POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Spotkanie konsultacyjne w sprawie rozbudowy drogi A4 bez gminy Miękinia

Urząd Gminy w Miękini fot.: emka

10 marca w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie konsultacyjne w sprawie rozbudowy drogi A4.

Niestety, gmina Miękinia nie została o tym powiadomiona. Nie zaproszono nas do udziału w dyskusji na temat najważniejszej dla naszego Regionu inwestycji. Rozwój stref gospodarczych, a co za tym idzie Powiatu Średzkiego, w dużej mierze zależy i będzie zależał od przebiegu A4, dlatego chcielibyśmy mieć na to realny wpływ.

Panowie starostowie doskonale wiedzą, jaka jest moja koncepcja przebudowy A4, a jest ona na pewno korzystana dla naszego Powiatu. Teraz mamy niebywałą okazję, żeby stała się realna. Niestety, sama gmina Miękinia, bez pomocy i wsparcia Starostwa i pozostałych gmin, nie będzie miała siły przebicia.

Proszę o spojrzenie perspektywiczne, rozwojowe, nie tylko partykularne. Powiat Wrocławski organizując spotkanie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, stanął na wysokości zadania, powiadomił wszystkich zainteresowanych, zarówno poprzez pisma jak i informacje na stronach internetowych i w prasie. Dlaczego u nas nie było podobnie? Czego zabrakło? Dobrej woli, świadomego organizatora czy też wiedzy o istocie sprawy?

Niepojętym jest fakt ignorowania i dyskredytacji gminy Miękinia w podejmowaniu tak ważnych decyzji. Dlatego apeluję do władz Powiatu o odpowiednie podejście do tego tematu oraz ponowne zorganizowanie spotkania z dyrekcja GDDKiA.

Jan Marian Grzegorczyn
Wójt gminy Miękinia

Gmina Miękinia

20

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Spotkanie konsultacyjne w sprawie rozbudowy drogi A4 bez gminy Miękinia

    2020-03-16 12:27:54

    gość: ~sołtys

    Co komu do domu, kiedy chata nie jego?

  • 2020-03-16 12:46:37

    gość: ~hhhaaa

    @~sołtys chyba żartujesz !!!!!!!

  • 2020-03-16 12:53:38

    gość: ~cc

    Nie dziwię się. Miękinia zawsze na wszystko się wypina, jak nie ma z tego korzyści i na wrocław ucieka, a teraz zaskoczeni.

  • 2020-03-16 13:12:14

    gość: ~Mieszka

    @~cc
    To prawda. W wilkszynie żłobek obiecany podczas kampanii wyborczej do dziś nawet nie ma planów. A dzieci mnóstwo

  • 2020-03-16 19:24:13

    gość: ~Kjw

    @~Mieszka
    Płaćcie podatki w gminie a nie we Wrocławiu to i żłobek będzie.

  • 2020-03-16 13:38:44

    gość: ~hhhaaa

    @~cc wiesz co piszesz to własnie Miękinia chce współpracowac a nie na odwrót , czytaj ze zrozumieniem a potem komentuj

  • 2020-03-16 13:39:39

    gość: ~domieszka

    a co to ma wspolnego? interesujesz sie złobkiem pogadaj ze swoimi radnymi , pewnie ci powiedza co i jak

  • 2020-03-16 14:00:20

    gość: ~zamieszka

    @~domieszka
    chcesz się dowiedzieć czegoś o autostradzie, pogadaj ze starostą

  • 2020-03-16 13:43:08

    gość: ~Berbeć

    (this post was banned by administrator)

  • 2020-03-16 16:54:53

    gość: ~Kukuryku

    Dziwne..... Wszystko mu życzliwi donoszą.... Wszystko wie, a o tym nie wiedział. Biedny wójt.

  • 2020-03-17 14:23:28

    gość: ~offf

    @~Kukuryku plotki moze ciebie interesuja jezeli chodzi o działanie gmina musi zostac zaproszona do udziału nie wiesz o tym???

  • 2020-03-16 17:17:37

    gość: ~No

    Oni zajmują się CKA a nie takimi głupotami

  • 2020-03-16 19:22:59

    gość: ~mieszkanka

    To są ważne sprawy dla powiatu, który na gminę się wypina. Tylko na jedną. Gdyby NIKT z innych gmin nie był też poinformowany byłoby ok, a tak to działanie celowe starostwa. To po prostu nie w porządku, mam ważenie że zazdroszczą nam rozwoju, funduszy i mądrego zarzadzajacego. Wstyd starosto, wstyd.

  • 2020-03-16 19:55:59

    gość: ~on

    Widać pan wójt sobie na takie traktowanie zasłużył.Od zawsze powtarza, że starostwo nie jest mu do niczego potrzebne. Nie szanuje ludzi więc niech się nie dziwi, że ludzie przestają szanować jego.

  • 2020-03-16 22:33:37

    gość: ~stop

    @~on
    moment. ale to nie jest inwestycja powiatu to dlaczego mieli zapraszać? do gdaki pretensje.

  • 2020-03-17 06:48:09

    gość: ~sołtys

    @~on
    Wójt potrafi udzielać bezcennych wskazówek w każdej sprawie. Konsultował zapewne wszystkie remonty wszystkich autostrad. Grzechem jest nie skorzystać z jego wyjątkowej wiedzy,

  • 2020-03-17 14:24:42

    gość: ~kaska

    mysle ze zasługi to pan wójt ma ale dla całej gminy i powiatu wiec nie rozumiem dlaczego maja omijac nasza gmine

  • 2020-03-18 06:43:09

    gość: ~Kazik

    @~kaska
    Też uważam, że autostrada powinna przebiegać przez Miękinię

  • 2020-03-17 09:07:30

    gość: ~Mieszkaniec Gminy Malczyce

    Na stronie Powiatu jest nadal( od 05 marca) zaproszenie na spotkanie które organizowała GDDKiA razem z projektantem.Zaproszenia takie były chyba na stronach wszystkich gmin które je od GDDKiA otrzymały. Zaskoczony jestem że Gmina Środa Śl. nie była zainteresowana( z włodarzy nie było tylko Burmistrza) chociaż wg. mapki korytarz północny przechodzi parę metrów od zabudowań Wrocisławic.

  • 2020-03-18 07:26:25

    gość: ~Tuwim

    Zdolny jestem niesłychanie,
    Najpiękniejsze mam ubranie,
    Moja buzia tryska zdrowiem,
    Jak coś powiem, to już powiem,

  • 2020-03-19 09:17:28

    gość: ~Średzianin

    ostatnio dodany post

    Ma Pan rację Wójcie ,Starostwo powinno Pana natychmiast przeprosić a najbardziej za to że Starosta też jest z gminy Miękinia. Powinno się przenieść siedzibę Starostwa do Miękini i realizować wszystkie zadania powiatowe tylko u Pana. To jest w pańskim wydaniu samorządowa solidarność. Życzę dużo zdrowia.