POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Średzcy nauczyciele prowadzić będą zajęcia online [film]

Kadr z nagranego komunikatu fot.: facebook

Od poniedziałku ruszą wykłady przez internet skierowane do tegorocznych maturzystów. 

Przez najbliższe dwa tygodnie szkoły będą zamkięte. Taką decyzję przekazał kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki. To pokłosie rozprzestrzeniającego się koronawirusa w Polsce. Czternaście dni, w perspektywie zbliżających się matur, to dużo. Przedstawiciele powiatu, wspólnie z dyrekcją szkół, podjęli decyzję o rozpoczęciu nauczania przez internet.

- Chcielibyśmy, abyście mieli dostępne wykłady online, korzystając przy tym z sali, w której odbywają się sesje rady powiatu - informuje Sebastian Burdzy, wicestarosta powiatu. - W poniedziałek (16 marca - przyp. red.) od godziny 9. rozpoczniemy wykłady powtórkowe dla klas 3 i 4 maturalnych naszych szkół - dodał. 

- Rozpoczniemy od języka polskiego. Wykłady prowadzić będą nauczyciele z zespołu szkół numer 1 i 2. Temat zostanie zaproponowany w poniedziałek. O godzinie 10. rozpoczną się zajęcia matematyczne z nauczycielami dwóch szkół. Następnie język angielski i po przerwie język niemiecki - zapowiada Małgorzata Bogucka, dyrektor Zespołu Szkół nr 1. - W kolejnych dniach chcielibyśmy wprowadzić zajęcia z geografii. Wszystko zależy od was - czy będziecie słuchać i oglądać - dodaje.

Transmisje online będą dostępne poporzez stronę powiatu: https://powiat-sredzki.sesja.pl/

emka

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Średzcy nauczyciele prowadzić będą zajęcia online [film]

  2020-03-13 10:56:07

  gość: ~Prymus

  A kiedy będzie W-F ?

 • 2020-03-13 11:01:02

  gość: ~Wfista

  @~Prymus
  Codziennie posprzątaj dom, to będziesz miał tyle ruchu że spokojnie ci wystarczy. A przy okazji pomożesz rodzicom

 • 2020-03-13 10:58:46

  gość: ~Sebuś

  Zróbcie coś z tą zgrają dzieciarni co wieczorami po Środzie się włóczy. Gdzie jest policja, straż miejska. To ma być kwarantanna, a nie ferie i spotkania towarzyskie

 • 2020-03-13 11:44:32

  gość: ~Prymus

  @~Sebuś
  Po lekcjach, to możemy się wspólnie kwaratannować. W końcu, wszyscy jedziemy na tym samym wózku.

 • 2020-03-13 12:07:49

  gość: ~skanda

  @~Sebuś
  Masz rację!!! Parki oblężone od godzin przedpołudniowych!!! Wlepić po 500 zł mandatu,to się nauczy jeden z drugim!!!Rodzice w pracy, a gnojstwo się bawi!!!!Poprzenosicie później wirusy na rodziców i dziadków,a Ci będą leżeć pod respiratorami!!! Jeśli będą jeszcze wolne!!! młody organizm się obroni,więc pomyślcie o swoich najbliższych!!!! Straż miejska do roboty!!!!

 • 2020-03-13 12:41:23

  gość: ~Kama

  Hmm, to ciekawe. Wszystkim każą siedzieć w domach, Policja nie przyjmuje petentów, a nauczyciele mają przyjść do Starostwa dawać wykłady.Ciekawe, który uczeń wstanie na 9.00 żeby oglądać wykłady.

 • 2020-03-13 18:30:49

  gość: ~Ok

  @~Kama mądry:)

 • 2020-03-14 23:18:57

  gość: ~Gosc

  ostatnio dodany post

  Kto wpadl na ten pomysł??!!!bedzie ranking nauczycieli? A jak mi sie nie spodoba to moje dziecko moze sobie wybrac innego?? Wszedzie w komentarzach reakcja jest mieszkancow 50+ jakos aplauzu maturzystow nie widac!! Juz widze jak biegnal nauczyciele do starostwa na wyklady!!!!

REKLAMA


REKLAMA