POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Komisja oceni zdolność do służby wojskowej

Kwalifikacja wojskowa 2019 fot.: rfp/Powiat Średzki

16 marca rozpocznie pracę Powiatowa Komisja Lekarska. W tym roku staną przed nią kobiety i mężczyźni urodzeni w 2001 r. 

Oprócz rocznika podstawowego obowiązek stawienia się przed komisją mają osoby z roczników 1996-2000 jeżeli dotychczas nie uregulowały stosunku do służby wojskowej lub w latach wcześniejszych zostały uznane za czasowo niezdolne do służby z powodu stanu zdrowia. Do stawienia się wezwano również kobiety urodzone w 1996-2001 i posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej.

Jak obliczył Wydział Spraw Obywatelskich i Komunikacji średzkiego starostwa, odpowiedzialny za organizację kwalifikacji wojskowej, takich osób będzie 372.

Co istotne, tegoroczna kwalifikacja odbędzie się w nowo wybudowanym budynku Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej - ul. Przyszkolna 3. Zmieniły się też godziny pracy i komisja będzie pracować w godzinach popołudniowych tj. 16.00 - 20.00.

–  Popołudniowe godziny obowiązują w wielu okolicznych powiatach i jak nas zapewniano - sprawdzają się. Ponadto mniej osób z wezwanych będzie mogło tłumaczyć swoją nieobecność pracą – wyjaśnia Norbert Sadowski, kierownik wydziału komunikacji.

 

 

eska

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Komisja oceni zdolność do służby wojskowej

    2020-02-21 09:41:18

    gość: ~Gggg

    ostatnio dodany post

    W kamasze i do woja a nie cpanie

REKLAMA