POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Czy jest szansa na sklep Lidla w naszym mieście?

Zdjęcie ilustracyjne fot.: www.lidl.pl

KFC koło Kostomłotów, Bricomarche w Środzie Śląskiej. Czy jest szansa na Lidla w naszym powiecie? Zapytaliśmy o to przedstawicieli firmy i już wiemy więcej.  

Ostatnio temat Lidla pojawił się w facebookowych komentarzach do artykułu o budowie Bricomarche w Środzie Śląskiej. Byliście ciekawi co decyduje o otwarciu sklepu w danej miejscowości i czy jest szansa, aby pojawił się u nas. Pytania te wysłaliśmy do biura prasowego Lidl Polska. Poprosiliśmy też o informację ile jest sklepów Lidla w Polsce i na Dolnym Śląsku.

Wczoraj otrzymaliśmy następującą odpowiedź:
„W odpowiedzi na Państwa zapytania chcielibyśmy poinformować, iż aktualnie posiadamy ponad 700 sklepów, ulokowanych na terenie całej Polski, obsługiwanych przez 11 (wkrótce 12) Centrów Dystrybucyjnych. Każdego roku otwieramy kilkadziesiąt nowych sklepów Lidl i takie tempo rozwoju planujemy utrzymać.
Zależy nam przede wszystkim na zrównoważonym, organicznym i równomiernym rozwoju w całym kraju. Interesują nas lokalizacje położone przy głównych szlakach komunikacyjnych, z możliwością zapewnienia miejsc parkingowych, w miejscowościach powyżej 8 000 mieszkańców.
O szczegółach naszych planów związanych ze strategią rozwoju sieci sklepów we wskazanych rejonach będziemy informować Państwa na bieżąco, bezpośrednio przed planowanymi otwarciami”.

Informacja na temat przyszłych sklepów jest trochę lakoniczna, co - biorąc pod uwagę konkurencję oraz pojęcie tajemnicy handlowej - nie dziwi zbyt bardzo. Według nas szanse naszej miejscowości na własnego Lidla ogranicza kryterium: głównych szlaków komunikacyjnych oraz bliskie sąsiedztwo trzech innych sklepów: w Leśnicy (19 km), Brzegu Dolnym (20 km) i Kątach Wrocławskich (23,5 km).  

Przypominamy. Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w skład której wchodzą niezależne spółki działające na terenie całej Europy. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku.

Obecnie w 32 krajach istnieje około 11.000 sklepów tej marki. W Polsce blisko 700.

eska

24

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Czy jest szansa na sklep Lidla w naszym mieście?

    2020-02-22 11:42:21

    gość: ~Bob

    Taka szansa na Lidla w naszym mieście była 4 lata temu. Lidl szukała wtedy miejsca na sklep, ale wtedy burmistrz Ruciński nie zgodził się aby w naszym mieście powstał Lidl ani inny wielkopowierzchniowy sklep. Do dzisiaj Ruciński uważa że Środa nie potrzebuje ani sklepów ani dużych zakładów pracy. Pan burmistrz promuje i namawia wszystkich do kupowania na targowisku.A plany budowy Bricomarche powstały za poprzedniego burmistrza i nie udało się już ich zatrzymać. Adam i tak uważa że mrówka jest lepsza.

  • 2020-02-22 11:57:46

    gość: ~średzianin

    Ja słyszałem ze to starosta nie zgodził eis na Lidla, a później nie chciał zgodzić się na zakład silników pod Juszczynem.... A tak serio to są decyzje prywatnych firm i jeżeli Lidl nie planuje wejsćia do Środy, a tak pewnei jest, to żaden burmistrz, starosta czy radny nie ma na to wpływu. Gdyby Lidl chciał to by dawno wszedł, ale Lidlowi wystarcza sklepy w promieniu 20 km bo są zyskowne

  • 2020-02-23 21:43:24

    gość: ~Rrrrf

    @~Bob
    Ciemne interesy z ta zjodziejska mrowka bedzie brico skonczy sie mrowka

  • 2020-02-22 12:01:25

    gość: ~zbynio

    poco mi to..

  • 2020-02-22 12:12:27

    gość: ~Kfc

    KFC będzie bliżej bo w Krzepicach przy Bp

  • 2020-02-22 15:22:00

    gość: ~Jakich Krzepicach

    @~Kfc , jakich Krzepicach?

  • 2020-02-22 12:54:19

    gość: ~Adam

    Żadnego LIDLa.....Niemiecki sklep marnej jakości produktami

  • 2020-02-22 13:51:45

    gość: ~Arek

    Blisko? Myślicie że jazda po 20km w jedną stronę na zakupy to jest "blisko"?

    Pisałem do biura prasowego Lidla ponad dwa lata temu. Wtedy byli bardziej konkretni. Odpisali że "powiat średzki znajduje się w okręgu zainteresowań marki i jest brany pod uwagę przy planach rozbudowy sieci." Minęło dwa lata i nic. A utarg mieliby świetny, wystarczy spojrzeć co się dzieje Biedronce.

