POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Wystawa z wyjątkowymi zdjęciami i piękną ideą

Wernisaż wystawy "Dzieci Tonga" fot.: eska

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

„Dzieci Tonga” to najnowsza wystawa prezentowana w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej. Wystawa wyjątkowa, bo oprócz pięknych fotografii dostajemy lekcję z pomagania.

Autorką fotografii jest Dorota Pichowicz. Wcześniej mieszkanka Konar (gm. Udanin), a od czterech lat mieszkanka Malawi, gdzie działa w organizacji Tonga Heritage Bang. 11 tys. km i  mnóstwo obowiązków nie pozwala jej na częste wizyty w Polsce. Działalność Doroty przybliżyła wiec jej mama, Krystyna Pichowicz. Tą najważniejszą jest projekt Tonga Heritage, który ma na celu rozwój lokalnej społeczności. Promuje on miłość oraz czynienie dobra i skupia się na najuboższych mieszkańcach Malawi. Dla dzieci organizuje się zajęcia artystyczno-edukacyjne, dorosłym pomaga w codziennym życiu, wspierając ich materialnie i finansowo.

To wielopłaszczyznowy projekt, który obejmuje też takie inicjatywy jak: Nasza Klasa, Mleko ratuje życie, zakup łóżek i materacy dla ubogich rodzin. Ostatnim dużym przedsięwzięciem była akcja „Traktor dla Tonga”.

Ten pojazd bardzo ułatwiłby życie mieszkańcom wioski. Udało się znaleźć darczyńcę i traktor już jest! Teraz musimy przetransportować go na drugi kraniec kuli ziemskiej. Musimy wynająć cały kontener, co jest bardzo kosztowne, ale ma też pozytywy, bo zmieści się do niego również wiele innych potrzebnych rzeczy tj. sprzęt rehabilitacyjny, narzędzia czy też ubrania. Dla plemienia Tonga będzie to ogromne wsparcie – mówi pani Krystyna.

Kiedy każda złotówka jest na wagę złota, również wernisaż przemienił się w akcję wsparcia. Całą kwotę za wylicytowane prace, sprzedane rysunki oraz ozdoby, wykonane przez mieszkańców Malawi,  przekazano na rzecz organizacji Tonga Heritage Bang.

Jeśli chcecie pomóc, zapraszamy do muzeum. Pięknym fotografiom ciągle towarzyszą wspaniałe prace do nabycia i będą tam do 5 marca.

Organizację można również wesprzeć wysyłając paczki na adres:.

TONGA HERITAGE
Dorota Pichowicz
P.O.Box 141 Nkhata Bay
(insteady of MZUZU)
MALAWI CENTRAL AFRICA
Co ważne, paczki z darami nie powinny przekraczać 20 kg.

Jeśli potrzebujecie jeszcze więcej informacji  znajdziecie je na stronach: https://www.facebook.com/oneheartjednoserce/. Zbiórkę na przewóz traktora można wesprzeć tutaj.

eska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA