POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Średzkie krawcowe szyją maseczki ochronne dla służby zdrowia

Ania z EMka.news oraz Karolina z Kogla Mogla fot.: emka

Nie tylko na Dolnym Śląsku, ale w całej Polsce jest ogromne zapotrzebowanie na maseczki ochronne, których zaczyna brakować. Ruszyła więc akcja, aby deficytowi zaradzić. 

Na Facebooku powstała dedykowana temu przedsięwzięciu grupa: Polskie krawcowe uszyją maseczki ochronne dla służby zdrowia, do której dołączają osoby szyjące. Jest ich ponad 6 tysięcy. Efektem ich pracy mają być maseczki wykonane ze stuprocentowej bawełny, dzięki czemu można je będzie prać w wysokiej temperaturze. 

Na terenie powiatu średzkiego akcję promuje Karolina Elena Sapieja, właścicielka sklepu z ubraniami Kogel Mogel w Środzie Śląskiej. Posiada ona wykrojnik maseczek i chętnie się nim podzieli. - Służę też pomocą w udostępnieniu maszyn do szycia. Mogę także zebrać gotowe maseczki i przekazać je szpitalom, czy hospicjom. Potrzeby są bardzo duże - informuje. 

Więcej informacji na temat akcji chętnie przekaże wszystkim Karolina, z którą można kontaktować się przez Facebooka.

Ze swojej strony, ale także w imieniu EMka.cafe dziękujemy za przekazane nam egzemplarze! 

Poniżej też zamieszczamy - dla chętnych - wykrojnik maseczki dostępny w grupie szyjących Polek:

A także instrukcję składania:

emka

10

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Średzkie krawcowe szyją maseczki ochronne dla służby zdrowia

    2020-03-16 21:59:11

    gość: ~Grzegorz

    Wspaniałe kobiety

  • 2020-03-16 22:31:14

    gość: ~krawiec

    @~Grzegorz
    nie tylko kobiety szyją

  • 2020-03-17 10:47:20

    gość: ~Karolina

    @~krawiec

    przepraszam, nie mialam na celu Pana zdyskryminować - oczywiście zachęcam do przyłączenia się do akcji! :)

  • 2020-03-17 06:12:44

    gość: ~pielęgniarka

    Z całego serca dziękujemy :D

  • 2020-03-17 14:26:52

    gość: ~alutek

    Dziewczyny jesteście wielkie

  • 2020-03-17 16:18:31

    gość: ~qwerty

    Wspaniała akcja! Mam tylko pytanie na ile takie maseczki są skuteczne? Pytanie nie jest złośliwe, ot ciekawość

  • 2020-03-18 07:15:29

    gość: ~Karolina

    @~qwerty
    To są maseczki ochronne, a nie przeciwwirusowe. Lekarze je przyjmują, placowki same zglaszaja sie, ponieważ maseczek NIE MA. Nigdzie. Dzieki mozliwosci zamieszczenia filtra w maseczce lub wsadzenia zwyklej flizeliny - osoby, ktore opiekują się np. bezdomnymi i osobami schorowanymi, mogą kontynuowac swoją pracę w bardziej higieniczny i bezpieczniejszy sposob. Nikt nie bedzie w tym wykonywal operacji ani jezdzil karetką. Do tych faktycznie potrzebny jest nie tylko atest, ale tez specjalne, sterylne warunki i obostrzenia.

  • 2020-03-21 18:51:34

    gość: ~Kkk

    @~Karolina
    Prawda, chociaż w karetkach brakuje specjalistycznych półmasek z wymiennymi filtrami spelniajacymi normę P3. Ja np. kupiłem maskę za prywatne pieniądze (na szczeście, udało mi się kupić maskę za 200zł, teraz ta sama za 300, 400zł a kiedyś 59zł). Teraz tylko pozostało wymieniać filtry, a koszt wymiany od 30 do 120zł za komplet filtrów. Widziałem maski uszyte przez Panie, powiem szczerze: mega wykonanie, uszyte perfekcyjnie. Brawo.

  • 2020-03-23 15:21:54

    gość: ~Marian

    @~Kkk
    W połódnie karetka stała na ul Wrocławskiej a wychodzili z niego panowie
    w kombinezonach?

  • 2020-03-26 08:49:38

    gość: ~obywatelka

    ostatnio dodany post

    Nie tylko krawcowe włączają się już do tej akcji. Natomiast jeśli chodzi o jednorazowe maseczki chirurgiczne, to na https://sprzedajemy.pl/zdrowie-i-uroda/zdrowie/maski-ochronne są jeszcze dostępne. Myślę, że można je kupić i... oddać szpitalom, wspierając je w ten sposób.