojawi. Nie interesują nas państwa żale. Cały ten spektakl jest żenujący, naprawdę.

  • 2020-02-16 16:20:39

    gość: ~Marta

    @~Kasia
    To nie Pani Agnieszka zaczęła i bardzo dobrze,że broni swoich racji. A ty to kto? Ktoś z przychodni czy z kręgu przyjaciół wlodarza? Coś długo myślałaś nad tym co by tu napisać :) żenujące to jest zachowanie wojta ! I bije ukłony żonie, że jeszcze chce z takim byc! To z niego wszyscy się śmieją, z tego z kim trzyma gdzie się wyprowadził kogo broni i do kogo wzdycha. Ludzie mają oczy i uszy i swoje rozumy. Wstyd panie wojcie, wstyd !

  • 2020-02-17 09:14:17

    gość: ~Kasia

    @~Marta
    Proszę się zająć swoim życiem we własnym zaciszu droga pani, nie podszywać się pod fałszywymi kontami i nie wyciągać swoich boleści WSZĘDZIE. Kurtyna cierpliwości do państwa afer już opadła dawno. Pozdrawiam.
    P.s. I żeby jeszcze pod artykułem dotyczącym ciężkiej pracy ludzi z ośrodka. Wstyd.

  • 2020-02-17 12:56:02

    gość: ~Agnieszka Frankowska

    @~Kasia

    Droga Pani Kasiu (MM). Nie jestem Martą, bo domyślam się, że do mnie się Pani zwraca. Jeśli chce Pani ze mną porozmawiać, to proszę zrobić to w cywilizowany sposób, a nie na łamach jakiejś powiatowej gazety i jeszcze w godzinach pracy. Nie ja zaczęłam tej przepychanki. Przez przypadek mogę tu za dużo napisać. I kto tu się podszywa?? Wstyd

  • 2020-02-18 17:59:56

    gość: ~Xyz

    @~Agnieszka Frankowska
    HA
    HA
    HA

  • 2020-02-19 11:03:41

    gość: ~AF

    @~Xyz
    Odezwała się ta, co umie tylko trzy jednosylabowe wyrazy napisać (w zasadzie to jeden), wstaw lepiej mężowi zęby, żeby też mógł się uśmiechać

  • 2020-02-19 20:45:25

    gość: ~Xyz

    @~AF
    Pudło! Hahaha

  • 2020-02-17 19:48:07

    gość: ~Kamila

    @~Agnieszka Frankowska
    Daj sobie kobieto spokój !!!! Wstyd !!!

  • 2020-02-17 21:35:05

    gość: ~AF

    @~Kamila

    Spokój to daj sobie ty kobieto. Podpisz się z imienia i nazwiska i dopiero dyskutuj. Cwana jesteś anonimowo i możesz podskakiwać, ale do czasu. Wszyscy tu odważni jesteście za plecami, gorzej, jak trzeba stanąć oko w oko. Gdzie twoja odwaga?? Tym się martw, a nie moim wstydem! Moja sprawa, mój wstyd. Wszystkie artykuły przychodni do tej pory śledziła tylko jedna osoba i pisała tu prawie wszystkie komentarze i tym razem też pewnie tak jest. Wychodziło szydło z wora i wyszło. Odwagi kochana.

  • 2020-02-17 22:52:33

    gość: ~Kamila

    @~AF
    Myśle ze kobieto powinnaś się w garść. Bo tutaj naprawdę nie jesteś pępkiem świata.....są ciekawsze rzeczy do roboty. To opanuj emocje i nie wzbudzaj emocji których nie ma.

  • 2020-02-17 23:31:07

    gość: ~AF

    @~Kamila
    :)))) opanuj..nie wzbudzaj...Ani ładu, ani składu. Najpierw się zastanów, co chcesz napisać, potem zabieraj głos. Za pępek świata to się tylko zarozumialcy podobni do ciebie uważają, mi do niego naprawdę daleko.
    Są ciekawsze rzeczy do roboty? To dlaczego ich nie robisz? Tylko głupio piszesz i radzisz innym?
    Niepotrzebnie zniżam się tylko do twojego poziomu, ale pewnie z niecierpliwością czekasz, co odpisze :) Spokojnej nocy zycze :)

  • 2020-02-18 10:22:45

    gość: ~Kamila

    @~AF
    Normalnie jak rodzina królewska !!!

