POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Budynek szpitala miejscem na kwarantannę. Trwa sprzątanie i dezynfekcja

Prace porządkowe w średzkim szpitalu trwały do późna fot.: Czytelnik

Od wczoraj poszczególne pomieszczenia budynku po dawnym szpitalu są sprzątane i dezynfekowane. W obiekcie będą przebywać osoby poddane kwarantannie.

Wojewoda dolnośląski wystostował do władz poszczególnych powiatów wnioski o przygotowanie miejsc na ewentualne utworzenie w nich kwarantanny dla osób, które mogły być narażone na zakażenie. Miejscem, które zostało wskazane przez średzkie starostwo, jest budynek po dawnym szpitalu. - Mamy zabezpieczone 50 miejsc. Aktualnie trwa sprzątanie poszczególnych pięter oraz dezynfekcja pomieszczeń. Nie czekamy na ostatnią chwilę. Chcemy być gotowi zanim otrzymamy wezwanie - mówi Sebastian Burdzy, wicestarosta.

Od dziś każdy Polak, który wrócił do kraju, podlega obowiązkowej kwarantannie. Wczoraj i dziś nad ranem do Środy Śląskiej wróciły dwie grupy młodzieży, które brały udział w programie Erasmus. Pierwsza przebywała na Węgrzech, druga w Portugalii. - W obu przypadkach zabezpieczyliśmy transport i bezpieczny powrót uczestników. Decyzją dyrektor sanepidu młodzież poddana została kwarantannie. Grupy są od siebie odizolowane, przebywają w dwóch różnych, również przygotowananych do tego miejscach. Mamy bieżący kontakt z wychowawcami. Wszyscy - zgodnie z wytycznymi rządu - zostaną przebadani pod kątem ewentualnego zakażenia - informuje Sebastian Burdzy. 

O wytypowanie miejsc na ewentualną kwarantannę grupową zostały zobowiązane przez sanepid także poszczególne gminy.

emka

16

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Budynek szpitala miejscem na kwarantannę. Trwa sprzątanie i dezynfekcja

    2020-03-15 19:18:31

    gość: ~Miś

    No wreszcie coś sensownego

  • 2020-03-15 20:54:59

    gość: ~S Jebek

    robiłem wszystko żeby nie "zaprosić" koronawirusa do Środy, sprzedałem szpital, zamknąłem go. To że musieliście jeździć daleko i stać w kilku godzinnych kolejkach na SORach w ościennych szpitalach, robiłem dla Waszego zdrowia i bezpieczeństwa, no ale nie udało mi się
    wiedziałem że wirus będzie czy są np mikroby w ścianach szpitala

  • 2020-03-16 09:14:53

    gość: ~Jebek

    @~S Jebek
    Już z daleka trąci to sPiSkiem

  • 2020-03-16 06:02:47

    gość: ~dzon

    Za nie długo 50 miejsc to będzie za mało,skoro cała strefa pracuje normalnie kwestia czasu az 80℅ powiatu będzie zarażone

  • 2020-03-16 10:20:50

    gość: ~o tepora o mores

    A jeszcze niedawno miały być w szpitalu "apartamentowce",a tu nagle okazało się, że szpital jest potrzebny i kto największą zasługę przypisuje sobie w tym dziele???? vice !!!! Bezwstydnie bryluje w mediach i spija śmietankę.

  • 2020-03-16 10:38:38

    gość: ~Jebek

    @~o tepora o mores
    Widziałem Sebka, jak siedział na płocie, majtał nogami, spijał śmietankę i się oblizywał. Ekipa z TVP to nagrywała więc se Sebek pobryluje :D

  • 2020-03-16 10:27:28

    gość: ~o tempora o mores

    Mam nadzieję,że ten vice i jego układ w niedługim czasie będzie ex.

  • 2020-03-16 10:35:08

    gość: ~Jebek

    @~o tempora o mores
    Masz nadzieję ten "układ" zastąpić swoim układem?

  • 2020-03-16 12:49:02

    gość: ~ale ale

    ale dlaczego gminy maja byc zobowiazane? gdzie maja to robic, kto ma sie zajmowac tymi ludzmi, kto ma placic za ich utrzymanie skoro wrócili z nart czy wywczasów? kase ma powiat niech sie doklada albo całkiem finansuje , nie rozdzielajmy zadania jak szpital moze przyjac ludzi

  • 2020-03-16 15:42:46

    gość: ~mieszkanka

    Za ten szpital to powinien ktoś porządnie beknąć !!!

  • 2020-03-16 16:13:25

    gość: ~Baran

    @~mieszkanka
    Beeeeeeeeeeeee !!!!

  • 2020-03-16 16:10:45

    gość: ~o tempora o mores

    @-mieszkanka "Jeśli będziesz w Platformie, będę cię ku.... bronił jak niepodległości"-Sławomir Neumann do lokalnego działacza.Jeszcze długo zanim ktoś beknie. Układ średzki nadal silny.

  • 2020-03-16 19:02:22

    gość: ~Marian

    @~o tempora o mores
    Co Ty pleciesz!!!

  • 2020-03-17 06:55:25

    gość: ~Jebek

    ostatnio dodany post

    @~o tempora o mores
    Nie wiedziałem, że "układ średzki" jest silniejszy niż krajowy. Jeśli tak jest to źle świadczy o tym drugim.

  • 2020-03-16 16:52:10

    gość: ~Adam

    A starosta morsował wczoraj? To nie może bybyć prawda...

  • 2020-03-16 19:04:12

    gość: ~Maria

    @~Adam
    Jeden głupek głupoty pisze ,ale zmienia autora.To typowy anonim hejter.