  • 2020-02-22 23:48:27

    gość: ~Mieszkaniec

    @~Arek
    Czy Wam czegoś brakuje? Takimi patriotami jesteście a towar w markecie chcecie kupować a gdzie lokalni przedsiębiorcy ?
    Jak kiedyś dawali na zeszyt to było Ok a teraz są nie potrzebni ?

  • 2020-02-24 14:21:04

    gość: ~te Lokalny

    @~Mieszkaniec
    Gościu, a ty co taki patriota się znalazł ? To ja będę może zakupy robił dalej w naszej piekarence, gdzie cena chleba to już z kosmosu chyba właścicielowi spadła. Bułka mała po 1 zł, a w środku powietrze.
    Aż takim patriotą idiotą to nie jestem, żeby mnie dymali lokalni sklepikarze bez mydła.

  • 2020-02-23 09:59:51

    gość: ~Mieszkaniec

    Litości! Tylko nie to!

  • 2020-02-23 10:18:28

    gość: ~Tubylec

    Bliskie sąsiedztwo? Wiekszej bzdury nie słyszałem. W miastach, na osiedlach odleglosc od sklepow jest w granicach 2 km (czasem mniej: przyklad Lesnica i wyzej wywołany Brzeg D. gdzie dwa sklepy jednej sieci sa obok siebie i w towarzystwie konkurencj) i nikomu to nie przeszkadza, a my mamy 20 km i to dla nas ma byc blisko? Zadupie z nas zrobiono i tyle.

  • 2020-02-23 10:24:12

    gość: ~KS80

    Krótkowzroczne, drobnomieszczańskie, konformistyczne... Jeszcze pójdą na kolanach prosić Niemców, żeby łaskawie otworzyli swój market, bo biedne Polaczki o swój handel zadbać nie umieją. Żenada. Wstyd. Przejść przez miasto się nie da, tyle samochodów, to jeszcze nam trzeba najazdu z całej okolicy pielgrzymów do Świętego Lidla. Mało wam? To ja proszę jeszcze o Ikeę, Cinema City, Decathlon, Tesco, BP, Pizza Hut...

  • 2020-02-23 10:44:48

    gość: ~CIEKAWE

    @~KS80
    Legendarne Radio Wolna Europa powraca do wschodniej europy , by chronić wolność mediów

  • 2020-02-24 00:53:30

    gość: ~Marcin

    @~CIEKAWE
    Widać nie wszywszy lubią wolność, demokrację i prawdę!

  • 2020-02-23 11:08:22

    gość: ~Ela

    Bricomarche jest drogim sklepem. Już mamy Intermarche. Nonsens

  • 2020-02-23 19:33:27

    gość: ~za

    I poco wam ten lidl jest to najdroższy sklep cienkie promocje więcej słodyczy niż wartościowych rzeczy , dwa razy tam kupiłem spodnie dresowe za każdym razem trzeba skracać u nich rozmiar L to chyba XXXL można się utopić coraz droższy robi wasz ulubiony sklep biedronka niestety na dzień dzisiejszy dobrze zaopatrzony sklepem jest kaufland i z cenami niższymi niż w tych sklepach Lidl Biedronka może siec Action lub Kik fajne zaopatrzone sklepy w przystępnych cenach

  • 2020-02-23 21:46:19

    gość: ~Hhhhh

    Niech bedzie ten lidl bo w tej biedronce burdel i sami ukraince

  • 2020-02-24 08:16:04

    gość: ~fck

    @~Hhhhh Jasne, a w lidlu to będą pracować sami Szwajcarzy :)

  • 2020-02-24 08:23:57

    gość: ~Rfffg

    Dajcie pozwolenie to wam ludzie wybuduje falna agecje towazyska

  • 2020-02-24 10:34:41

    gość: ~wujek dobra rada

    Jeżeli chcemy być zdrowi to kupujmy polskie produkty spożywcze polskich marek.Większość kupuje dużo i tanio nie patrząc na skład. Lepiej jest jeść mniej,a zdrowiej.Na pieniądzach może się zaoszczedzi, ale na zdrowiu na pewno nie.

  • 2020-03-02 14:12:30

    gość: ~Anna

    mieszkam w Środzie śl i interesuje mnie Lidl w moim mieście

  • 2020-03-02 14:14:59

    gość: ~Ewa

    i co mi z tego że Lidl jest w Leśnicy,jak ja mieszkam w Środzie śl

  • 2020-03-08 10:59:48

    gość: ~Maria

    ostatnio dodany post

    @~Ewa
    W Niemczech ludzie w sklepach stoją z koszykami w odległości 1m jeden od drugiego.U nas pchają się jeden na drugiego a szczególnie w kolejkach przed kasami! Inne kraje inne zwyczaje!