POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Sala widowiskowa wyłączona z użytkowania. Możliwe, że na wiele miesięcy

Budynek GOK w Malczycach fot.: GM

Zaplanowane w najbliższym czasie wydarzenia zostały odwołone. W budynku ośrodka kultury, tuż nad salą widowiskową zapadł się częściowo dach.

Dwa lata temu zakończył się generalny remont budynku ośrodka kultury w Malczycach. W ramach inwestycji przebudowana została sala widowiskowa i pozostałe pomieszczenia instytucji. W głównej sali wymieniona została podłoga i zamontowano fotele na 177 miejsc siedzących. Remont przeprowadzono również w holu oraz pomieszczeniach socjalnych. Cała inwestycja to koszt blisko 2 mln złotych, z czego gmina pozyskała dotację w wysokości 1,5 mln.

Od tego czasu w ośrodku zorganizowano szereg cieszących się dużą popularnością wydarzeń - zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jednakże kilka tygodni temu na samym środku sali widowiskowej pojawiło się pęknięcie przy łączeniach płyt. Dzięki dalszym, bardziej szczegółowym oględzinom, odkryto znaczące uszkodzenie w konstrukcji dachu, pękła główna krokiew. W trybie pilnym sala została wyłączona z użytkowania. Jak się okazuje - może nawet na kilka miesięcy.

- Szukamy w trybie pilnym rzeczoznawcy. Dostaliśmy informację, że trzy miesiące może potrwać sama ekspertyza. Ale bez niej nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy wina jest po stronie projektu, czy materiałów, wykonastwa. Potem niezbędny będzie projekt naprawczy i remont, który też może potrwać. Oczywiście prace zostaną wykonane w ramach gwarancji - komentuje Piotr Frankowski, wójt gminy Malczyce.

emka

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Sala widowiskowa wyłączona z użytkowania. Możliwe, że na wiele miesięcy

  2020-02-26 12:45:26

  gość: ~Usterka techniczna

  "W związku ze stwierdzonymi usterkami technicznymi w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury im. Władysława Reymonta w Malczycach od dnia 31 stycznia 2020 do odwołania, sala wyłączona jest z użytkowania."

  - a tutaj "tuż nad salą widowiskową zapadł się częściowo dach"

  http://www.malczyce.wroc.pl/sala-widowiskowa-gminnego-osrodka-kultury-im-wladyslawa-reymonta-w-malczycach/

 • 2020-02-26 12:45:29

  gość: ~Grześ

  urzkodzenie ??

 • 2020-02-26 14:16:22

  gość: ~z Malczyc

  Ta sala to w pełni obraz rządów małego Piotrsia. Z wierzchu ładnie pięknie, a pod spodem tragedia. Ta gmina idzie na dno.

 • 2020-02-26 14:18:16

  gość: ~z Malczyc

  no i ten język polski : cyt "w trypie pilnym" hahahahahaha

 • 2020-02-27 19:59:03

  gość: ~Peter

  Jaka gwarancja? Przecież ten wielki remont nie objął dachu. To jakaś ściema? A po co radni rozważali nad kwotą 400 tys. na remont dachu nad salą, skoro gwarancja? Może Piotruś niech prawdę powie.

 • 2020-02-27 20:57:57

  gość: ~projekt

  @~Peter
  Bo zanim sądownie wywalczą odszkodowanie czy cokolwiek na podstawie gwarancji to lata moga minac. Bez sali tyle czasu to tez srednio. Tak mysle.

 • 2020-02-28 09:07:25

  gość: ~Marek

  ostatnio dodany post

  @~projekt
  Jaki sąd...Piotruś Pan przeprowadził remont,Nie uwzględniając dachu.To wszystko teraz na koszt gminy.A oczy wam mydli.

REKLAMA