  • 2020-02-18 11:30:43

    gość: ~Ania

    @~AF
    Prosze wywalić w końcu na światło dzienne co się dzieje, bo nie warto dusić w sobie lęków i boleści. Czas najwyzszy, zeby prawda zwycięzyła! Odwagi pani Agnieszko!

  • 2020-02-18 13:04:38

    gość: ~AF

    @~Ania
    A co się dzieje?
    Znowu czegoś nie wiem?
    Masz lęki i boleści:), co by to nie znaczylo :)), to trzeba z porady specjalisty skorzystać.
    Ja mam wszystko pod kontrola i odwagi też nie trzeba mi życzyć, widać mało mnie znasz. Życzę więcej radości w sercu. Ciepło pozdrawiam :)

  • 2020-02-18 13:35:07

    gość: ~Mieszkaniec

    @~AF
    Pani Agnieszko? co to sie dzieje? My mieszkańcy mamy prawo wiedzieć, ze coś jest nie tak. Jak zna pani szczegóły, to trzeba pisać konkretnie. Kto z kim, gdzie, jak i dlaczego?

  • 2020-02-18 14:10:23

    gość: ~AF

    @~Mieszkaniec
    :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))dziękuję:))))naprawdę, dziękuję za ten dar śmiechu :)))))))) my mieszkańcy :))))))))))))))koszmar !!! :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

  • 2020-02-20 09:12:58

    gość: ~Anna

    @~AF
    A tak szerzej, dla mniej zorientowanych, to o co w ogóle chodzi?

  • 2020-02-20 10:56:21

    gość: ~SW

    @~Anna
    Chyba trzeba zapytać panią AF. Ale chyba sama nie zna przyczyny swojego miotania się.

  • 2020-02-13 12:25:37

    gość: ~z Malczyc

    Wesołe jest życie staruszka, wesołe, że ohohoho. Hahahahahaha

  • 2020-02-14 09:00:05

    gość: ~Goja

    Dobrze by było żeby bez problemu można było się dostać do lekarza pierwszego kontaktu.Bo dodzwonić się i zarejstrować czasami graniczy z cudem.Ale Pan Maciej super rehabilitacja na plus

  • 2020-02-20 10:20:01

    gość: ~Liczący

    3200 zabiegów miesięcznie, czyli 160 dziennie, przy 20 dniach roboczych w miesiącu, czyli 20 zabiegów w ciągu jednej godziny, przy 8 godzinnym dniu pracy, wykonanych przez jedną osobę. Gratuluję fantazji.

  • 2020-02-20 10:54:41

    gość: ~Umiesz liczyć Licz na siebie

    @~Liczący
    Jest co najmniej kilka stanowisk i w jednym czasie co najmniej kilku pacjentów ma wykonywanych kilka zabiegów , które trwają np 15-20 min. 1 pacjent 4 zabiegi na/ h, kilka stanowisk, plus terapie indywidualne :) Byłem, chodziłem, widziałem i piszę :) A jaka jest Twoja „supermoc”??? ...no właśnie :) pozdrawiam naszego Pana Maćka, który mnie postawił na przysłowiowe nogi. Mamy zbyt dobrych specjalistów w ośrodku by malczyckie żmijki umiały to docenić. Proszę pozostać na poziomie podłogi, tam gdzie wasze miejsce.

  • 2020-02-20 16:50:58

    gość: ~Tym

    @~Liczący
    Kłamią jak zwykle,a ludzie zachwyceni cukierkiem pajaca.

  • 2020-05-22 16:34:52

    gość: ~Mariola Dynda

    ostatnio dodany post

    Ja polecam ze swojej strony rehabilitację w Warszawie https://rehasanka.pl/